Śląska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy

Dzisiaj wspólnie z wielkimi autorytetami naukowymi z dziedziny ginekologii, z którymi od kilkunastu lat prowadzę wspólnie działania z zakresu prewencji pierwotnej i wtórnej w Województwie Śląskim zainaugurowaliśmy Śląską Koalicję na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Trzeba przypomnieć historycznie w kwietniu 2008r. I Dama RP Maria Kaczyńska zapoczątkowała dzisiejsza rozbudowana koalicję dla zdrowia kobiet. Została podpisana w Belwederze „Deklaracja na rzecz poprawy sytuacji zdrowotnej kobiet w Europie Środkowej”.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Madeleine Albright i Prezydentowej Marii Kaczyńskiej

Swój podpis złożyło pod nią ponad 30 najważniejszych przedstawicieli świata polityki i medycyny. Ja mam wielką przyjemność uczestniczyć w pracach od początku

Wielka sprawa ideowa. Cieszę się, że od lat Pan Marszałek Województwa jeszcze nie pełniąc tej funkcji zawsze obejmuje Honorowy Patronat wspierając działania profilaktycznie ponad podziałami. Udało się wydać jedyny podręcznik dla nauczycieli „O nauczaniu o nowotworach w szkołach” opracowany przez PKZR Oddział Śląski, gdzie pełnię funkcję w-ce Prezesa. To jest dopiero początek drogi- wielkich działań prewencyjnych. Jako eksperci wiemy, że aby opanować patologię nowotworową należy równorzędnie prowadzić działania edukacyjne jak i promować szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Tylko przez ten sposób sprawdzony w innych krajach możemy opanować epidemię raka szyjki macicy. Trzeba uświadamiać kobiety, aby cyklicznie badały się – wymaz cytologiczny oraz konsultacje z ginekologami. Nie ma innego wyjścia. Uważam, że tylko przez włączenie wymazu cytologicznego do badań okresowych oraz dla kobiet bezrobotnych zgłaszających się do Urzędów Pracy, możemy wypracować najlepszy program prewencji. Nie można mówić, ze ta sprawa nas nie dotyczy. Ten temat dotyczy każdej kobiety.

Tu są dwie sprawy: pierwsza wypracowanie dobrych cyklicznych nawyków profilaktycznych a druga koszt profilaktyki tańszy niż skomplikowane leczenie. W tym kierunku działam i będę działać. Mnie nigdy nie wystarczy mówienie o problemie, tylko ja zawsze przygotowuję rozwiązania z ekspertami. Będę o to walczyć i zarażać wszystkich bez względu na pełnioną funkcję czy światopogląd. Trzeba o każdego człowieka walczyć, zapraszając osoby mogące mieć wpływ legislacyjny na konkretne rozwiązania prewencyjne.

Dzisiejsza konferencja otworzyła już kolejna edycję wspólnych działań społeczników i lekarzy „Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem”, którą mam przyjemność prowadzić od kilkunastu lat

Więcej o Polskiej koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, gdzie jestem współtwórcą można przeczytać na stronie www.koalicjaRSM.pl


Prof. Ryszard Poręba Przewodniczący Rady Programowej Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy.


Przedstawicielki zespołu „Śląsk”, promujące prewencję

Śląski Festiwal Zdrowia


Barbara Dziuk Radna Sejmiku Woj. Śląskiego zaprasza na:
III Śląski Festiwal Zdrowia- RAZEM ZADBAJMY O PIĘKNO I ZDROWIE

Pod Honorowym Patronatem Marszałka Woj. Śląskiego

10.10.2012r. - VIII Przemarsz Różowej Wstążki w Tarnowskich Górach
rozpoczęcie 8.30 msza św. w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła; przejście na Rynek- akcja prozdrowotna
12.10.2012r. AGORA – Dzień dla Zdrowia 10.00 do 14.00 – Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu
19.10.2012r. Centrum Handlowe „HALA” w Tarnowskich Górach 10.00 do 14.00- Akcja zdrowe Stopy i porady lekarskie- Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu

Podczas wszystkich imprez promocja badań profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn zalecanych przez NFZ w całym Woj. Śląskim

MAMMOBUS:
w Tarnowskich Górach RYNEK od 8.10. do 10.10. 2012r.;
w Bytomiu RYNEK od 11.10 do 13.10.2012r.

Partnerzy:

Fundacja na Rzecz Zapobiegania i Zwalczania Nowotworów

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu
Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu
AVON Kontra Rak Piersi
KOPUŁA – Rynek i
KOPUŁA – Rynek

Przełomowa Sesja Rady Powiatu

Nie poszłam na Sesje Powiatu Tarnogórskiego, ponieważ nie lubię uczestniczyć w spotkaniach wysysających energię. Dość już się tam nasłuchałałam politykierstwa. Już naprawdę nasza Rada Powiatu osiągnęła zenit zachowania jak i podejmowanych uchwał. Ku mojemu zaskoczeniu na sesji podjęto kompromis co do szpitala powiatowego. Mam nadzieję, że to działanie formalno - prawne uchroni proces zamknięcia - likwidacji NASZEGO SZPITALA. Będę śledzić poczynania dotyczące dalszych losów najważniejszego miejsca dla nas i nie tylko jakim jest szpital. Tam każdy wcześniej czy później trafi. W związku z tym wszyscy bez względu na kolor przekonań musi zadbać, aby szpital mógł spełniać swoją rolę.

Dzisiaj demokracja w Powiecie Tarnogórskim zdała egzamin. Gratuluję wszystkim rozwagi i mam nadzieję, że Zarząd i Radni wyciągnęli stosowne wnioski po lekcji przywołania do porządku. Tak trzymajcie!

inauguracja roku akademickiego 2012/2013

Przed studentami Uniwersytetu III Wieku rozpoczyna się nowy rozdział w edukacji. To już pięć lat współpracy z wykładowcami jak i wspaniałymi Tarnogórzanami. W tym roku nastąpił moment historyczny. Jako dwa Zarządy UIIIW połączyliśmy się w jeden UNIWERSYTET. Przekazałam moich studentów Stowarzyszeniu UIIIW. Cieszę się, że podjęliśmy od tego roku wspólne działania na rzecz mieszkańców. Tak się buduje dialog społeczny. To jest piękne.
Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory w jakikolwiek sposób okazali mi życzliwość w działalności dla seniorów.

Rok Akademicki 2012/2013 uważam za otwarty.

Ogólnopolski Festiwal Chóralny o Kaganek Gwarków

W sobotę 29.09.2012r. na godz.11.00 zaproszono mnie na wydarzenie wielkiego formatu Ogólnopolski Festiwal Chóralny o Kaganek Gwarków. Super impreza. Spotkały się różne pokolenia przy pięknej muzyce. Takie spotkania to wielka uczta dla ducha. Bardzo lubię śpiew chóralny. Trudno mi oceniać występy, ponieważ wszystkie chóry pokazały wielką miłość i pasję muzyczną. Gratuluję Zarządowi Okręgu Tarnogórskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz współorganizatorom, bez których nie udało by się tak dobrze zorganizować.

JEST DZIEŃ TAKI GDZIE ŚWIĘTUJĄ CHŁOPAKI

JEST W KALENDARZU DZIEŃ TAKI GDZIE ŚWIĘTUJĄ CHŁOPAKI

Jak nasza Polska
długa i szeroka taka
30 września jest Dzień Chłopaka

Świętują ten dzień uczniowie
młodzież i studenci
tak ten dzień wielu na wesoło kręci

są upominki od koleżanki i dziewczynki
i wesołe miny i pocałunki od dziewczyny
kalendarz nam rożne świata jak widać serwuje
żadne światu się nie zagubi bo kto świętować w naszym kraju nie lubi

kto do tytułu chłopaka i mężczyzny się przyzna
to 30 Listopada obchodzi międzynarodowy Dzień Mężczyzna


ten dzień najdłużej obchodzony był w Japonii nasz Kraj te święta wprowadza i goni
są one obchodzone w rożnych krajach w rożnych terminach
najważniejsza jest dobra ZABAWA I WESOŁA MINA

Kronikarz ANDRZEJ BURSZEWSKI

Pracowity czwartek 27 września

O godz. 14.00 jako zaproszony gość uczestniczyłam w obradach Rady Gminy Świerklaniec. Dla mnie najważniejszym punktem była Uchwała popierająca przebieg Kolei z Katowic do Pyrzowic starym szlakiem kolejowym przez Tarnowskie Góry. Opowiedziałam historycznie to co się zadziało oraz wojewódzką politykę dwóch prędkości, która jednoznacznie dyskryminuje Nasz Region. Również złożyłam na ręce Przewodniczącego Rady w Świerklańcu stanowisko Stowarzyszenia „Siemonia Przeszłość Teraźniejszość i Przyszłość”. Cieszyłam się, że wszyscy radni poparli i przegłosowali uchwałę. Naprawdę musimy połączyć siły, aby chroniąc środowisko naturalne, rozwijać nasz Region wykorzystując dorobek naszych ojców.
Dla mnie najważniejsza jest idea: ”historia + współczesność= SUKCES!”.

Po tym spotkaniu udałam się na posiedzenie Rady Powiatu Gliwickiego. Byłam zachwycona prowadzeniem obrad oraz szerokiemu spojrzeniem na rozwój naszego regionu. Podziwiałam przepiękny budynek oraz wystrój Sali Sesyjnej. Muszę zaznaczyć, że Przewodniczący Rady zadbał o możliwość wystąpienia i określenia współpracy, ponieważ najniższy szczebel samorządu bez wsparcia Sejmiku Województwa nie poradzi sobie w wielu tematach. To się nazywa dojrzałość społeczna i samorządowa, którą życzę naszemu Tarnogórskiemu Powiatowi.

Na godzinę 17.00 pędziłam do Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich na spotkanie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, nowego Prezesa Szpitala Powiatowego (doświadczenie w branży budowlanej). Na spotkanie przyszli Radni Powiatu Tarnogórskiego, niektórzy Radni Miejscy oraz lekarze i pielęgniarki pracujący w Powiatowym Szpitalu. To był dla mnie szok. Pan Prezes zachowywał się jak szołmen nie pokazując żadnego programu naprawczego, bynajmniej ja nie usłyszałam o tym. Odniosłam wrażenie, że to spotkanie miało charakter „HUCPY POLITYCZNEJ”. To było straszne, Zarząd Powiatu jak Radni Powiatowi mówili o spółce i szpitalu, a zapomnieli o jednym, że tam się przede wszystkim ratuje życie pacjentom z naszego powiatu i przyległych miejscowości. Moje stanowisko jest jednoznaczne porozumienie ponad podziałami politycznymi, jeżeli jest to możliwe jeszcze z tymi ludźmi, którzy obecnie pełnią mandaty Radnych Powiatowych.
To jest jakiś obłęd przekształcenie szpila nieprawidłowe, przerost administracji - dublowanie stanowisk i nikt się tym przejmuje, a my podatnicy za to płacimy a szpital popada w długi. Irytuje mnie najbardziej arogancja władzy kosztem ludzi. Jeszcze jednak mam nadzieję, że wszyscy Radni Powiatowi odłożą gierki polityczne i uniosą się ponad „zabawami w piaskownicę polityczną” OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

Wszyscy, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach są zobowiązani do przestrzegania Konstytucji RP i pełnienia funkcji służebnej. Chyba co niektórzy zapomnieli o składanych przysięgach na pierwszym posiedzeniu rad po wyborach.
Jeszcze jeden temat bardzo istotny, może by się tak zastanowili nasi BOHATEROWIE, jak takie działania postrzegają młodzi ludzie?

To nie jest dobra edukacja samorządowa – „NASZ PLAC, NA WASZ PLAC”. To niebywałe!
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |