Wspaniali tarnogórzanie - Krzysztof Tomanek

Dzisiaj chcę przybliżyć wszystkim sylwetkę młodego człowieka - Krzysztof Tomanek, który działając w Tarnogórskim Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych „KLON” mógł realizować i realizuje swoje marzenia oraz wspiera mnie w działalności zarządu.

Urodził się w 1979 r., pochodzi z Tarnowskich Gór. Poeta, autor tomiku wierszy "Zaimek tutaj" nominowanego do nagrody za najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2011 – „Złoty Środek Poezji”. Na łamach prasy debiutował w 2009. roku, w czasopiśmie „Portret”. Publikował w „Śląsku”, „Poezji Dzisiaj”, „Szafie”, „Migotaniach” na stronach internetowych „Odry” i „ProArte”. Jego teksty prezentowane były także na antenie Polskiego Radia oraz w licznych antologiach poezji. Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich m. in. w OKP im. Zbigniewa Herberta i Tyskiego Lata Poetyckiego. O jego poezji pisze się w opiniotwórczych magazynach kulturalno-literackich, m. in. w „Migotaniach", „Szafie", „Nowych Książkach".

Był studentem w W.S.P w Częstochowie i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, obecnie studiuje kulturoznawstwo w Katowicach.

Trzymam za niego kciuki i życzę sukcesu.

Kolej do Portu Lotniczego - Bobrowniki Będzińskie

Wczoraj po południu zostałam zaproszona do Bobrownik Będzińskich na spotkanie zorganizowane przez Wójta Bobrownik jak i Starostę Powiatu Będzińskiego w celu podjęcia wspólnych działań przy projektowaniu trasy łączącej Katowice z Lotniskiem Pyrzowice. Cieszyłam się, że po raz kolejny mogę się spotkać z mieszkańcami sąsiedniego powiatu. Bardzo to jest miłe. Wszyscy wypowiadający zajęli jednoznaczne stanowisko przebiegu trasy kolejowej z Katowic do Pyrzowic przez Tarnowskie Góry. Uzyskaliśmy zobowiązanie Starosty jak i Wójta do podjęcia odpowiednich działań prawnych. Jesteśmy w momencie historycznym, ponieważ nie ma pozytywnej opinii związanej z przebiegiem lansowanej jedynej trasy przez Piekary Śl.
Można o tym przeczytać na stronie:

http://www.gdos.gov.pl/News/view/4356/Obrady_sluzb_ochrony_przyrody_w_Katowicach

Aktualności
Obrady służb ochrony przyrody w Katowicach. materiał z 26.06
Dotyczy konieczności uzupełnienia raportu o alternatywny przebieg, o który wnioskowaliśmy. Jest duża szansa na przebieg przez Tarnowskie Góry, ale" trzeba kuć żelazo póki „gorące". Zapadła decyzja, że wszyscy podejmujemy akcję wysyłania pism do Generalnej Dyrekcji, Regionalnej Dyrekcji, Krajowej Komisji i Rady Ochrony Przyrody.

Ja jeszcze zawnioskowałam, aby nasze stanowiska wraz z całą dokumentacją przesłać do Brukseli, w celu wykazania degradacji Środowiska Naturalnego, które już po budowie autostrad jest „trochę” nadszarpnięte.

Jest jedna zasada w życiu, którą mi wpojono w domu - ten kto nie szanuje środowiska naturalnego tym samym nie szanuje człowieka jako najwyższej wartości.

Tu musimy wszyscy – co podkreślałam – unieść się ponad podziałami politycznymi i podjąć wspólne działania dla rozwoju naszego Regionu Śląskiego oraz wzmacnianie go na każdym kroku nie niszcząc tym samym środowiska naturalnego, którego jesteśmy integralną częścią.

Tylko w jedności siła DLA ŚLĄSKA. Wszystkie działania dotyczące budowy połączenia Katowic z Portem Lotniczym Pyrzowice można zobaczyć na TV BOBROWNIKI

XXIV Sesja Sejmiku Województwa Ślaskiego

W ubiegły upalny poniedziałek przeżyłam XXIV Sesje Sejmiku. Upał i gorąca atmosfera towarzyszyła całym obradom. Najpierw w pierwszej części pochyliliśmy się nad spółdzielczością oraz nadchodzącymi zmianami w związku ze zmianami ustawodawczymi. Dziwne dla mnie było wystąpienie koalicjanta będącego u władzy, który krytykował te zapisy ustawowe. Wydaje mi się i z tego co mi wiadomo, że to PiS jest obrońcom spółdzielni oraz jego społecznego majątku oraz jednoznacznie zajął stanowisko, które już jest znane od dłuższego czasu. Również jako opozycja, a wcześniej jako rządzący broniliśmy praw działkowców, na których obecnie dokonywany jest SKOK po atrakcyjne tereny. O tym trzeba mówić i uświadamiać społeczeństwo.

Za sukces PiS, którego reprezentuję w Sejmiku mogę uznać zdjęcie dwóch uchwał z obrad dotyczących nowej Ustawy o Odpadach, które miały przez dokument wojewódzki uzupełnić bądź wspomóc niedociągnięcia legislacyjne. Nikt nie był w stanie obalić moich argumentów działających na ochronę naszego regionu w tym mieszkańców. Tu muszę powiedzieć, że wszystkie kluby partyjne uznały słuszność dopracowania na mój wniosek.

Jako opozycja jesteśmy wszyscy silni w argumenty, które są trudne do obalenia podważenia dla rządzących.

Przerażające dla mnie było procedowanie uchwały dotyczącej przekształcenia Sanatorium w Rabce w spółkę. Już w poprzedzający czwartek obrady Sejmiku jako klub PiS zgłaszaliśmy wątpliwości w procedurze prawnej. Nie wzięto tego pod uwagę. Na pytanie, które zadałam odnośnie opinii związków i załogi co do zmian organizacyjnych, Wydział Zdrowia poinformował, że takie zapytania wysłano 30.05.2012r. i do miesiąca związki mają czas na odpowiedź. Tak jednak nie było, ponieważ w czwartek pracownicy kontaktując się ze mną nie wiedzieli o takim piśmie. Dopiero następnego dnia tj. 29.06.2012r. wysłano droga elektroniczną do dyrekcji pismo o opinię w sprawie przekształcenia placówki.

Wniosłam zarówno na Komisji Zdrowia jak i podczas obrad Sejmiku o zdjęcie z Porządku Obrad tego punktu, w związku z wątpliwościami proceduralnymi oraz chęci i możliwości zbadania i przedyskutowania na miejscu ze stroną zainteresowaną. Niestety pomimo burzy wystąpień z naszej strony opozycji koalicjant przegłosował uchwałę, która jest intencyjna, natomiast umożliwiająca dalsze działania -zgodnie z Ustawą- tylko na Zarządzie Sejmiku Województwa Śląskiego. Widzę tu wielkie niebezpieczeństwo, dające możliwości kolejnych działań rozdrapywania majątku. Nie mogę się z tym zgodzić.

Jeżeli chodzi o prywatyzację szpitali to linia polityczna PiS dobrze obrała kierunek- sprzeciw i niedopuszczanie do celowych działań rozkradania majątku państwowego. Od lat 90-ych widzimy wszystkie przekształcenia i kto tak naprawdę ma w ty cel. To jest niesamowite trendy pod przykrywką prawa wyniszczające dorobek społeczeństwa. Nie można na to się zgadzać.

Podsumowując obrady to stwierdzić należy, że odnieśliśmy duży sukces jeżeli chodzi o Ustawę związaną z Odpaami, natomiast co do Rabki to niestety większość przegłosowała przekształcenie, które wydaje mi się bardzo kontrowersyjne.
To piękne Sanatorium zostało nie tak dawno wyremontowane oraz doposażone przez Sejmik i co do takiej zwariowanej prywatyzacji mam dystans. Ja rozumiem można wystosować wycenę obiektu i sprzedać po obowiązujących cenach rynkowych. Nie mniej takie ekspresowe działania budzą we mnie sprzeciw. Przecież od początku kadencji ten temat się przewijał i można było podjąć wspólne działania, a nie tak z „rzutu na taśmę”.

W podobny sposób została przekazana nasza przychodnia „KOLEJOWA” , która też została wyremontowana i doposażona przez Sejmik Województwa Śląskiego, a później przekształcona. Już kilkukrotnie na Komisji Zdrowia prosiłam o rachunek ekonomiczny wszystkich placówek wojewódzkich. Do dnia dzisiejszego nie udzielono mi informacji.

Podziękowania za Marsz w Obronie Wolnych Mediów

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do Marszu w Tarnowskich Górach w Obronie wolnych Mediów, w tym TV TRWAM. Było to wielkie wyzwanie. Najbardziej zaangażowanym i odpowiedzialnym w organizację MARSZU był Wojtek Piechuła szef Gazety Polskiej, z którym udało się połączyć całe środowisko patriotyczne. Na nim spoczywała cała odpowiedzialność. Zachwyciła mnie jego skromność i profesjonalizm. Na pierwszą taką przeprowadzoną akcję daję mu 6 z koroną. Było to bardzo trudne przedsięwzięcie. Sądzę, że byli tacy, którzy „dzielili włos na cztery” i doszukiwali się niewiadomo czego. To są normalne takie postawy. Nie mniej „psy szczekają – karawana jedzie dalej”
Ja stwierdzam jednoznacznie przy tej akcji wszyscy członkowie Gazety Polskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz koła Radia Maryja i TV TRWAM, jak również NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” zdały egzamin ze współpracy celująco.
Cieszyłam się, że mogłam wspierać, doradzać i współtworzyć ważną rzecz dla obrony WOLNOŚCI I GODNOŚCI. W tych sytuacjach trzeba być razem. To jest ważne.
Budujemy nową RZECZYWISTOŚĆ, która na pewno będzie miała wielki wpływ do działania na rzecz naszego regionu.

Jako współzałożyciel i członek Gazety Polskiej nr2 Tarnowskie Góry oraz w-ce Przewodnicząca PiS Powiatu Tarnogórskiego (po nowych wyborach) dumna jestem z takich wspólnych przedsięwzięć. To jest nowa jakość.
Z nowymi ludźmi udaje się wypracowywać wspólne działania.
Jestem pełna optymizmu.

Marsz w Obronie Wolnych Mediów i TV TRWAM

Wczoraj 30.06.2012r. o godz. 15.00 rozpoczęła się Msza Św. w Kosciele Parafialnym w TG w intencji Ojczyzny oraz obronie wolnych mediów. Wspólnie z Gazetą Polską Tarnowskie Góry 2, Rodziną Radia Maryja NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” oraz partią Prawo i Sprawiedliwość organizowałam akcję trwającą w całej Polsce. Wielki ruch społeczny nie zgadzający się z dyskryminacja wolności w naszym kraju.

Już nasz Wielki Rodak bł. JPII mówił do nas : „ nie ma wolności bez SOLIDARNOŚCI… nie ma SOLIDARNOŚCI bez MIŁOŚCI”. Tę manifestację można w tych słowach zamknąć. Cieszyłam się, że mój kościół był wypełniony po brzegi ludźmi popierającymi wolne media oraz zatroskanych o dalsze losy naszego państwa. Prawie tysięczna grupa wyruszyła spod kościoła na Rynek Tarnogórski, gdzie odczytano Apel w obronie mediów. Ja się zobowiązałam do dostarczenia tego stanowiska do wszystkich jednostek terytorialnych Powiatu Tarnogórskiego.

Wyczuwałam wielka więź i siłę narodu. Piękna manifestacja w obronie WOLNOŚCI.


fotografie: Piotr Pigoń


Ratujmy Bolka i Lolka

Piątek 29.06.2012r. upłyną na wyjeździe Komisji Kultury do Wytwórni Filmowej Bolka i Loka. Wspaniała wizyta pokazująca dorobek naszej śląskiej wytwórni, która do tej poru jest dochodowa. Komisja Kultury podjęła stanowisko, aby dać status wytwórni filmowej w Bielsku Białej – samodzielnej wojewódzkiej Jednostki Kultury na wniosek mojego kolegi klubowego Andrzeja Kamińskiego. Cała komisja była zgodna co do podjęcia takich działań. Miło mi było pooglądać zaczarowane miejsce, gdzie powstawały filmy rysunkowe z moich lat dziecięcych. Od malucha zawsze byłam wierną fanką Bolka i Lolka.
Za rok moi przyjaciele bajkowi będą obchodzić ABRAHAMA. Życzę im już dziś jak i innym bohaterom reaktywacji i powrotu na wielki ekran.

50-lecie Święceń Kapłańskich ks. bp Gerarda Kusza

W piątek prosto z Bielska Białej jechałam do Gliwic do Katedry pw. Św. Piotra i Pawła na uroczystą mszę św. w intencji 50 Rocznicy Święceń Kapłańskich ks. bp. Gerarda Kusza. Całą mszę św. ofiarowałam w intencji jubilata, aby dobry Bóg nadal go wspierał i błogosławił w posługiwaniu w Naszej Diecezji Gliwickiej.

Po uroczystości udaliśmy się na wspólne świętowanie w bardzo zacnym gronie. Ten jubileusz wspaniale zakończył bardzo pracowity dzień i tydzień.
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |