WODA ŻYCIA DODA

Czy budynek w Tworogu będzie odcięty od wody? W biurze miałam niezwykle odwiedziny. Przyjechały trzy kobiety z Gminy Tworóg. Opowiedziały mi swoje zdarzenie, niczym z jakiegoś horroru. Budynek, w którym mieszkają jest na ich nieszczęście własnością Kaletańskich Zakładów Celulozowo- Papierniczych w likwidacji. Właścicielem na budynku i całym majątku jest komornik. Zadłużenie w/w zakładów to ponad 5 milionów złotych wobec gminy Tworóg. Gmina chciała przejąć budynek mieszkalny za długi, żeby móc cokolwiek zrobić, ponieważ Kaletańskie zakłady są w ciężkiej sytuacji finansowej. Wszelkie remonty są wykonywane na koszt własny mieszkańców. Ostatnia inwestycja materiałowa ze środków likwidatora to kwota 3000 zł. w 2011r.

Problem tych państwa polega na tym, że sieć wodociągowa jest w rękach KZCP. Likwidator właściciel budynku złożył pismo 18.05.2016r. o rozwiązanie umowy z Zakładem Usług Komunalnych w Tworogu. Konsekwencją tej decyzji jest to, że mieszkańcy mogą być odcięci od wody natychmiast. Są to zaledwie 4 lokale mieszkalne, 2 rodziny z dwójką dzieci i dwie starsze panie. Takie działanie nastąpiło, kiedy to mieszkańcy zapytali w piśmie z 26.04.2016r. o sposób naliczania wody, który budzi kontrowersje nie tylko w Tworogu. Skutkiem tego właściciel KZCP w Kaletach wypowiedział umowę i nastąpił problem. Propozycja ze strony likwidatora to podpisanie przez najemców umowy z ZUK w Tworogu, co na ten moment jest niezgodne z prawem. Dziwię się w tym momencie że problem prawie od 30 lat nie został rozwiązany na płaszczyźnie gminy.

Faktem jest również to, że mieszkańcy regularnie płacą za wszystkie media, Kaletańskie Zakłady nie są zbyt rzetelne w tej materii. W związku z tym powstało zadłużenie w wysokości ponad 5 000 zł. w stosunku do ZKU w Tworogu. Obecnie po interwencjach mieszkańców Pan Likwidator odwołuje wcześniejszą decyzję odcięcia wody na okres dwóch miesięcy. I tu powstaje pytanie CO DALEJ? Likwidatora nie obchodzi, że mieszkańcy będą bez wody!!!

W skali gminy, nie mówiąc regionu, czy kraju można by rzec problem banalny. Natomiast dla tych mieszkańców to droga przez mękę. Nasuwa się pytanie: DLACZEGO NIKT NIE POMÓGŁ od prawie 30 lat garstce mieszkańców, którzy muszą pokonywać szczeble w biurokratycznym gąszczu - napotykając ściany urzędników niejednokrotnie nie do przeskoczenia. Moja diagnoza jest oczywista - natychmiastowe przejęcie przez Gminę Tworóg, ale na ten moment prawnie jest to niemożliwe, ponieważ na tym budynku jest zajęcie komornicze.
Sprawa dla mnie niebywała, od ponad ćwierć wieku nierozwiązana, a wystarczyła by dobra wola ze strony gminy, likwidatora i zatroskanie- dialog społeczny. Niestety nikogo nie obchodzi, że tylko cztery lokale nie będą mieć wody do picia i życia. Decydentów interesuje własny czubek nosa, nie dostrzegając problemów tych maluczkich.
Przykre dla mnie jest również to, że w dzisiejszych czasach notorycznie jest brak zrozumienia, chęci porozumienia oraz cwaniaczenia, tak aby jak najwięcej odnieść korzyści dla siebie. Udowadnianie na siłę, kto ma racje, umywając ręce od problemu.

W tej bulwersującej sprawie podejmuję interwencję, która mam nadzieję pomoże rozwiązać problem i zapewnić spokój życia. Liczę, że przy odrobinie dobrej woli uda się wypracować kompromis.
Przypominam gminę tworzą mieszkańcy, którym należy się wsparcie i opieka ze strony zarządzających ich pieniędzmi z podatków. To mieszkańcy ponoszą koszty utrzymania urzędników, którzy powinni zabezpieczać ich interesy. Rzecz oczywista, ale czasami trudna do zrozumienia.

Dożynki, dożynki - Tworóg i Świerklaniec

W Tworogu na dożynkach oddaliśmy hołd i wdzięczność wszystkim rolnikom za produkcję żywności. Odczytałam i przekazałam list gratulacyjny od Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. W pozostałych gminach Powiatu Tarnogórskiego i Gliwickiego odczytano również list i przekazano pozdrowienia od Pani Premier Beaty Szydło i Rządu, które wysłałam pocztą. Dziękuję rolnikom za trud ich pracy a samorządowcom za współpracę.

Tradycją dożynek są piękne dekoracje. Zawsze mnie zachwycają. Artyści przez duże "A"

W Świerklańcu na dożynkach też było pięknie.

Pielgrzymka do Piekar z udziałem Pani Premier Beaty Szydło

Wspaniała pielgrzymka Kobiet ze Śląska w Piekarach Śląskich u "GOSPODYNI ŚLĄSKIEJ" z udziałem Pani Premier Beaty Szydło.

Dziękuję wszystkim kobietom, które przybyły do Matki Boskiej Piekarskiej. Dziękuję Pani Prezydent Piekar Śląskich Sławie Umińskiej-Duraj za koordynację i zapewnienie bezpieczeństwa podczas uroczystości. Jak zawsze parafianie z Bazyliki dali serce w organizację pielgrzymki. Jesteście niezastąpieni.

Pani Premier Beacie Szydło wręczyłyśmy wspólnie z Panią Prezydent Piekar Śląskich Sławą Umińską-Duraj broszkę wykonaną z węgla, który jest skarbem naszego regionu.

Noski - Eskimoski na portalu Gazety Wyborczej

źródło: http://wyborcza.pl/5,140981,20159548.html?i=6

Wywiad dla portalu Fronda.pl

Poseł PiS Barbara Dziuk dla Frondy: Dzięki Maryi Polska chroniła Europę przed sowieckim barbarzyństwem

źródło: Fronda.pl

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Wczoraj, czyli 15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Dlaczego tego typu uroczystości są ważne dla nas, Polaków?

Barbara Dziuk (Klub Parlamentarny PiS): Z bardzo prostego powodu – budzą ducha patriotyzmu i wartości. Ducha, którego obawia się dzisiejsza Unia Europejska chcąca nas zneutralizować, wmówić każdemu narodowi z osobna i wszystkim razem, że pojęcie ojczyzny i narodu jest przestarzałe, że niczym się nie różnimy, a nasze odrębności kulturowe i historyczne są nieistotne. Niestety, ten rodzaj myślenia Unia, poprzez media, zaszczepiła w wielu ludziach. Zresztą ostatnie lata wypierania historii ze szkół, pomniejszania i wręcz fałszowania obrazu Polski i jej udziału np. w wydarzeniach II wojny światowej domagają się natychmiastowej korekty. Święto Wojska Polskiego jest okazją dla wzbudzenia ducha patriotyzmu i lekcją dla młodych ludzi, wskazaniem, że nasz naród ma swoje korzenie i swoje zasługi w Europie, których się nie musi wstydzić.

W 1920r. Polacy zatrzymali bolszewików w Bitwie Warszawskiej. Czy to dlatego jest ona uznawana za jedną z najważniejszych bitew, które stoczono na świecie?

Cyprian Kamil Norwid napisał: „Przeszłość to dziś – tylko cokolwiek dalej” i gdyby zechcieć się temu przyjrzeć bliżej, a nie przejść obok tych słów obojętnie, to wsłuchawszy się w nie, dostrzeżmy wielką mądrość poety. Każde działanie to rzutowanie w przyszłość. W historii indywidualnej każdego z nas i w historii każdego narodu jedne wydarzenia implikują następne i mają swoje dalekosiężne konsekwencje.

W 1918 odzyskujemy niepodległość, ledwo raczkujemy, jak również stawiamy odpór bolszewickiemu nurtowi. Lata walki o przywrócenie nas na mapę Europy wydają się sennym koszmarem, który jest poza nami. Jesteśmy słabi i zmęczeni wydarzeniami I wojny światowej, a tu znowu trzeba się bić o swoje istnienie. Tym razem z bolszewikami. Nasi sąsiedzi wykorzystują sytuację, chcą uczynić nas korytarzem, którym pobiegnie idea komunizmu do Zachodniej Europy, a przy okazji chcą przywrócić swoje władztwo na ziemiach polskich. Polacy znają swoich sąsiadów i wiedzą dobrze, czym to pachnie. Broniąc swojej niepodległości, wyrywając wolność swoimi rękami nie patrzymy na Zachód, ale broniąc siebie bronimy Zachodu przed bolszewicką nawałą. To dziś, z perspektywy czasu o tym wiemy, zaś Europa na pewno powinna o tym pamiętać. Przypominamy, że byliśmy żywą tarczą broniącą (nie pierwszy zresztą raz) wolności i dobrobytu na kontynencie. Historia pokazała, że Europa nie wyciągnęła żadnych wniosków i słono za to zapłaciła, ale jak widać nadal ma luki w pamięci. Polacy za to wszystko zapłacili jeszcze raz i po 1945 nasz naród stał się żywą tarczą – tym razem na długie lata.

Ministerstwo Obrony Narodowej połączyło obchody z odsłonięciem pomnika Żołnierzy Wyklętych. Skąd to połączenie?


O naszej historii najnowszej nadal niewiele wiemy, sytuacja polityczna, niebezpieczna dla żołnierzy walczących o niepodległość po 1945, powodowała że nie składali świadectw dotyczących tamtego czasu. Prawdy zresztą nikt nie oczekiwał, a milczenie często oznaczało życie. Koniec wojny dla Polaków był pozornym końcem wojny, nowy okupant stał u bram. Żołnierze wyklęci, walczący o niepodległość po 1945 nazywani byli „zaplutymi karłami reakcji”, a niepodległościowe organizacje, do których należeli, określano jako faszystowskie bandy. Część żołnierzy poległa z bronią w ręku, setki innych zamęczono w więzieniach, część po ciężkich torturach wleczono na pokazowe procesy, w których wyrok mógł być, i zazwyczaj był, tylko jeden – kara śmierci. Stalinowski reżim przetrwali nieliczni. Bohaterscy żołnierze Bitwy Warszawskiej i bohaterscy żołnierze wyklęci broniący kraju przed bolszewickim okupantem „wyróżniali się niezłomną postawą w obronie ojczyzny, w walce o niepodległość i suwerenność Polski – mówił dziś prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej "Żołnierzom Wyklętym" na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza, dlatego też Ministerstwo Obrony Narodowej połączyło obchody z odsłonięciem pomnika Żołnierzy Wyklętych.

W jaki sposób Posłowie PiS świętują dzień 15. sierpnia?


Biorąc udział w uroczystościach, składając kwiaty i modląc się podczas mszy świętych ofiarowanych za Ojczyznę, podkreślając wartość życia podarowanego nam w obronie niepodległości zarówno w wojnie 1920, jak i w walce po 1945.

Trzeba również podkreślić, że 15 sierpnia przypada święto Matki Boskiej Królowej Polski, która od początku swoim płaszczem ochrania Polskę i Polaków, również za jej wstawiennictwem, poprzez Śluby Jasnogórskie, wypraszane są łaski dla Ojczyzny. Nasza religia i nasza historia stanowią o naszej tożsamości, są świadectwem wartości, które należy szczególnie propagować wśród młodego pokolenia.

Jaką naukę wyciągają politycy i jaką powinniśmy wyciągać my wszyscy, jako obywatele z tak pięknych wydarzeń?


Politycy przywracają pamięć. Bez znajomości przeszłości nie zbudujemy teraźniejszości. I powtarzając za naszym Prezydentem Andrzejem Dudą: spełniamy obowiązek, dzięki któremu Polska w dużym stopniu wobec swoich żołnierzy odzyskuje honor(...)”. Nadajemy sens słowom historia, bohaterstwo, patriotyzm.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Urlopowe pozdrowienia z Barlinka

Pozdrawiam pozytywnie z Barlinka

Urop - pozdrawiam z Barlinka

Nareszcie upragniony urlop i chwila relaksu na lonie natury. Pozdrawiam z Barlinka, gdzie człowiek żyje w zgodzie z naturą.

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |