znalezione w internecie- POranne wyznanie wiary

POranne wyznanie wiary :)

"Wierzę w jednego, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Zielonej Wyspy i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii - widzialnych i niewidzialnych.
I w jednego Pana Rostowskiego, ministra prawdomównego, który z Balcerowicza jest zrodzony, przed wszystkimi długami.
Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Tuskowi.
A przez Niego wszystko się stało. On to dla nas i dla naszego zgłupienia, zstąpił z Kaszub.
I za sprawą mitu o dziadku z Wermachtu, przyjął miliardy z Unii i stał się premierem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli.
Został przez nią poklepany, pochwalony i nagrodzony. I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak "przewidział" OBOP. I wstąpił do Rządu.
Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale, na następną kadencję. A kłamstwom jego nie będzie końca. Wierzę w Donka Sondażowego, Pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi.
Który z Niesiołowskim i Kopacz wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi ustami Olejnik, Durczoka Miecugowa i wszystkich św. "ałtorytetów": wierzę w jedną, wielką, powszechną i aferalną Platformę Obywatelską.
Wyznaję drożyznę, brak emerytury i podwyżki podatków by lepiej się żyło. I oczekuję powrotu Zbycha , Rycha, Zdzicha i innych dla zbawienia naszego ...''

POLSKĄ PYRĘ WOLĘ - NIECH BĘDZIE NA NASZYM STOLE

Wrzesień krajobraz taki wykopki kopiemy ziemniaki
są różnego kształtu niestety nawet przypominają postać kobiety
zbiera je się w trudzie i niekiedy w męce lecz jak widać jest
i ziemniaczane serce

Polskie to nasze danie
jest we wrześniu wykopywane
ziemniak różne kształty przybiera nie łatwo się go zbiera
to ziemniak na naszych stołach gości
jędza go bogaci i prości

Właśnie to ziemniak kosztuje rolnika tyle pracy
lecz lubią go spożywać Polacy
Polska z ziemniaka słynie
jest ziemniakiem nawet w płynie

Lubimy chyba ziemniaczane żarcie
jemy go czysto i uparcie
choć ciągle go stonka żre
zawsze ziemniaka chce

Babie lato nam nastało
ziemniaków nam dało
ziemniak gotowany pieczony w łupinie
niech zawsze kraj nasz z Ziemniaka słynie


Nie zawsze tyle słów o ziemniaku pisać się zdarza
pozdrowienia dla rolników od kronikarza
JA tam po prostu polską pyrę wole
niech zawsze będzie na naszym stole

Andrzej Burszewski

17.09.2012r. Sesja Sejmiku

Tematem przewodnim była kolej w Województwie Śląskim. Podjęliśmy uchwały umożliwiające współprace z przyległymi województwami odnośnie transportu kolejowego. Zobaczymy co przyniesie praktyka.

Oczywiście dalej walczę o połączenie kolejowe Katowice – Pyrzowice starym szlakiem kolejowym. Złożyłam kolejną interpelację uwzględniającą środowisko naturalne. Widzę, że tylko Zarząd Województwa Śląskiego, GTL i projektant z uporem lansują wersję przez Piekary Śl. Ja nigdy nie odpuszczam i cały czas wspieram projekt starym szlakiem kolejowym przez Tarnowskie Góry.

Złożyłam kolejną interpelację na Sesji:

Zagrożenia środowiska przyrodniczego, których przyczyną może być realizacja zadania: ”Budowa połączenia kolejowego MPL”KATOWICE”
w Pyrzowicach z miastami aglomeracji górnośląskiej,
odcinek Katowice-Pyrzowice.”

15 lat Centrum Hadlowego HALA w Tarnowskich Górach

W sobotę 15.09.2012r. o godz. 10.00 z Centrum Handlowym HALA świętowałam wraz z Targórzanami Jubileusz 15-lecia działalności. Z tej okazji na ręce Pani Prezes Urszuli Soja złożyłam List Gratulacyjny i życzyłam wielu wspólnych jubileuszy. To jest szczególne miejsce w Tarnowskich Górach. To są nasi kupcy tarnogórscy, którzy wypracowują podatki. Trzeba ich wspierać i pomagać.

Ulica Sezamkowa

14.10.2012r. przeżyłam ze wspaniałymi dziećmi ni ich rodzicami kolejną edycję „Przy ulicy SE-Zamkowej”. Zabawa była przednia. Oczywiście miałam czarodziejskie ogromne żółte okulary przez, które czytałam bajeczkę o Bolku i Lolku. Również goście, którzy przybyli czytali bajki o Bolku i Lolku, ponieważ to był nadrzędny temat pikniku. Cieszyłam się, że nikt nie odmówił zaproszenia do czytania bajek. To miłe, ale najważniejsze było to, że moja koleżanka Ewa Breguła bardzo chętnie podjęła temat, który od lat prowadzi w Tarnowskich Górach: akcja „Całą Polska czyta dzieciom”. Zabawę z piosenką poprowadził zespół OH SECRET.

Kolejna impreza dla dzieciaków udana. Dziękuję gospodarzowi Bibliotece Miejskiej w Tarnowskich Górach, Miastu TG, Powiatowi wszystkim wolontariuszom i ludziom wielkiego serca za zaangażowanie oraz życzliwość. Takie udane imprezy tylko się udają dzięki zrozumieniu i potrzebie służenia innym.

Na godzinę 19.00 do Dworku w Dobieszowicach na Inaugurację Sezonu Artystycznego 2012/2013. W programie uczestniczyłam w wernisażu „MOJE PASJE” Irminy Barczewskiej-Garus połączony z koncertem autorskim w repertuarze muzyki rozrywkowej. Przeżyłam prawdziwą ucztę muzyczną, w której wyczuwało się wielkie energetyzujące uczucie miłości, które również zauważyłam w twórczości malarskiej. Piękne zakończenie tygodnia. Więcej można zobaczyć na www.bobrowniki.tv

Piknik PRZY ULICY SE-ZAMKOWEJ

Pani Barbara Dziuk - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego
Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Lubosza
w Tarnowskich Górach
Przedszkole nr 1 - Wesoła Jedyneczka

zapraszają na

Piknik przy ulicy Se-Zamkowej z Bolkiem i Lolkiem

który odbędzie się 14 września (piątek)
o godz. 17.00 w ogrodzie MBP w Tarnowskich Górach
(wejście od ulicy Nowaka).

Program Pikniku:

17.00 - otwarcie i powitanie uczestników;
17.10 - przedstawienie bohaterów zabawy - Bolek i Lolek
(zabawa z piosenką)
17.20 - czytanie bajek o Bolku i Lolku;
17.30 - rozstrzygnięcie konkursu "Bolek i Lolek dla zdrowia";
18.00 - zabawa i konkursy;
19.00 - zakończenie Pikniku.

W czasie Pikniku nastąpi rozstrzygnięcie
konkursu literackiego na opowiadanie pt.:
"Moje rodzinne wakacje".

List otwarty w sprawie likwidacji kolei pasażerskiej na Śląsku

Otrzymałam list na skrzynkę mailową. Co jest bardzo zastanawiającym faktem.

List otwarty w sprawie likwidacji kolei pasażerskiej na Śląsku

Szanowny Panie Marszałku

Każdy mieszkaniec naszego województwa zauważył, że co roku mamy jeden i ten sam problem - groźbę likwidacji kolejnych połączeń kolejowych. Pociągów jest co raz mniej. Składy są co raz krótsze, a rozkłady co raz mniej korzystne dla pasażerów. Cierpliwość mieszkańców się wyczerpuje.

Śląski Urząd Marszałkowski zbyt wolno i nieskutecznie realizuje koncepcje związane z poprawą transportu publicznego. Jednocześnie zbyt słabo wpływa się na Śląski Zakład Przewozów Regionalnych, gdzie pracują "betonowo-głowi", dla których interes pasażerów (klientów kolei) stoi na dalekim miejscu, co udowodnili sposobem ograniczania oferty przewozowej. Dodatkowo wszelkie zmiany blokują związki zawodowe w imię pracowników, a w rzeczywistości w obawie o swoje stanowiska związkowe.

Działania Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w ostatnich pięciu latach odnośnie kolei na okazały się totalną porażką biorąc pod uwagę obecny wynik tych działań. Efekty można wymienić:
1. Brak integracji taryfowej organizatorów transportu publicznego, prowadzący do uruchamiania dublujących się linii, dotowanych przez różne jednostki samorządowe.
2. Niefortunna i niekorzystna pięcioletnia umowa Urzędu Marszałkowskiego z Przewozami Regionalnymi, która przyniosła więcej szkód niż pożytku.
3. Powtarzające się, nieprzemyślane likwidacje pociągów bez uwzględnienia faktycznych potrzeb transportowych, takich jak: liczba pasażerów, czy kursowanie w godzinach szczytów przewozowych.
4. Nieumiejętna reaktywacja linii kolejowych, bez rozeznania ich zasadności i spełnienia założeń (Bytom - Gliwice), przy jednoczesnym zaniedbaniu i całkowitej likwidacji połączeń wcześniej istniejących (np. Bielsko-Biała - Cieszyn, Jaworzno Szczakowa - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, Tarnowskie Góry - Opole, Żywiec - Sucha Beskidzka), dla których nie ma alternatywy w postaci innego środka transportu.
5. Likwidacja pociągów na stykach z sąsiednimi województwami, powodująca odcinanie powiatów od dojazdu w niektórych kierunkach, tylko dlatego, że leżą przy granicy województwa (Bielsko-Biała - Wadowice, Katowice - Oświęcim, Tarnowskie Góry - Opole, Żywiec - Sucha Beskidzka).
6. Realizacja polityki "wygaszania popytu" polegającej na pozostawieniu 2-3 par pociągów na dobę na wybranych liniach (Katowice - Oświęcim, Mysłowice - Oświęcim, Rybnik - Bielsko-Biała).
7. Brak umiejętności negocjacyjnych na styku Urząd Marszałkowski - Przewozy Regionalne i brak audytu pokazującego rzeczywiste koszty działalności przewoźnika.
8. Kupowanie niewielkiej ilości nowego taboru dedykowanego tylko jednej wybranej linii kolejowej w naszym województwie (Gliwice - Częstochowa).
9. Brak inwestycji w oszczędne, niskopojemne szynobusy elektryczne, które pozwoliłyby na oszczędności w eksploatacji i poprawiły komfort podróży.
10. Brak zaangażowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Unii Europejskiej na rzecz poprawy infrastruktury kolejowej (Województwo Śląskie należy do dwóch, które nie zgłosiło żadnego projektu dotyczącego poprawy infrastruktury kolejowej, a jednocześnie posiada linie kolejowe w najgorszym stanie).

Konsekwencji nie ponosi jednak, ani kadra zarządzająca Śląskim Zakładem Przewozów Regionalnych, ani władze województwa. Spadają one wyłącznie na pasażerów i mieszkańców naszego regionu którzy ze swoich podatków utrzymują ten bałagan.

Nasz region staje się prowincją komunikacyjną, a z racji tego, że jest to prężny gospodarczo i ludnościowo obszar w większym stopniu od innych województw ponosimy tego skutki. Mniej ekologicznych pociągów to zarazem: więcej samochodów na drogach, mniej miejsc parkingowych, zwiększenie się zanieczyszczenia powietrza, więcej wypadków i mniejsza mobilność ludności. Nie mając alternatywy mieszkańcy bezpośrednio ponoszą większe wydatki na dojazdy transportem indywidualnym.

Usamorządowienie kolei na Śląsku nie zapobiegło jej destrukcji. Co więcej, widać wyraźnie, że kolej działa tu gorzej niż w czasach PKP. W naszym województwie następuje skuteczne zwijanie się transportu kolejowego. Powołanie Kolei Śląskich jak na razie nie zmieniło tej tendencji.

Czas aby społeczeństwo naszego województwa powiedziało: dość! Rząd twierdzi, że nie ma zbyt wielu możliwości obniżenia ceny paliwa. Z drugiej strony władze województwa chcą nam utrudnić życie ograniczając i pogarszając jakość transportu publicznego. To są działania antyspołecznie, uzależniające nas od wielkich przedsiębiorstw dostarczających ropę naftową, które zarabiają krocie na zwiększeniu ruchu samochodowego.

Panie Marszałku, kolej na Śląsku nie jest modelową kolejką PIKO. Jeśli powiedział pan "A" w sprawie powołania Kolei Śląskich to proszę powiedzieć "B" w sprawie jak najszybszej poprawy jakości transportu kolejowego na całej sieci województwa. Skoro Śląski Zakład Przewozów Regionalnych dąży do samounicestwienia to apelujemy o przejęcie całości przewozów przez Koleje Śląskie, jednocześnie zatrzymując proces likwidacji połączeń jaki zaproponowano od 1 marca i czerwca bieżącego roku. Prosimy mieszkańców naszego województwa o sprzeciw wobec obecnych działań władz województwa, które krótkofalowo zmniejszą nakłady budżetu, ale utrudnią życie wielu mieszkańcom. Teraz zlikwidują pociągi w Żorach, Cieszynie, Lublińcu czy Bytomiu.
Następnym razem w innych miastach województwa.

Z poważaniem
Łukasz Wała, Adam Gajda, Arkadiusz Palla Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Kolei
Górnego Śląska www.srkgs.pl

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |