Audycja w Telewizji Katowice

Dzisiaj byłam gościem TVP Katowice w programie "TELEWIZYJNA 1" u Pani Redaktor Marianny Durczok. Opowiadałam o moich społecznych działaniach z zakresu zdrowego stylu życia oraz zaprosiłam na jutro do Miejskiego Parku w TG, gdzie Lila Miś instruktor Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking bedzie prowadzić o godz. 18.00 dla wszystkich chętnych zajęcia. SERDECZNIE ZAPRASZAM:).
Bardzo miłe spotkanie z Panią Marianną, którą bardzo lubię podziwiam od lat. Wspaniała kobieta.

Zajęcia Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

Zajęcia prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking w Tarnowskich Górach już się wczoraj rozpoczęły. Lilka Miś przy wsparciu męża Krzysia prowadzą rewelacyjnie! Relacja z pierwszych minut zajęć w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach. Wszyscy mieliśmy niezły ubaw sami z siebie. Jak dobrze odreagować na takim spotkaniu ciężar dnia codziennego. Zapraszam wszystkich do zajęć.

Polska może nie w ruinie, ale w śmieciach ginie

O sprawie, którą się zajmuję od lat i udowadniam na Sejmiku Śląskim wypowiedział się NIK i wydał raport. Mam nadzieję, że na jesień będę miała możliwość wpływu na zmiany złej ustawy, która ma podłoże politycznej układanki sterowanej odgórnie przez PO i PSL. To, co się dzieje złego w gospodarce odpadowej szkodzącego środowisku naturalnemu i ludziom w naszym regionie, w Polsce trzeba bezapalacyjnie zmienić. Nie mogę pogodzić się z faktem, że firmy odpadowe poukładane z decydentami mają tupet przysyłać pismo do komisji Ochrony Środowiska w Sejmiku i wymusząć decyzje stanowiącee o rynku odpadowym. JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM, więc walczę z tą patologią, za co jestem obrażana i dyskredytowana. Takie zachowanie mówi jedno, że idę w dobrym kierunku mając wsparcie osób wysoce kompetentnych. Nie jestem sama! CZUJĘ SIĘ SILNA!!! Dziadostwo trzeba ciąć bez miłości i wytyczać dobre kierunki rozwojowe szanując dokonania innowacyjne w dziedzinie gospodarki odpadów. Naprawdę nie ustępujemy w tej dziedzinie żadnemu innemu państwu. Jesteśmy silni i kreatywni. Wierzę w naszych naukowców i praktyków- firmy, które tworzą rozwój nowych kierunków ponownego zagospodarowania odpadów. Dołożę wszelkich starań, aby było normalnie w tej dziedzinie, tym bardziej, że już dziennikarze śledczy o tym piszą np. Tomasz Szymborski?

Polska może nie w ruinie, ale w śmieciach ginie. NIK nie pozostawia złudzeń: Ustawa koalicji PO-PSL to katastrofa

„Śmieciowy” raport NIK: Rosną koszty dla ludzi, dla gmin, rosną zyski biznesu śmieciowego – i rosną góry śmieci w lasach…

Niech przemówi Najwyższa Izba Kontroli, słowami jednego z najnowszych jej raportów:

…Wprowadzony dwa lata temu nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi nie doprowadził do rozwiązania problemu „dzikich wysypisk”, których przybywa zamiast ubywać. Rosną także koszty gospodarowania odpadami, bo gminy nie potrafią rzetelnie oszacować ilości wytwarzanych śmieci i asekuracyjnie nakładają na mieszkańców wyższe opłaty. Poza tym z firmami odbierającymi śmieci rozliczają się ryczałtem, niezależnie od ilości wywożonych nieczystości. W efekcie w nowym systemie mieszkańcy płacą więcej, choć często rzeczywiście mogliby mniej. (…) Stworzony przez gminy system gospodarowania odpadami jest nieszczelny. W ponad 60 proc. skontrolowanych przez NIK gmin powstawały „dzikie wysypiska”. Co gorsza ich liczba zamiast spadać rośnie: na koniec 2013 r. w kontrolowanych gminach było ich 894, a we wrześniu 2014 r. już 1452, czyli o ponad 60 proc. więcej. Tendencję wzrostową potwierdzają także dane GUS oraz Ministerstwa Środowiska. Według danych Ministerstwa przed 1 lipca 2013 r. w lasach porzucono blisko 45 tys. m3 odpadów, a po 1 lipca 2013 r. wielkość ta wzrosła o ponad 30 tys. m3 do 76 tys. m3.

Raport NIK nie pozostawia złudzeń - wprowadzona dwa lata temu ustawaśmieciowa, uchwalona przez koalicję PO-PSL (przy sprzeciwie Prawa i Sprawiedliwości i skardze do Trybunału Konstytucyjnego) to katastrofa. Rosną koszty dla ludzi, rosną koszty dla gmin, rosną zyski śmieciowego biznesu - i rosną góry śmieci w lasach.

Polska może nie w ruinie, ale w śmieciach ginie. Taki to kolejny „sukces” rządów PO-PSL.
autor: Janusz Wojciechowski
Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Śląskie Lato w pełni i w TG też

Już dzisiaj w jakiś sposób oddycham pełnią życia. Wczorajsze zawody w Kompleksie Zamkowym stare Tarnowice za nami. Było super gorąca temperatura i atmosfera panowała wśród zawodników. Dziękuję gospodarzowi Restauracji u Wrochema za życzliwość i Kompleksowi Zamkowemu za udostępnienie terenu do trasy zawodów wokół zamku. Cieszę się, że wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking mogłam organizować bardzo przyjemną imprezę sportową w Tarnowskich Górach. Wszystkim, którzy okazali życzliwość tj. BI-MED, TVP Katowice, Fundacja Zwiastun, Galeria Fitnessu i Tańca przy ul. Janasa 1 w TG, VEOLIA, DJ MARKOWI oraz osobom prywatnym bardzo dziękuje za wszystko.

Ale to nie koniec.

Następnymi bezpłatnymi akcjami dla mieszkańców Tarnowskich Gór są zorganizowane cykliczne zajęcia od 11 sierpnia z nordic walking w ramach programu "Chodźmy prawidłowo!". Jest to ogólnopolski projekt Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Akcja ma na celu upowszechnienie aktywności ruchowej oraz prawidłowej techniki nordic walking i jest skierowana dla każdego. Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek i czwartek (pierwsze spotkanie 11 sierpnia) od godz. 18.00.

Spotykamy się przy wejściu do Parku Miejskiego przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Wyspiańskiego. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia poprowadzą certyfikowani instruktorzy nordic walking PSNW. Na czas zajęć istnieje możliwość darmowego wypożyczenia profesjonalnych kijów NW.

Serdecznie zapraszam.

Andrzej Duda - Prezydent wszystkich Polaków

08.2015r. przezywaliśmy wielkie święto polskiej demokracji i ważny dzień dla wszystkich, którzy wiążą ogromne nadzieję na dobre zmiany w naszym kraju, jakie przyniesie Prezydentura Andrzeja Dudy. Znakomite orędzie wygłoszone przed Zgromadzeniem Narodowym zwiastuje, że będziemy mieli Prezydenta godnie reprezentującego nasz kraj, aktywnie zabiegającego o umocnienie naszej pozycji na arenie międzynarodowej i zdeterminowanego, aby zainicjować proces niezwykle potrzebnych w Polsce zmian.
Po uroczystości zaprzysiężenia, Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Macieja Płażyńskiego, marszałka sejmu w latach 1997-2001, a także pod tablicami upamiętniającymi posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, oraz parlamentarzystów poległych w czasie II wojny światowej.
O 11. 50 Prezydent wraz z Pierwszą Damą przybyli do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, jednego z najstarszych kościołów w Warszawie, gdzie odbyła się msza święta pod przewodnictwem przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego w intencji Ojczyzny i nowego Prezydenta. Homilię w Archikatedrze wygłosił prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński Wojciech Polak. W mszy św. wzięli udział m.in. metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz i nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.
O 13. 20. Prezydent złożył kwiaty w podziemiach katedry, przed grobami i tablicami pamiątkowymi Ignacego Mościckiego, Stanisława Wojciechowskiego, Ignacego Paderewskiego, Józefa Glempa, potem w nawie bocznej przed grobowcem kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Po mszy Para Prezydencka przeszła pieszo z Archikatedry św. Jana Chrzciciela do Zamku Królewskiego, gdzie o 14.00 w Sali Wielkiej, rozpoczęła się uroczystość przekazania Prezydentowi RP insygniów władzy - odznak Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski.
Z Zamku Królewskiego Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, udali się pieszo na Krakowskie Przedmieście, do Pałacu Prezydenckiego, gdzie Prezydent złożył kwiaty przed tablicą w kaplicy Pałacu, upamiętniającej tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej: Lecha i Marię Kaczyńskich, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego oraz ministrów i pracowników kancelarii.
Następnie Prezydent w asyście szwadronu ruszył na Plac Piłsudskiego, gdzie przejął zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP.
Po ceremonii Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, wpisał się do księgi pamiątkowej i przemówił do narodu, a następnie pieszo wrócił do Pałacu Prezydenckiego.

Tak to wydarzenie wyglądało w oczach wszystkich Polaków, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny.

Podziwiałam wielką klasę Andrzeja Dudy Prezydenta RP- prawdziwego MĘŻA STANU.

Z podziwem przeżywaliśmy wszystkie momenty przejęcia Prezydentury przez Andrzeja Dudy i nie był dla nas problemem panujący 40 stopniowy upał. Ten dzień będę pamiętać do końca życia. Tak się tworzy historia, w której również czynnie uczestniczę. Ochłody w ten upalny historyczny dzień dodawały nam fontanny i piękna zieleń warszawska.

Uroczystą mszę św. z udziałem Prezydenta RP wraz z przyjaciółmi w wielkim skupieniu przeżywaliśmy przed Pałacem Prezydenckim, gdzie mogliśmy obserwować również meldunek wybranych służb wojskowych i zmianę warty.
Łza się kręciła w oku ze wzruszenia. Trudno było to komentować.

Tour de Pologne w Tarnowskich Górach

Wczoraj przez TG przejechał peleton TOUR DE POLOGNE .Najpierw ze słuchaczkami mojego ukochanego UIIIW oczekiwałyśmy peletonu na Rynku w TG, dość dobrze się bawiąc. Panowała gorąca atmosfera. Dopingowaliśmy wszystkim zawodnikom.

Pomimo wspaniałej atmosfery na Rynku w Tarnowskich Górach w ekspresowym tempie pobiegłam do domu, ponieważ pod moimi oknami była wytyczona trasa peletonu i z góry mogłam obserwować dynamiczny przejazd zawodników i ekip pomocniczych. Dziękuję organizatorom za to, że z okna mojego mieszkania mogłam podziwiać wydarzenie. Wspaniałe uczucie. To taka mała odskocznia od trwającego remontu i pracy zawodowej :)

W życiu miłe wspomnienia i dobra zabawa to podstawa

Po bardzo pracowitym dniu wieczorem jeszcze udałam się na zakupy i miła niespodzianka. Na holu wystawione pojazdy z ulubionych filmów. Tylko zabrakło mi FREDA do towarzystwa :)

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |