O wizycie ministra infrastruktury raz jeszcze


autor Głogowski data 11 lipca 2009, 23:44
kategoria: kategoria główna ( Tomasz Głogowski)

Tarnowskie Góry są nazywane "miastem kolejarzy", więc podczas pobytu Cezarego Grabarczyka w naszym mieście nie mogło zabraknąć wizyty na dworcu kolejowym (który po remoncie wyraźnie odróżnia się na tle większości dworców w Polsce) i na tzw. górce rozrządowej. Było to ważne wydarzenie dla tarnogórskich kolejarzy, choćby z tego powodu, iż Grabarczyk był pierwszym ministrem, który pojawił się w tym miejscu od uruchomienia tejże górki.
Był czas na rozmowę o tym, czego potrzebować będzie tarnogórska kolej w przyszłości (modernizacja górki oraz remont torów na trasie Tarnowskie Góry-Radzionków) jak i o tym, co dobrego spotkało ją pod rządami ministra Grabarczyka. Minister otrzymał statuetkę "Przyjaciela śląskich kolejarzy", usłyszał też wiele ciepłych słów komentujących pozostawienie w nowej strukturze organizacyjnej PKP Cargo dyrekcji w Tarnowskich Górach. Odnosząc się do tej ostatniej kwestii Grabarczyk z uśmiechem powiedział, że zachował wszystkie sms-y jakie dostał ode mnie w tej sprawie.
Ponieważ z Tarnowskich Gór pędziliśmy na budowy węzłów autostradowych w Sośnicy i Murckach (zwłaszcza ten pierwszy zapiera dech swą wielkością), na spacer po mieście była tylko chwila.wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php?id=2426