Zapraszam na wystawę- Jan Paweł II na drogach świata


autor Głogowski data 15 marca 2009, 17:22
kategoria: kategoria główna ( Tomasz Głogowski)

Dziś nietypowo - zapraszam do obejrzenia wystawy, któą zorganizowałem w pięciu miejscach naszego powiatu wraz z Katolickim Centrum Kultury w Krakowie. Wystawa ilustruje 104 pielgrzymki Jana Pawła II, a składa się ona ze 107 plansz zawierających zdjęcia Arturo Mari i innych fotografików watykańskich agencji fotograficznych, mapy podróży oraz charakterystykę poszczególnej wizyty duszpasterskiej.


Na trasie pielgrzymek naszego rodaka znalazł się również polski parlament (była to jedyna do tej pory wizyta papieża w narodowym parlamencie), więc pomysł krakowskiej placówki znalazł wsparcie wielu parlamentarzystów, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.
Wystawa miała premierę w Sejmie w ubieglym roku, a patronat nad nią objęli Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Później zdjęcia zaczęły wędrować po różnych miejscach Polski.


Do 26 marca można je oglądać w pięciu miejscach - w tarnogórskich kościołach pw. Matki Boskiej Krolowej Pokoju (w centrum miasta) i Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej (Strzybnica), w W Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Rojca) oraz Bibliotece Miejskiej w Kaletach.


W każdym miejscu znajdują się inne fotografie i dopiero obejrzenie ich wszytkich daje obraz ogromu pielgrzymiej drogi Jana Pawła II.


Zapraszam do jej odwiedzenia, dziękując za pomoc gospodarzom miejsc, w których jest umieszczona oraz starostwu powiatowemu.


wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php?id=1828