Ministerstwo Ochrony Środowiska i Czarna Huta

Jestem zadowolona ze współpracy z Ministerstwem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od momentu objęcia mandatu Posła wpisałam w program komisji, w której jestem członkiem temat naszej bomby ekologicznej w Tarnowskich Górach, na którą również za rządów PO, jak byłam Radną Sejmiku zwracałam uwagę i chciałam sfinalizować rozwiązanie narastającego problemu ekologicznego. Niestety nie było to możliwe, ponieważ zarówno w Powiecie jak i w TG brakowało porozumienia w chęci rozwiązania kompleksowo ekoproblemu. Na miesiąc Październik br wprowadziłam w plan komisji ten temat. Cieszę się, że Wiceminister Mazurek odpowiedzialny za odpady, jak i Wojewoda chcą mi pomóc w kompleksowym rozwiązaniu problemu i osobiście monitorują na miejscu zaistniałą sytuację. Obecnie są bane procedury i etapy eliminacji bomby ekologicznej. Jest robiony tzw. audyt, nad którym będziemy się pochylać podczas prac komisji , w celu ustalenia dalszej strategii rewitalizacji terenu po zakładach chemicznych w TG. Liczę na życzliwość i otwartość samorządów odpowiedzialnych terytorialnie za problem.

Waldemar Legień - Honorowy Obywatel Bytomia

Wczoraj również brałam udział wspólnie z Posłem na Sejm RP Wojciechem Szaramą w uroczystej Sesji RM w Bytomiu, gdzie nadano Tytuł Honorowego Obywatela Panu Waldemarowi Legieniowi wybitnemu judokowi klubu CZARNI BYTOM, a przy tym wspaniałemu człowiekowi. Ja ze swej strony nadałam Panu Waldemarowi Tytuł Ambasadora Zdrowia, który wręczam wszystkim, którzy są zatroskani o dobro i zdrowie człowieka. Jest to bardzo limitowane odznaczenie, które pierwsze otrzymała ś.p. Maria Kaczyńska. Uroczystość bardzo miła i dająca siłę wszystkim uczestnikom uroczystości.

Mityng Pływacki w tarnogórskim Parku Wodnym

Ministerstwo Sportu wsparło finansowo akcję V Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego, który miał miejsce wczoraj w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Dziękuję Ministerstwu, jak i gospodarzowi. Nad całością Mitingu czuwali sędziowie i ratownicy. Bardzo dobrze przygotowane. Gratuluję uczestnikom, jak i opiekunom.

Drakońskie podwyżki wody zafundowane przez PO i PSL

Dzisiaj we wszystkich mediach brylował temat podwyżek cen wody, które nam przygotowują rządzący. Temat bardzo ważny, ponieważ już tydzień temu w tygodniku „Gwarek”, z 27.09.2016, ukazał się artykuł pt. „Szykują się drakońskie podwyżki cen wody”, z którego można się dowiedzieć, że rząd szykuje podwyżki cen wody o ok. 25%. Należy zapytać, skąd ta informacja?

Aby mówić o temacie merytorycznie należy zadać sobie trochę trudu i porównać cyfry podwyżek np. tak jak to zrobiłam poniżej, lata kiedy to rządziło PO.
Poniższa tabela prezentuje, jak kształtowała się cena wody i odprowadzania ścieków
w moim mieście w Tarnowskich Górach na przestrzeni lat 2008-2016 i jak to będzie wyglądało (hipotetycznie) w 2017.

Rok

Woda

Odprowadzenie ścieków

Razem woda + ścieki

Cena brutto

Wzrost ceny w %

Cena brutto

Wzrost ceny w %

Razem

Przyrost %

2008 (1)

4,70

4,41

       

2009

5,04

7,23%

4,52

2,49%

9,56

4,94%

2010

5,09

0,99%

4,89

8,19%

9,98

4,39%

2011

5,26

3,34%

6,30

28,83%

11,56

15,83%

2012

5,41

2,85%

8,66

37,46%

14,07

21,71%

2013

5,56

2,77%

9,42

8,78%

14,98

6,47%

2014

5,69

2,34%

10,44

10,83%

16,13

7,68%

2015

5,69

0,00%

10,44

0,00%

16,13

0,00%

2016

5,79

1,76%

11,09

6,23%

16,88

4,65%

2017 (2)

7,24

25,04%

11,09

0,00%

18,33

8,59%

Źródło: cena-wody.pl

(1) Ceny wody, podczas obejmowania rządów przez PO-PSL
(2) Hipotetyczne ceny wody, przy założeniu, że nastąpi podwyżka o 25%, o której jeszcze nie wiemyOd 10 lat w Tarnowskich Górach rządzi burmistrz reprezentujący Inicjatywę Obywatelską, rządzącą de facto w koalicji PO-PSL-IO, i to ona nam podwyższała ceny wody. Drakońskie kwoty podwyżek, sięgające 37,5 % zostały nam zafundowane w latach 2011 – 2012. Tego w artykule nie dostrzegłam, a redakcja dziś bije na alarm i leje krokodyle łzy nie wiedząc nawet czy podwyżki zostaną wprowadzone.

Zaprezentowana tabela wskazuje:

1. cena wody w latach 2009-2016 wzrosła o 23,19%
2. cena odprowadzenia ścieków w latach 2009-2016 wzrosła o 151,47%
3. koszty wody i odprowadzenia ścieków wzrosły o 85,29%

O tym dziennikarze nie informują.

Należy zadać pytanie: dlaczego Poseł Głogowski nie zabierał głosu w sprawie podwyżek w tamtym czasie? Odwaga dziś staniała? Dziś redakcja i totalna opozycja może odważnie co i rusz szczypać PiS, a PO się nie godziło? Co zrobił poseł w latach 2011 i 2012, kiedy zafundowano nam „łagodne” podwyżki? Kiedy spłaci się inwestycja w oczyszczalnię ścieków? Czy od tego momentu nastąpi powrót do cen odprowadzania ścieków sprzed 2011?

A swoją drogą, czy zatroskane wszystkie redakcje na Śląsku i Marszałek Województwa Śląskiego „zapomnieli”, że nasze słynne wodociągi (GPW w Katowicach) „kupiły” lokomotywy Kolei Śląskich i teraz ktoś musi za nie zapłacić? Tak się składa, że te decyzje nie podjęli radni Sejmiku PiS. Może by warto było zadać konkretne pytania związane z tą aferą jedną z wielu na Śląsku i w Polsce autorstwa PO i PSL, za które zapłacą POLACY!!!

Rząd PiS robi wiele dla zwykłych obywateli: 500+, leki dla seniorów, porządkowanie bałaganu po poprzednikach. Dziś każdy ruch rządu PiS jest kontestowany, drzazga urasta do wielkości belki, a drużyna PiS-u powinna, wedle dziennikarzy, być święta. Chcieliby chrześcijaństwa dla bliźnich, ale pogaństwa jak najbardziej dla siebie. Z rzetelnością zawodową, uczciwością i przyzwoitym zachowaniem taka postawa nie ma nic wspólnego.

A póki co to wszystkie ustawy, też i ta dotycząca cen wody jest konsultowana społecznie i z ekspertami. Są to nowe praktyki procedowania. Nie tak, jak poprzednicy chcący tylko pracować w myśl zasady by żyło się lepiej kolesiom.

Medialna histeria w bardzo poważnej sprawie

Co i rusz wybucha jakaś medialna histeria. Najpierw była awantura o 500+, potem była awantura o sześciolatki w szkole, teraz aborcja. Sprawa jest bardzo poważna, pochylamy się nad przykazaniem: nie zabijaj. W tej medialnej histerii okazuje się, że co drugie dziecko rodzi się z gwałtu, co trzecie ciężko chore, a każda przyszła matka marzy o prawie do zabicia swego dziecka. Co nie jest prawdą z natury. Na facebooku co drugi wpis, to prośba rodziców o ratunek dla ich ciężko chorych dzieci – czy rozhisteryzowane kobiety mają świadomość, że rodzice tych dzieci nie zgadzają się, mimo wielkiego cierpienia, na eutanazję swoich dzieci. Krzyk o aborcję jest krzykiem o eutanazję. Tak. Dziś wywalczymy prawo do aborcji, jutro nikt nas nie będzie pytał, tylko zaaplikuje nam zastrzyk i nieistnienie. Trzeba być już nie krótkowzrocznym, ale ślepym, żeby sobie samemu zapewnić śmiertelną przyszłość.

Aborcja to wojna o naszą przyszłość. Dotyczy życia i śmierci i decyzje podjęte w tej sprawie będą rzutowały na nasze życie. Nie rozumiem dlaczego dyskutujemy o aborcji w XXI wieku. Aborcja powinna być jak bardzo rzadki i specjalistyczny zabieg medyczny ratujący życie. Rozmawiamy o barbarzyńskim usuwaniu dziecka w XXI wieku, w którym światłe i uświadomione kobiety dysponują szeroką wiedzą na temat metod zapobiegania ciąży. To nie lata pięćdziesiąte XX wieku, żeby młoda dziewczyna orientowała się w trzecim albo czwarty miesiącu, że być może jest w stanie błogosławionym. A jeśli tak nie jest, to edukacja zawiodła i trzeba cos naprawić. Zaś usuwanie ciąży jako metoda zapobiegawcza świadczy o iście barbarzyńskim zacofaniu.

Argument o dzieciach z gwałtu też jest na wyrost – ileż to się dzieci z gwałtu rodzi, jaki to jest odsetek?A propaganda jest taka, jakby co drugie dziecko w Polsce urodziło się z gwałtu. Temat aborcji rozpalił zmysły, szkoda, że nie umysły. Inaczej toczyłaby się dyskusja, gdyby po drugiej stronie barykady znalazł się ktoś kto przeczytał ustawę i przekazał ją rzetelnie i uczciwie zwykłym Kowalskim. Na razie obserwuję igrzyska, nie dyskusję.

Zapraszam do Bytomia na Śląską Jesień ze Zdrowiem

Jesień w pełni. Serdecznie zapraszam na IX edycję ŚLĄSKIEJ JESIENI ZE ZDROWIEM. Jak co roku będzie się działo w naszym regionie. Po raz kolejny „Razem zadbajmy o piękno i zdrowie” Na początek spotkajmy się w AGORZE w Bytomiu.

Porady rehabilitacyjne i kosmetyczne, darmowe badanie wzroku, pomiar cukru i morfologia – już 30 września w Agorze Bytom „IX Śląska Jesień ze Zdrowiem”. Dla wszystkich, którzy jesień chcą zacząć w dobrej formie. Wstęp wolny.

9. Edycja Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem będzie pierwszym z trzech wydarzeń prozdrowotnych, które bytomska multigaleria przygotowała pod wspólnym szyldem „Przystanek Zdrowie”. 30 września w godzinach od 10:00 do 14:00 goście Agory Bytom będą mogli skorzystać m.in. z:

  • profilaktyki nowotworowej
  • porad i konsultacji kosmetycznych
  • porad rehabilitacyjnych
  • badania ostrości wzroku
  • badania poziomu cukru
  • pomiarów ciśnienia

- Głównym celem Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem jest wsparcie i promocja profilaktyki zdrowotnej. Dlatego zapraszamy do nas specjalistów różnych dziedzin, którzy bezpłatnie wykonają podstawowe badania i doradzą, jak unikać lub leczyć częste schorzenia. Zapraszamy osoby w każdym wieku – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Na miejscu będzie można też zbadać poziom stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących papierosy, w czym pomogą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu, a także wykonać badanie poziomu cukru we krwi przy stoisku Fundacji Unii Brackiej. Ciekawostką będą testy w narko- i alkogoglach, które udowodnią, jak groźne może być prowadzenie pojazdów pod wpływem używek. Dodatkowo na specjalnych stoiskach będzie można m.in. degustować naturalne miody i zdrową żywność, skorzystać z porad kosmetycznych, dowiedzieć się więcej o profilaktyce chorób. Na gości czekają również dodatkowe atrakcje.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Posłem RP Barbarą Dziuk oraz Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bytomiu. Partnerami są Państwowa Inspekcja Sanitarna, Zespół Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych w Bytomiu oraz Fundacja Unia Bracka. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bytom.
Całościowy program jest dostępny na www.agorabytom.pl.


IX Śląska Jesień ze Zdrowiem
30 września
Godziny 10:00-14:00
Agora Bytom
Wstęp wolny

O mojej działalności na łamach "Dziennika Zachodniego"

Dziennik Zachodni - Magazyn

Dziennik Zachodni - Tarnowskie Góry

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |