Wybory do sejmiku wojewódzkiego


autor Głogowski data 10 listopada 2010, 01:07
kategoria: kategoria główna ( Tomasz Głogowski)

Jak zwykle, gdzieś w cieniu innych wyborów (głównie bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów), nikną wybory do sejmiku wojewódzkiego. A przecież ten szczebel samorządu jest bardzo ważny, szczególnie od momentu, kiedy to właśnie Urząd Marszałkowski zaczął decydować o podziale olbrzymich funduszy europejskich.
Bardzo źle się stało, że przez ostatnie cztery lata nasz powiat nie miał swojego reprezentanta w sejmiku. Z konieczności starałem się pełnić rolę swoistego łącznika - wiele razy jeździłem z wójtami i burmistrzami powiatu tarnogórskiego do marszałka, czy wojewody, przybywali oni także nieraz na moje zaproszenie do Tarnowskich Gór.
Potrzebujemy jednak kogoś, kto będzie nas reprezentował tam stale.

Wybory do sejmiku są stricte polityczne. Nie ma wątpliwości, że 7 mandatów z okręgu gliwickiego rozłoży się wg poparcia dla partii politycznych w naszym województwie - zapewne Platforma będzie miała 4 reprezentantów.

Bardzo starannie dobieraliśmy kandydatów do sejmiku. Kiedy zaproponowałem start Gustawowi Jochlikowi, byłem pewien, że to kandydat, który ma za sobą wielkie doświadczenie samorządowe, jak i największe szanse na wybór. Jego obecność w sejmiku jest dla nas bardzo istotna. Gorąco zachęcam do zapoznania się z sylwetką kandydata www.gustawjochlik.pl , jak i oddania na niego głosu 21 listopada.

Zapraszam także na stronę kandydatki Agnieszki Luty www.agnieszkaluty.pl .
wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php?id=4301