Posiedzenie Komisji Oświaty w Ratuszu TG

O godz. 16.00 rozpoczęło się posiedzenie Komisji Oświaty Rady Miejskiej w TG. Sala Sesyjna wypełniona była przedstawicielami grona pedagogicznego z SP 15 i Gimnazjum Nr 4. Sprawa o tyle poważna, że zaangażowały się środowiska nauczycielskie i rodzicielskie z obydwu szkół. Na prośbę rodziców i nauczycieli obydwu szkół włączyłam się, w celu zatrzymania złej decyzji Ratusza, połączenia tych jednostek ze szkodą dla dzieci. Bulwersujące była forma i czas przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. Tylko czujność i rozwaga rodziców sprawiła, ze zapobiegnięto katastrofie społecznej.

Urząd Miejski w tak ważnej sprawie nie podjął się dialogu z wszystkimi zainteresowanymi stronami, tylko zauważyć można było manipulacje i wytworzenie sytuacji konfliktowej. W tej sprawie cała wina jest po stronie organu prowadzącego- czyli urzędu. Popieram zawsze wszystkie formy demokracji, które wykorzystali rodzice zbierając podpisy pod protestem łączenia, jak i wystosowania pism do Kuratorium Oświaty o wyrażenie opinii w przedmiotowej sprawie. Okazało się, że kurator oświaty wydał negatywną opinię co do łączenia, co w konsekwencji temat łączenia placówek oświatowych o różnych profilach został oddalony.

Dziwi mnie fakt, że przy tak istotnych decyzjach nie prowadzi się dialogu społecznego.
Jedno zaskakujące w tym wszystkim jest to, że przez dyktat i zastraszanie chciano wpłynąć na postawę nauczycieli i rodziców z SP15.
Mamy 25 lat demokracji i w takich sytuacjach pokazanie jedności, protestu wobec narzucania woli przez władzę jest dojrzałością i świadomością życia społeczne.

GRATULUJĘ wygranej batalii i mam nadzieję że władze wyciągną wnioski i podejmą konkretną strategię odnośnie placówek oświatowych w Tarnowskich Górach, przy niżu demograficznym, o czym wiemy od kilku lat.

Trzeba zmierzyć się z rzeczywistością szanując się nawzajem. Jestem przekonana, że tylko przez dialog można wspólnie wypracować dobre kierunki zmian dla dobra wspólnego.

Budżet województwa klepnięty

Mam nadzieję, że zaplanowane tematy rozwojowe będą dobrze przeprowadzone. Może w końcu wszystkie afery z wydatkowaniem piniędzy oraz złym prowadzeniem niektórych placówek wojewódzdkich zostaną wyjaśnione i odpowiedzialni poniosą zasłużoną karę.
MAM TAKĄ NADZIEJĘ.

Będę patrzeć na ręce i pilnować tak jak do tej pory. Jedno jest pewne Tarnowskie Góry, Bytom, Radzionków, Gliwice, Zabrze i inne regiony województwa zostały uwzględnione proporcjonalnie. Co do konkretów, które udało się wynegocjować, to w późniejszym czasie dam info, żeby nie okazało się, że tak jak do tej pory "ojców sukcesu jest wielu"

http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=7483&id_menu=

 

Różnica

ŚLĄSK dla obecnego rzadu z opóźnionym zapłonem

ŚLĄSK stał się bombą tykający z opóźnionym zapłonem dla arogancji i buty obecnej władzy, która nie szanuje ludzi pracy w podejmowaniu decyzji.

Polecam artykuł:
http://wpolityce.pl/polityka/230111-szampanski-nastroj-po-glosnych-protestach-gornikow-premier-kopacz-kupila-sobie-po-cichu-spokoj-na-jak-dlugo

Najpierw był skandal, a właściwie dwa: ogłoszenie bez konsultacji z zainteresowanymi planu „restrukturyzacji górnictwa”, czyli jego „ratowania” poprzez likwidację kopalń, oraz nocne obrady Sejmu i uchwalenie przez koalicję PO-PSL ustawy, która dziś nadaje się do kosza. Po głośnej przygrywce górniczych protestów i pod groźbą ich eskalacji, premier Ewa Kopacz zdecydowała się na „kompromis”. Tydzień strajków pod ziemią i na, oraz rozmów tu i tam, i jaki piorunujący efekt: rządowy plan został skorygowany!

Alleluja, Alleluja…! Aż chciałoby się zaśpiewać za Cohenem: „Tak się starałem, ale cóż ? Dotykam tylko zamiast czuć, lecz mówię prawdę, nie chcę Was oszukać. I chociaż wszystko poszło źle, przed Panem Pieśni stawię się na ustach mając tylko, Alleluja…!”

Rzecz jasna, dobrze że do porozumienia między rządem a górniczą bracią w ogóle doszło. Pozostaje wszakże pytanie, za jaka cenę? Podpisano je de facto już w sobotę po południu, ale jeszcze w niedzielę wieczorem prezenterzy wiadomości telewizyjnych, w tym publicznej TVP, oraz prowadzący dyskusje z politykami różnych maści nie wiedzieli, o czym dyskutują… Nikt bowiem nie znał szczegółów tego dokumentu. Jak to możliwe? Jak widać, u nas wszystko jest możliwe, nawet tak jawne lekceważenie opinii publicznej.

Mniejsza z tym, pomińmy także pytanie, jak to się dzieje, że na tych - jak twierdziła strona rządowa - nieopłacalnych kopalniach ze złożami na wyczerpaniu chcą zarabiać prywatni inwestorzy. Musi posiadają jakąś tajemna wiedzę w zakresie opłacalności, której spółka PO-PSL z o.o. nie ma. Tak czy owak, górnicy dostali, co chcieli: gwarancje zatrudnienia, pełnopłatnych, przedemerytalnych urlopów, odpraw itd. itp. Jak odnotowała po zawarciu porozumienia „Gazeta Wyborcza”: „Związkowcy w szampańskich nastrojach, premier: To dobry kompromis”…

Doprawdy? Mówiąc wprost, premier Kopacz kupiła sobie spokój. Strajk ogólnopolski i koksowniki przed Urzędem Prezesa Rady Ministrów w roku wyborczym, i, co nie daj Boże, uliczne bijatyki związkowców z policją… - byłaby to wręcz katastrofa wizerunkowa dla partii z nazwy obywatelskiej i ludowej. Dość już było zadymy z zamkniętymi gabinetami lekarzy rodzinnych, na takie numery PO-PSL więcej pozwolić sobie nie mogą. Spokój jest dziś dla nich najcenniejszą kopaliną, o wiele cenniejszą od najdroższego, „czarnego złota”.

„Kompletny chaos i zagubiona pani premier” - skwitował rządowo-górnicze porozumienie Jarosław Gowin z Polski Razem. Ciągle mu się coś nie podoba, pośpieszne, nocne obrady Sejmu, potem, że niby nie wie, co ustalono w cichotajnych rozmowach dwustronnych, to znów „mglisty plan połączenia nierentownych kopalń z rentownymi elektrowniami”, co jakoby miało przynieść straty tym ostatnim, a tak w ogóle, że rząd nie ma pojęcia, co z przyszłością polskiej energetyki, która „budowana jest na piasku”, a przecież pani premier tak się stara…

To akurat widać, stara się i „wypracowuje kompromisy”. Doraźne. „Dotyka tylko zamiast czuć i chociaż wszystko poszło źle, na ustach mając tylko, Alleluja…!” A, że perspektywicznego planu dotyczącego tego i owego jak nie było tak nie ma? Przecież z pustego i Salomon nie naleje!

autor: Piotr Cywiński

Dzień Babci, Dzień Dziadka

BABCIA I DZIADEK kochani o nich zawsze PAMIĘTAMY

Dwudziesty pierwszy i dwudziesty drugi stycznia
To ważna w kalendarzu data
Niech się każdy dowie świętują nasze kochane BABCIE i kochani DZIADKOWIE

To oni nad łóżeczkiem stali
Kiedy byłeś mały odprowadzają do przedszkola
I szkoły
martwią się gdy jesteś chory

Dziś nowoczesne Babcie mamy
Chodzą na spacer z kijkami
Każda z dziadkiem też nas chwila cieszy
Serwuje dziadek też w sieci

Nikt tak jak Babcia i Dziadek
Bajki nie opowie przytuli do siebie
Podrapie po głowie

Babcia i Dziadek to twój jak anioł stróż
Dla nich pomocą swoją zawsze służy

Pamiętać nam o tych babciach i dziadkach trzeba
Co odeślij do nieba
Można by pisać o dziadkach tomami
Dla TYCH co są i dla TYCH których już nie ma z nami
Z okazji DNIA BABCI I DZIADKA

Wszystkiego dobrego od dziadka Andrzeja Burszewskiego

Kobiety Śląskie walczą o Śląsk - historycznie potwierdzone

Dzisiaj po kolejnej manifestacji grupa aktywnych kobiet śląskich z radością usłyszała, o podpisaniu porozumienia restrukturyzacji górnictwa. To jest NASZ wspólny SUKCES!

Pozytywne strony tej dramatycznej sytuacji było zamanifestowanie jedności w walce o pracę i godność oraz poznanie fantastycznych aktywnych kobiet, które codziennie były przy swoich mężach górnikach, wspierały i organizowały manifestacji.
Wielkie słowa uznania dla Kasi i wszystkich dziewczyn.

Nadzwyczajna Sesja Sejmiku Ślaskiego na wniosek PiS - sukcesem dla regionu

Sesja Sejmiku ze względu na prowadzone negocjacje w górnictwie była zorganizowana w budynku przy ul. Dąbrowskiego 23 w Katowicach Radni Sejmiku Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjęli oświadczenie w sprawie Planu naprawczego- restrukturyzacji a nie likwidacji dla Kompanii Węglowej S.A. Przedstawiony w ostatnich dniach plan naprawczy (Pani Premier przywiozła na negocjacje 2 strony planu J)- zamykanie kopalń dla Kompanii Węglowej S.A. To było trochę niepoważne i obrażające dla górników. Taki dokument powinien zajmować przynajmniej 100 stron do 200. W konsekwencji decyzji likwidacji 4 kopalń w naszym regionie wzrosło by gigantycznie bezrobocie, co w konsekwencji uderzyło by w szeroką grupę ludzi, co doprowadziło by do zubożenia naszych mieszkańców. Tak formułowane koncepcje wzbudziły sprzeciw i jedność Polaków w walce o godne życie.

Dzisiejsza, nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego została zwołana w związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi planowanego bezpowrotnego kolejnego zniszczenia przemysłu górniczego w naszym regionie. Marszałek Wojciech Saługa zaznaczył, iż punktem wyjścia rozmów o górnictwie nie jest zysk czy cena węgla, ale człowiek i miejsca pracy, o które należy zabiegać. W trakcie sesji odbyła się szeroka dyskusja związana z sytuacją w przemyśle węglowym. Obok przedstawicieli sejmiku i zarządu głos zabrali w niej przedstawiciele samorządów dotkniętych restrukturyzacją i parlamentarzyści. Zadowolenie z faktu zwołania nadzwyczajnej sesji na wniosek PiS dotyczącej branży górniczej wyraził Przewodniczący Sejmiku Grzegorz Wolnik, dziękując jej inicjatorom.

Dzięki determinacji mieszkańców Śląska, związkowcom i wszystkich, którzy organizowali manifestacje i akcje protestacyjne, jak również dzięki parlamentarzystom PiS Rząd na czele z Panią Premier podpisał plan restrukturyzacji, a nie likwidacji kopalń. Nie mniej dalej trzeba być czujnym, ponieważ jak historia dowodzi, nie ma co odpuszczać. Bo to nie przypadek, że w ekspresowym tempie i pod osłona nocy chciano zlikwidować nasze najwyższe dobro kopalnie. Odbył a się kolejna nocna zmiana- znana z naszej przykrej historii 25-lecia demokracji.

Wszyscy pilnujemy i patrzymy władzy na ręce, dla dobra wspólnego i przyszłych pokoleń.


fot. BP Tomasz Żak

strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |