Odwiedziny Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta- Koło Gliwickie

Na zaproszenie odwiedziłam filię świętochłowickiego Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta Koło Gliwickie. Kolejna placówka, z którą nawiązałam współpracę na rzecz tych, którzy są odrzucani przez wszystkich. Miłe spotkanie, które myślę zaowocuje w przyszłości. Każdy człowiek bez względu na wszystko ma prawo do godności i szacunku. Tę ideę musimy chronić i pielęgnować w naszym społeczeństwie.

Zagłosowali przeciwko mundurowym

Gazeta Wyborcza - źródło: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19047606,zdjecia-politykow-w-wiezieniach-i-komendach-bo-podpadli-mundurowym.html

Zdjęcia polityków w więzieniach i komendach. Bo podpadli mundurowym związkowcom

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej we wszystkich śląskich więzieniach, komendach policji czy straży pożarnej oraz granicznej zawisną zdjęcia 35 polityków z naszego regionu, którzy głosowali za odebraniem przywilejów mundurowym. Poseł Marek Wójcik: - To nieuczciwy atak.

Plakaty z fotografiami polityków rozwieszą członkowie Śląskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, w skład której wchodzą przedstawiciele policji, służby więziennej, straży pożarnej i straży granicznej. Twarze śląskich parlamentarzystów można będzie zobaczyć we wszystkich więzieniach, aresztach i komendach regionu. Pracuje w nich kilkanaście tysięcy osób. Plakaty opatrzono hasłem "Ci posłowie i senatorowie głosowali za odebraniem Twoich uprawnień".

Większość polityków z PO, jest rodzynek z PiS

Na plakatach są fotografie 30 polityków PO (m.in. Tomasza Tomczykiewicza, Danuty Pietraszewskiej, Tomasza Głogowskiego, Marka Krząkały, Marka Wójcika czy Piotr van der Coghena), trzech posłów SLD (Jerzego Borkowskiego, Czesława Gluzy i Artura Górczewskiego), Jerzego Ziętka z PSL oraz senatora PiS Tadeusza Kopcia. Znajduje się tam także hasło "Twój głos się liczy".

- Jak widać, nie popieramy żadnej partii, uczciwie wyliczamy tylko, kto i jak głosował. Mamy nadzieję, że nasze działania zostaną odebrane jako stały element dobrej praktyki, która wpisze się w każdą kampanię wyborczą - wyjaśnia Rafał Jankowski, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach.

Na plakaty za L4

Akcja plakatowa to forma protestu przede wszystkim przeciwko wprowadzonymi przez rząd zmianom w wypłatach świadczeń chorobowych dla mundurowych. Przez lata policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, a także oficerowie BOR i CBA dostawali na zwolnieniu lekarskim 100 proc. pensji. Od roku - tak jak pracownicy podlegający ubezpieczeniu w ZUS - dostają tylko 80 proc. Rząd zlikwidował przywileje mundurowych, bo funkcjonariusze w ocenie polityków mieli nadużywać zwolnień. Według danych MSW agenci CBA w 2013 r. przebywali na chorobowym średnio 20 dni, policjanci 23, a strażnicy graniczni 28. W tym samym czasie średnia L4 wśród pozostałych zawodów wynosiła 14 dni. Sama komenda wojewódzka w Katowicach dostała w zeszłym roku chorobowe na 257 tys. dni.

MSW: spadła liczba zwolnień

MSW przekonuje, że wprowadzenie nowych przepisów miało sens. Według danych resortu w ciągu trzech pierwszych miesięcy obowiązywania nowych przepisów o 30 proc. zmniejszyła się liczba policjantów przebywających na L4. W myśl nowych zasad na pełne wynagrodzenie w trakcie L4 mogą liczyć tylko ci funkcjonariusze, których choroba była efektem służby. Problem w tym, że na początku potrąca się im 20 proc. wynagrodzenia, a potem muszą udowodnić, że np. urazów nabawili się w trakcie starć z bandytami. To rodzi poważne komplikacje.

Policjanci wystrzelali tysiąc pocisków

Taka historia spotkała np. funkcjonariuszy z katowickich oddziałów prewencji, którzy w 11 listopada 2014 r. zabezpieczali Marsz Niepodległości w Warszawie. W trakcie starć z chuliganami, do których doszło w rejonie ronda Waszyngtona, zostali skierowani na pierwszą linię. Wystrzelili tysiąc gumowych pocisków oraz 20 granatów akustycznych. Sytuacja była tak dramatyczna, że musieli pożyczać amunicję od kolegów z Gdańska i Wrocławia. W wyniku walk z zamaskowanymi bandytami 13 policjantów zostało rannych. Mieli wstrząśnienia mózgu oraz urazy rąk i nóg. - Cała Polska widziała w telewizji, że byli w pracy i urazów nabawili się podczas przywracania porządku. Mimo to potrącono im 20 proc. pensji za zwolnienie lekarskie i musieli udowadniać, że pobili ich bandyci - mówi jeden z oficerów śląskiej policji.

Poseł Wójcik: To nieuczciwy atak

Poseł Marek Wójcik (PO), szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych, podkreśla, że przez lata siłą związków zawodowych służb mundurowych była apolityczność. - Wtedy z ich liderami liczyli się wszyscy. Teraz jednak niektórzy z nich angażują się w politykę i podnoszą nierealistyczne postulaty - powiedział nam Wójcik, który akcję plakatową uważa za "nieuczciwy atak". - Posłowie koalicji uwzględnili kilka rozsądnych postulatów związkowców, a czas pokazał, że reforma miała sens, bo liczba zwolnień lekarskich w formacjach mundurowych spadła o 30 proc. - podkreślił szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych.

Z kolei poseł Artur Górczyński (SLD) uważa, że działania mundurowych związkowców to element kampanii wyborczej na rzecz PiS. - Nie obrażam się jednak na to - powiedział nam polityk. Dodał, że kiedy głosowano zmiany zasad wypłacania L4 mundurowym, był niedoświadczonym parlamentarzystą. - Dzisiaj nie jestem już pewien, czy poparłbym tę reformę. A zresztą mój głos i tak nie miał żadnego wpływu na ostateczny wynik głosowania - stwierdził polityk SLD.


Radio Piekary - źródło: \rtf1\fbidis\ansi\ansicpg1250\deff0\nouicompat\deflang1045{\fonttbl{\f0\fnil Segoe UI;}} {\colortbl ;\red0\green0\blue0;} \uc1 \pard\ltrpar\tx720\cf1\f0\fs20 http://radiopiekary.pl/blog/mundurowi-stworzyli-czarna-liste-parlamentarzystow/

Mundurowi stworzyli czarną listę parlamentarzystów

Za podjęte decyzje trzeba umieć brać odpowiedzialność – taki wniosek można wyciągnąć z akcji jaką zorganizowały śląskie służby mundurowe.

Śląska Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych czyli przedstawiciele Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Straży Pożarnej informują funkcjonariuszy kto z parlamentarzystów głosował za odebraniem im uprawnień. W ramach akcji ‚SPRAWDŹ POSŁA’ we wszystkich jednostkach gdzie pracują służby mundurowe zawisną plakaty plakat z wizerunkiem parlamentarzystów którzy głosowali między innymi za zniesieniem przywileju dotyczącego wypłaty świadczeń zdrowotnych. Mamy nadzieję, że nasze działania zostaną odebrane jako stały element dobrej praktyki, która wpisze się w każda nadchodzącą kampanie – piszą przedstawiciele mundurowych związków zawodowych.

Wywiad opublikowany na portalu Super-Polska.pl

Autor artykułu: Andrzej Ficek
źródło: http://www.super-polska.pl/

Prawo i Sprawiedliwość zawiera w dwóch słowach, to czego pragnie obywatel- wywiad z Barbarą Dziuk

Obywatel w państwie prawa chce się czuć bezpiecznie i być sprawiedliwie traktowanym. Obywatel chce równości wobec prawa i chce prawdy- z kandydatką do Sejmu z ramienia PiS w okręgu Gliwice - rozmawiał Andrzej Ficek

AF - Pani Barbaro. Jest Pani mężatką, matką czwórki dzieci , pracuje Pani zawodowo i jeszcze ten ogrom pracy społecznej. Jak znajduje Pani na to wszystko czas i co jest Pani największym sukcesem? Którą działalność ceni sobie Pani najwyżej?

BD – Jestem żoną i matką, mam dwie dorosłe córki i dwóch synów w wieku szkolnym. Pomaga mi i wspiera mnie mąż, a dzieci są na tyle dorosłe i odpowiedzialne, że współuczestniczą w pracach domowych i pomagają mi tym samym w moim zaangażowaniu w politykę i działalność społeczną. Nie ukrywam, że polityka jest zaborcza i zabiera mnóstwo energii. Jako radna Urzędu Marszałkowskiego ciągle walczę. W obronie zdrowia i poszanowania środowiska – chcę by nasze dzieci żyły wśród zieleni i były zdrowe – patrzę perspektywicznie. Po nas przyjdą następne pokolenia- nie można im zostawić spalonej ziemi. Staję w obronie placówek kulturalnych, wspieram wydarzenia kulturalne, sama je inicjuję i znowu walczę…Na przykład w obronie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Moi chłopcy są uczniami szkoły muzycznej, z tego też powodu moje zainteresowanie szeroką pojęta kulturą jest zrozumiałe.

AF-Od kiedy zajmuje się Pani polityką?

BD- Od zawsze. Mój dom jest domem z tradycjami, patriotyzm wyssałam z mlekiem matki.

AF-Dlaczego PiS?

BD- Prawo i Sprawiedliwość zawiera w dwóch słowach, to czego pragnie obywatel. Obywatel w państwie prawa chce się czuć bezpiecznie i być sprawiedliwie traktowanym. Obywatel chce równości wobec prawa i chce prawdy. PiS nie ukrywa na jakich wartościach został zbudowany – wartości chrześcijańskie to mocny fundament. Nie kłam, nie zabijaj, nie kradnij – chyba każdy z nas chce, aby go traktowano zgodnie z tymi nakazami. Chyba nie ma człowieka, który by temu zaprzeczył, każdy chce być spokojny, szczęśliwy i uczciwie traktowany, a to może mu zapewnić jedynie przestrzeganie prostych i jasno sformułowanych 10 przykazań. Na tym fundamencie opierała się przez wieki Europa.

AF- Śląsk na ogół kojarzy się nie tyle z węglem, co z dymiącymi kominami i zatrutym środowiskiem. A jaka jest Pani ocena?

BD- Stereotyp. Proszę spojrzeć na zdjęcia Śląska z lotu ptaka. Jeszcze jesteśmy wśród zieleni, ale już trzeba o nią walczyć. Pazerność i chciwość czyha na zielone kąski – urzędnicy widzą w miejscach parków i lasów kolejne markety. Nowomodne pomysły na betonowe śródmieścia są dobijające. Jakby po szarej epoce PRL-u ktoś na nowo zatęsknił za tamtym ponurym widokiem i nam wmawia, że nie zieleń, nie kwiaty, nie drzewa, ale beton jest piękny. Po czym jedzie wypoczywać na zielone wyspy Europy…

Śląsk jest piękny i różnorodny pod każdym względem. Ludzie są bardzo pracowici i oddani sprawom. Mamy wiele liderskich uczelni i innowacyjną myśl, która od zawsze ma duży wpływ na rozwój gospodarczy Polski.


AF- Gdyby uzyskała Pani zaufanie wyborców to jakie są najpilniejsze sprawy, którymi chciałaby się Pani zająć w Sejmie?

BD- Chciałabym kontynuować dotychczasowe prace – zastosować szeroko rozumianą ekologię życia- propagować czyste środowisko naturalne, zadbać o jego ochronę od strony prawnej. Pokazać Warszawie i reszcie Polski, że Śląsk jest przyrodniczo piękny i warto zainwestować w jego turystyczną stronę. Chciałabym również wesprzeć najgorzej traktowany ze wszystkich świat wysokiej kultury. Nadać mu na nowo prestiż.

Bez prawnych porządków, ujednolicenia zawiłych procedur sądowych, procedur finansowych, uproszczenia, które sprawi, że woda przestanie być mętna i cwaniacy już w niej nie złowią tłustych ryb, się nie objedzie. Opór wszelkiej maści spryciarzy będzie ogromny, ale damy radę. Zwłaszcza z tym wielkim społecznym poparciem. Oczekiwania są ogromne - ludzie z utęsknieniem czekają na zmiany. Powtarzam – łatwo nie będzie, ale razem DAMY RADĘ!.

Czarni Bytom - lider regionu i Polski

Wczoraj gościłam w klubie Judo Czarni Bytom. Obecnie Członków prawie 1000 osób w trzech kategoriach. Miło popatrzeć na wspaniałą młodzież, która jest zdyscyplinowana, poświęcający swój czas wolny na edukację ruchową. Dokonania klubu są wielkie i bezapelacyjne. 50 medali olimpijskich i wspaniała kadra instruktorska.
Na sukces pracuje zespół!
Gratulacje.

Jan Paweł II - Patron rodziny

Wczoraj przeżyłam ucztę duchową na kolejnym koncercie mojej serdecznej przyjaciółki Ewy Urygi.

Prezydent Bytomia serdecznie zaprosił wszystkich na uroczysty KONCERT PAPIESKI, który odbył się w Kościele św. Jacka. W koncercie, zaprezentowano z okazji Roku św. Jana Pawła II oraz XV Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem "Jan Paweł II – Patron Rodziny" wystąpili: Ewa Uryga oraz Big Band – Orkiestra Wojskowa w Bytomiu z towarzyszeniem sekcji smyczkowej pod dyrekcją por. Krystiana Siwka oraz Bytomski Chór Gospel pod kierownictwem Henryki Pałus. Poprzez ustanowienie roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II przez Sejm RP tegoroczny Dzień Papieski miał znaczenie szczególne. Jest to bowiem nie tylko dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania, ale również podkreślenie wartości rodziny i wartości naszego rodzimego kraju. Papież Polak mówił, iż chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Jak ogromną wartość ma rodzina podkreślał wielokrotnie, np. w Liście do rodzin z 1994 roku:
„Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.” Motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten rok, jak zapisano w sejmowej uchwale mają być słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II na Jasnej Górze: „Czuwam – to znaczy czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje...” W programie koncertu usłyszeliśmy m.in. utwory z repertuaru takich autorów jak: Donny Hathaway, Robert Kelly, Byron Cage, Whitney Huston, Donnie Mc Clurkin. Pieśni - I love the Lord, Oh Happy day , The Lord Player, I`ll trust you Lord, I belive I can fly oraz utwory religijne, w tym: Pieśń Ducha św. Jana z Krzyża, Barkę, Abba Ojcze, Ave Maria.
Ewa Uryga – znakomita wokalistka jazzowa i gospel, która należy do elity polskich wokalistek tych nurtów. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Artystki nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie i sugestywnie. Każdy koncert z jej udziałem jest rodzajem misterium, a każdy projekt to wybór serca wsparty talentem, pasją i dążeniem do doskonałości, bez względu na to w jakiej jest ujęty w stylistyce - jazzowej, soulowej, bluesowej czy gospel, gdyż Ewa Uryga dzięki swej wrażliwości i intuicji potrafi odnaleźć się w każdej muzyce. Orkiestra Wojskowa miała już okazję kilkakrotnie towarzyszyć artystce w repertuarze rozrywkowym. Tym razem muzycy, znani z programów przede wszystkim patriotycznych i właśnie rozrywkowych przy udziale zaproszonej na tę okoliczność sekcji smyczkowej wystąpili w zupełnie innej odsłonie.

Dziękuje Panu Prezydentowi Bytomia, wydziałowi kultury, promocji i Stowarzyszeniu Liga Kobiet Nieobojętnych za zaproszenie mnie na przeżycie, które dodało mi skrzydeł i energii na dalsze działania dla ludzi oraz zmaganie się z trudną, brutalną rzeczywistością.

To było przepiękne doznanie duchowe.

Jesienne Metamorfozy w Tarnowskich Górach

Zapraszam serdecznie w przyszły piątek 23.10.2015r. do Restauracji SEDLACZEK na godz. 18.00 w Tarnowskich Górach na super wydarzenie METAMORFOZY w ramach mojej VIII edycji Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem. Jest przygotowany cały wachlarz atrakcji, w których będziecie mogły uczestniczyć w doborowym towarzystwie liderskich firm.
Kochane wspólnie zadbajmy o piękno i zdrowie.

Debata 2015

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |