V Festiwal Orkiestr Dętych im. J. Szweda

Niestety czas mnie bardzo gonił i szybko pędziłam na Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych gdzie moi synowie Piotr i Paweł występowali wspólnie z Orkiestrą O. Kamilianów. Muszę powiedzieć, że komisja konkursowa przyznała dwie nagrody Orkiestrze O. Kamilianów i dyrygent otrzymał pulpit dyrygenta za najlepsze wykonanie polki oraz buławę dyrygencką za najlepsze wykonanie marszu. Rodziny wykonawców były zachwycone. Cieszyliśmy, że możemy Cieszyć się razem z orkiestrą.

Podziwiałam organizację i wielkie zaangażowanie pracowników wydziału kultury. Gratuluję Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Czechowi wspaniałej imprezy, która połączyła wszystkie pokolenia. To jest wspaniałe działanie! Tak trzymać!
Wielkim zaskoczeniem dla mnie było to, ze mój syn Pawełek okazał się najmłodszym muzykiem we wszystkich orkiestrach.


Orkiestra O. Kamilianów


Moi synowie Piotr i Paweł


Dyrygent Aleksander Koenig z Prezesem Orkiestry Bronisławem Gołek.

Po rozdaniu nagród z całą rodziną udaliśmy się na wspólne świętowanie zwycięstwa jak i inauguracje roku szkolnego 2012/2013.

 

 

Powiatowe dożynki 2012

Dzisiaj był bardzo pracowity dzień najpierw wspólnie z mężem jechałam na Powiatowe Dożynki do Świerklańca. Najważniejszą częścią była odprawiona msza św. dziękczynna za plony w zabytkowym kościele Parku Świerklanieckiego. Piękne przesłanie i zaduma nad najwyższą wartością dnia codziennego- chleb powszechny, aby nigdy nikomu jego nie zabrakło. Przypomniały mi się słowa kard. St. Wyszyńskiego: „Być dobrym jak chleb” .

Co do dalszej części uroczystości dożynek to mogę tylko powiedzieć, że się odbyła.

Razem zadbajmy o zdrowie

Wszystkie panie w wieku 50-69 zapraszam do mammobusów, które jeżdżą po całym Śląsku. Tylko systematyczne badania co dwa lata pozwalają stwierdzić czy jesteśmy zdrowe albo jak jest jakaś wątpliwość sprawdzić jeszcze na dalszej pogłębionej diagnostyce. Statystycznie na 1000 przebadanych kobiet zazwyczaj 8 jest posyłana do dalszej diagnostyki, z czego u kilku z nich trzeba podjąć leczenie. Cieszę się, ze coraz więcej kobiet jest świadoma i bada się cyklicznie. To jest bardzo ważne działanie.

Droga donikąd

Trochę muszę przybliżyć absurdy naszych śląskich inwestycji drogowych. Będąc po raz kolejny na zaproszenie mieszkańców Bobrownik Będzińskich pokazano mi nowo wybudowaną drogę przy okazji powstania autostrady A1, która wjeżdża w pole. To jest niesamowity pomysł marnowania naszych pieniędzy oraz braku koordynacji działań, z którymi nie mogę się zgodzić. Mam nadzieję, że ktoś tym problemem się zainteresuję i podejmie stosowne decyzje dla dobra mieszkańców. Ja ze swej strony będę monitorować temat.
Więcej można zobaczyć na:

www.bobrowniki.tv/relacje/droga-do-nikad-ciag-dalszy/

Poolimpiski festyn Klubu JUDO "Czarni" BYTOM

Wczoraj brałam udział w poolimpijskim festynie Klubu JUDO „Czarni” BYTOM. Perełka klubowa w Polsce. Relację oddającą ducha tej imprezy znalazłam na stronie: www.bytom.pl

fot. K. Kadis

Paweł - Dziękujemy!

Zdobywca 5. miejsca na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, a jednocześnie najlepszy wynik i największa niespodzianka wśród wszystkich polskich zawodników judo startujących w Londynie. Paweł Zagrodnik, bo o nim mowa, był zdecydowanie najjaśniejszą gwiazdą podczas wczorajszego poolimpijskiego pikniku GKS „Czarni” Bytom, który odbył się na strzelnicy zaprzyjaźnionej z klubem KWK Bobrek-Centrum.

Minione Igrzyska Olimpijskie w Londynie były tylko pretekstem do zorganizowania tego spotkania integracyjnego z zawodnikami, trenerami, sponsorami i przyjaciółmi GKS „Czarni" Bytom - mówił otwierając wczorajszy piknik prezes klubu judo Józef Wiśniewski. Właśnie przede wszystkim cel integracyjny miało piątkowe spotkanie, ale nie zabrakło na nim także wspomnień, podsumowań, komentarzy i najważniejszych podziękowań.

Imprezę rozpoczęto od podziękowań dla najważniejszej tego dnia osoby - Pawła Zagrodnika. Prezes klubu Józef Wiśniewski wraz z dyrektorem KWK Bobrek-Centrum - Leonardem Klabisem wręczyli zawodnikowi pamiątkową statuetkę. Podziękowania z rąk Prezesa odebrali w piątek także: „autor sukcesu" i obecny trener Pawła Zagrodnika - Marian Tataj, trener-kordynator - Zenon Mościński, pierwszy i kolejni trenerzy naszego judoki: Wiesław Czekaj, Piotr Sadowski i Przemysław Matyjaszek. Szczególne podziękowania złożono na ręce najważniejszych osób w życiu Pawła Zagrodnika - rodziców, wyróżniono także Piotra Wichera - Dyrektora Klubu oraz dwie firmy Sponsor i Sponsor Plus - przyjaciół klubu.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół „Kule na mole", a kto miał ochotę mógł jeszcze raz obejrzeć i skomentować walki Pawła Zagrodnika podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

31 sierpnia - święto godności

Takiego wywiadu udzielił lider „Solidarności” z okazji porozumień. Również podobnie uważam, że wspólnie musimy walczyć o godność w szerokim rozumieniu. To jest fundament naszego człowieczeństwa.

W wywiadzie czytamy: Przewodniczący Solidarności Piotr Duda powiedział w Gdańsku w 32. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, że powinno być to święto osób szanujących godność pracownika i człowieka.

- To powinno być święto tych, którzy przez cały rok szanują to, co strajkujący w 1980 r. chcieli nam przekazać. Słowo godność było odmieniane wtedy przez wszystkie przypadki – czyli godność pracownika, godność narodu, godność człowieka – a co nam zostało po tych 32 latach z godności pracownika i człowieka? – prawie nic – powiedział dziennikarzom lider „S”.

Wszystkim członkom NSZZ „Solidarność” w dniu tak ważnej rocznicy składam życzenia siły i męstwa oraz Bożej opieki w walce o godność i szacunek do pracy, a tym którzy oddali życie za ojczyznę, aby dobry Bóg dopuścił ich do wiecznej chwały.

Razem zadbajmy o zdrowie i piękno

Od dzisiaj rusza akcja „Razem zadbajmy o zdrowie i piękno”. Zaprosiłam na początek salon Ecoday Spa, gdzie w związku od lat prowadzonej kampanii przyjechał na moje zaproszenie mammobus. Również w Powiecie tarnogórskim jak i w całym Województwie Śląskim jest naprawdę bardzo dobrze już zorganizowana akcja z mammobusami. Dlatego zapraszam wszystkie panie w Wieku 50 do 69 do tych punktów. Tu musze podziękować wszystkim mediom za propagowanie i zapraszanie wszystkich kobiet. To jest wielka sprawa. Nie mniej cały czas trzeba się dyscyplinować i stwarzać kobietom jak najlepsze warunki do przeprowadzenia badań. Moją ideą jest to, żeby miejsca, gdzie często uczęszczają kobiety reklamowano i prowadzono ogólnopolską kampanie prozdrowotną. Zapraszam wszystkie salony piękności oraz wszystkie panie do spotkań i konsultacji z ekspertami. Jest to niezmiernie ważne. Lepiej zapobiegać jak leczyć.
Co roku międzynarodowe organizacje społeczne działające w nurcie zdrowotnym wspólnie z autorytetami międzynarodowymi wnosimy uwagi do programów prewencji pierwotnej i wtórnej, aby przestrzegać przed czynnikami wywołującymi choroby cywilizacyjne w tym nowotworowe.

Latem namawiamy do tego, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, ponieważ poparzenie słoneczne może podwoić ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Z Kolei uważamy, że wcześnie wykryty nowotwór skóry jest w pełni wyleczalny- wystarczy zgłosić się do chirurga, onkologa lub dermatologa. Taką akcję co roku prowadzi placówka DERCOMED – więcej: www.derkomed.pl.

Polecam wszystkim tę placówkę, którzy mają problemy albo chcą skonsultować wątpliwości. Naprawdę mówienie, „…że mnie to nie dotyczy”nie zamyka rozwoju choroby. W razie jakichkolwiek niepokojów można również do mnie drogą internetową skierować zapytanie.
Prowadząc wieloletnią działalność prozdrowotną wiem, że można czasem właściwie pokierować pacjenta i sukces gwarantowany. Nie możemy dopuszczać, aby nie rozmawiać na tak ważny temat dla nas wszystkich. Uważam, że w trudnych sytuacjach najważniejsze jest to, że człowiek nie jest sam.

Opracowany jest dokument:

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM:

I. Prowadząc zdrowy styl życia , można poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu zgonom z powodu nowotworów złośliwych.

1. Nie pal. Jeśli palisz, rzuć! Jeśli nie rzuciłeś, nie pal przy niepalących.

2. Wystrzegaj się otyłości.

3. Bądź codziennie aktywny ruchowo, uprawiaj ćwiczenia fizyczne.

4. Spożywaj więcej warzyw i owoców: jedz co najmniej 5 razy dziennie. Ogranicz spożycie produktów zawierające tłuszcze zwierzęce.

5. Nie pij; jeśli alkohol- piwo, wino lub napoje wysokoprocentowe- ogranicz jego spożycie: mężczyźni do dwóch porcji dziennie, kobiety do jednej porcji dziennie (porcja alkoholu to 8 g czystego alkoholu. Jest to równowartość 1 kieliszka wódki, 1 małego piwa lub 1 kieliszek wina.)

6. Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie. Szczególnie chroń dzieci i młodzie. Osoby mające skłonność do oparzeń słonecznych powinny przez całe życie stosować środki chroniące przed słońcem.

7. Przestrzegaj ściśle przepisów dotyczących ochrony przed narażeniem na znane substancje rakotwórcze. Przestrzegaj zaleceń zaleceń krajowych osrodków ochrony radiologicznej.

8. Bierz udział w programach szczepień ochronnych przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

II. Programy ochrony zdrowia publicznego, mogące zapobiegać rozwojowi nowotworów lub zwiększyć szanse ich wyleczenia.

1. Kobiety po 25 roku życia powinny uczestniczyć w badaniach przesiewowych w kierunku rak szyjki macicy.

2. Kobiety po 50 roku zycia powinny uczestniczyć w badaniach przesiewowych w kierunku rak piersi.

3. Kobiety i mężczyźni po 50 roku zycia powinni uczestniczyć w badaniach przesiewowych w kierunku raka jelita grubego.

Zapraszam wszystkich do samoobserwacji i wyczulenia na ból i zmiany skórne, ponieważ nasz organizm często wysyła impulsy, a my niejednokrotnie w pędzie dnia codziennego nic nie zauważamy i dopuszczamy do zbyt późnej diagnostyki. Zdaję sobię sprawę, że obecne funkjonowanie służby zdrowia ma wiele do życzenia, nie mniej my sami stwarzamy problemy idąc za późno do konsultacji. Musimy trochę zmieniać nasze podejście do życia tzn. tak funkcjonować, rozmawiać z lekarzami, żeby do dopuścić do ciężkich chorób, które naprawdę można wyeliminować. Uważam, że potrzebna nam jest taka mała dyscyplina zdrowotna czego sobie i wszystkim życzę.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |