15 lat Radia Piekary

22.10.2011R. o godz. 17.30 uczestniczyłam w Gali 15-lecia Radia Piekary. Bardzo piękne wydarzenie muzyczne naszego regionu.

Program bardzo bogaty, który dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bardzo ładnie wszyscy wykonawcy dziękowali Pani Dyrektor Krystynie Szaflik za rodzinna atmosferę, którą również się czuło podczas koncertu. Moja kochana Bernadeta Kowalska dał czadu. Wszystkich pracowników dyrekcja nagrodziła i podziękowała za wielki wkład w rozwój Radia Piekary. Pani Redaktor Naczelna Krystyna Szaflik odebrała wiele gratulacji od różnych instytucji jak i moja Fundacja na Rzecz Zapobiegania i Zwalczania Nowotworów nadał jej tytuł „Ambasador Zdrowia” za wieloletnią współpracę w dziedzinie promocji profilaktyki i podręcznika „Nauczanie w szkołach o Nowotworach”. Również jako Radna Sejmiku przekazałam Pani Dyrektor trzy medale upamiętniające Trzy Powstania Śląskie, podkreśliłam ważną rolę w propagowaniu historii i tradycji śląskiej w naszym regionie. Przepiękna uroczystość i wspaniałe przeżycia za co całej Redakcji radia Piekary dziękuję oraz życzę 100 lat działalności dla naszego Regionu.

Centrum Wczesnej Diagnostyki

Dnia 20.10.2011r. o godz. 11.00 uczestniczyłam w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu „Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej” na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala klinicznego Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Cegielnianej 35. Na inicjację jedynego w Polsce takiego obiektu byli zaproszeni W-ce Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz wybitni profesorowie autorytety międzynarodowe. Wszystkich gości przywitała JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera, później zaproszeni goście z zagranicznych placówek naukowo-medycznych opowiedzieli o standardach międzynarodowych związanych z wczesną diagnostyką onkologiczną oraz nowoczesnych metodach w leczeniu nowotworów. Byłam pod wrażeniem. Na zakończenie wystąpień najważniejsi przedstawiciele samorządowi podpisali Akt Erekcyjni i wspólnie wmurowali kamień węgielny. Przeżycie niesamowite, tym bardziej że wszyscy, którym zdrowie ludzi jest najbliższe spotkali się i podjęli wspólne działania. Dla mnie to spotkanie było bardzo budujące i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w bardzo przełomowym i ważnym momencie dla naszego regionu.

60 lat miasta Radzionkowa

Wspaniała uroczystość. O godz.16.00 msza św. w Kościele Radzionkowskim. Godz. 17.00 uroczysta Sesja w Domu Karolinka z udziałem zaproszonych gości.

Piękny rys historyczny zaprezentowany wszystkim uczestnikom pokazał bardzo istotną rolę Radzionkowa w historii Śląska. Dla mnie to było wielkie przeżycie, ponieważ mój ojciec jest Radzionkowianinem, który zakochał się w Tarnogórzance. Wszystkie miejsca szczególnie Księża Góra są mi bardzo bliskie. Podczas prezentacji wróciły wspomnienia z dzieciństwa, kiedy babcia Klara z dziadkiem Franciszkiem prowadzili mnie wraz z bratem na spacer. Pamiętam, że babcia zawsze dbała o tradycję i dużo mi opowiadała o czasach młodości. Z wielką uwagą wsłuchiwałam się w słowa prelegenta i poczułam jakby czas się wrócił. Wielkie gratulacje znajomości swojego miasta.

Później nastąpiło wręczenie wyróżnień i nagród. Na zakończenie przedstawiciele samorządów złożyli gratulacje. Wspólnie z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Czechem gratulowaliśmy sukcesów, a ja z racji Swojej funkcji Radnej Sejmiku, tak jak do tej pory zaoferowałam współpracę.

Dwa tygodnie po wyborach

Jak zwykle o tej porze przestawienie się na porę jesienną bardzo ciężko znoszę tak jak większość. Wszyscy moi znajomi cierpieli na katar, który leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni. To tak w ramach usprawiedliwienia braków wpisów. W między czasie dużo się działo. Zacznijmy od 13.10.2011r. godz. 10.00 prowadziłam w Sejmiku Śląskim Komisję Ochrony Środowiska, gdzie byliśmy jednomyślni odnośnie dwóch uchwał w sprawie wytyczenia granic potrzebnych do prac kanalizacyjnych. Jedna z nich dotyczyła Powiatu Tarnogórskiego. Zwróciłam uwagę na problem zanieczyszczonej wody w Gminie Zbrosławice, który chcemy wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska rozwiązać. O godzinie 12.00 brałam udział w Komisji Zdrowia i polityki Społecznej, która zawsze wzbudza emocje u wszystkich. Muszę tu pochwalić przewodniczą dr Małgorzatę, która zawsze stara się osiągnąć kompromis. Ja po raz kolejny zwróciłam uwagę na problem pogotowia w Ożarowicach. Niestety z pism, które otrzymuję od mieszkańców stwierdzam, że przyłączenie do Pogotowia w Mierzęcicach stwarza chaos i w konsekwencji czekania na ambulans 2 godziny przyczyniło się do zgonu jednego z mieszkańców w/w Gminy.

Czekałam zakończenia komisji, ponieważ gorączka i katar bardzo mnie osłabił.

Trochę się podleczyłam, żeby w poniedziałek 17.10.2011r. być obecna na Sesji Sejmiku Śląskiego. Było to dość dziwne przeżycie, ponieważ obrady zostały przeniesione do Teatru w Katowicach na Małą Scenę ze względu na bardzo niską temperaturę w Sali Sejmu Śląskiego.

Powiem szczerze, że to było ciekawe przeżycie. Obrady były poprowadzone w miarę sprawnie i bez specjalnych problemów szybko się skończyły. Po raz kolejny na ręce Przewodniczącego Sejmiku złożyłam pisma przekazane z Gminy Ożarowice w sprawie zmiany stacjonowania pogotowia.

Wybory Parlamentarne 2011

Wszystkim dziękuję za oddane głosy na mnie. Była to trudna kampania, nie mniej wszystkim kandydatom, którzy szanowali startujące kobiety na listach też dziękuję.

Niestety nasi panowie powinni się trochę nauczyć kultury politycznej w stosunku do kobiet startujacych. Myślę, że z biegiem lat trochę nabiorą dystansu i życzliwości.

Dziękuję mojemu sztabowi i wszystkim tym, którzy choć trochę wnieśli pracy w mój pierwszy start w Wyborach Parlamentarnych. W przyszłości będzie lepiej. Trzeba patrzeć zawsze do przodu. Zazwyczaj czasem trzeba zrobić jeden krok do tyłu, żeby później zrobić dwa.

Gratuluję wszystkim wybranym Posłom RP i życzę dużo siły w rozwiązywaniu trudnych spraw dla Naszej Ojczyzny.

Zakończenie Śląskiego Festiwalu Zdrowia

Wczoraj wróciłam ok. godziny 22.00 po wszystkich spotkaniach od godz. 9.00. Moja rodzina jak zwykle czekała aż będę w domu. Zawsze tak jest jak wracam do domu to wszyscy chcą mi opowiedzieć o przeżyciach, o tym co ich dobrego spotkało, a co złego. Jestem dumna z moich dzieci, bo naprawdę ciężko pracują, aby osiągnąć sukces. Po ich sprawozdaniu jak zwykle okopałam się, a mój mąż jak cierpliwie jak dobry duszek wskazał co jeszcze jest pilnego do załatwienia. Chciałam napisać kilka słów na bloga. Nie mniej popatrzyłam na godzinę i stwierdziłam, że moje zdrowie jest najważniejsze i poszłam spać.

Tak więc dzisiaj rano z nowymi siłami opiszę to co się zadziało, a działo się wiele.

Ok. godz. 9.00 pojechałam do Bytomia, aby wspólnie ze stacją SENEPID poprowadzić przemarsz „Różowej Wstążki”. Kochani pracownicy tejże stacji od rana nadmuchiwali balony na przemarsz w salce katechetycznej w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Godz. 10.00 msza św. w Kościele. Ksiądz Proboszcz wspaniale na kazaniu powiedział o sensu i tajemnicy cierpienia. To było przepiękne. Modliliśmy się za osoby dotknięte chorobą nowotworową i ich rodziny oraz za wszystkich zmarłych, aby dobry Bóg wynagrodził im trudy choroby.

Następnie po mszy św. wychodząc z Kościoła każdy otrzymywał różowy balonik i różowa wstążeczkę w celu pokazania jedności w trudach choroby. Młodzież i nauczyciele nie zawiedli. Manifestując w radosnym pochodzie z bębenkami w ręku udaliśmy się do centralnego miejsca rynku, aby odpalić różowy lampion nadziei. No niestety wiatr nam w tym przeszkodził. Ku mojemu zdziwieniu do akcji pro zdrowotnej przyłączyli się kibice z „TÓSKOBUSEM” I przy muzyce koziołka matołka przeszliśmy z powrotem na plac kościelny gdzie AVON kontra Rak Piersi rozlosował upominki wśród wszystkich uczestników.

Jedno musze tu dodać, że do akcji przyłączyły się kobiety, które podobnie jak ja kandydują do Sejmu. To było piękne.
No panowie musicie się od nas uczyć współpracy. Mniej agresji, a więcej życzliwości i współdziałania.

Po wszystkim udałam się z dyrekcją do stacji SANEPIDu gdzie zorganizowane było badanie stanu skóry twarzy jak i badanie na otyłość oraz zalecenie jak była taka potrzeba diety. Super sprawa dla kobiet.

Niestety nie mogłam być długo z moimi współorganizatorami, ponieważ już o godz. 16.00 byłam zaproszona do Centrum Kresowian na spotkanie. Tak więc udałam się do Tarnowskich Gór jeszcze rozdysponować materiały wyborcze zabrać Krzysztofa Tomanka na spotkanie, ponieważ on był jednym z uczestników wyjazdu, który współorganizowałam ze ś.p. Małgosią Mateją moją przyjaciółką.

Byłam zachwycona frekwencją uczestników jak zwykle moi przyjaciele przywitali mnie gorąco- rodzinnie. Mówiłam o związku z Kresami, gdzie historia wujka o. Ludwika Wrodarczyka była im znana. Dla mnie jest to postać szczególna. On poniósł męczeńska śmierć w 1943 roku za wiarę i że był Polakiem. To jest przykra historia, którą z nam od dzieciństwa, kiedyś w latach PRL-u skrywana a teraz w wielkim trudzie upubliczniana. Tu musze nadmienić, że jest prowadzony proces beatyfikacyjny i mam nadzieję, że niedługo będzie ukończony.

Wracając do spotkania z Kresowiakami to podkreślałam jak pięknie umieją oni dbać o patriotyzm o polskość. Czułam w powietrzu zapach Polski. Mój współuczestnik spotkania Krzysztof Tomanek opowiedział o jego przodkach ze Lwowa i wielkim przeżyciu podczas wyjazdu na Kresy, który wywarł wielki wpływ na niego.

Po rodzinnym spotkaniu udałam się do Knurowa. Czekali na mnie mieszkańcy, którzy w najbliższych wyborach mogą na mnie zagłosować. Wspaniałe spotkanie, po którym pojechałam do domu. Cudowny pracowity dzień. Bogu dziękuję za pogodę i życzliwość. Cieszę się, że jest mi dane spotykać wspaniałych ludzi.

Festiwal Zdrowia - Sympozjum

W samo południe rozpoczynałam sympozjum Wybierz Życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci w ramach Śląskiego Festiwalu Zdrowia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jak zwykle młodzież nie zawiodła. Prelegenci byli wspaniali. Wszyscy zwracali uwagę na sferę duchową. Tu jest ważny aspekt połączenia sfery cielesnej i duchowej. Bardzo istotnym elementem jest, aby osoba chora miała wsparcie od osoby bliskiej. Jestem przekonana, że to jest początek wielkiej sprawy. Wszystkim dziękuję za okazaną życzliwość i zaangażowanie.

O godzinie 16.00 zaproszono mnie na Uniwersytet III wieku do Bytomia, w celu propagowania profilaktyki. Przy okazji zaprosiłam wszystkich studentów na Przemarsz Różowej Wstążki w Bytomiu w dniu jutrzejszym.

O godzinie 18.00 wzięłam udział w debacie przedwyborczej w TCK w Tarnowskich Górach. Byłam zaskoczona po pierwsze, że nie stawił się Pan Pilot, a po drugie zjawił się po raz pierwszy ustępujący Poseł Tomek. Debata spokojna. Bardzo dziękuje wszystkim organizatorom za kompetentne i merytoryczne przygotowanie.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |