Zaproszenie dla Prezydenta Komorowskiego do Tarnowskich Gór


autor Głogowski data 11 sierpnia 2011, 12:39
kategoria: kategoria główna ( Tomasz Głogowski)

Zaledwie parę dni po moim wpisie nt. prezydenckich planów finansowania zabytków wpisanych na prezydencką Listę Pomników Historii miałem okazję zamienić z Bronisławem Komorowskim kilka słów na ten temat.
Okazja do rozmowy była podczas finałowej gali Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Skorzystałem ze sposobności rozmowy i zaprosiłem Prezydenta RP do odwiedzenia jednego z obiektów z prezydenckiej listy zabytków, czyli tarnogórskich podziemi (wspomniałem również o radzionkowskim Muzeum Chleba).
Nasza rozmowa była oczywiście krótka, ale sądzę, że w nieodległej przyszłości zaowocuje wizytą Prezydenta w naszym powiecie. Bronisław Komorowski znacznie częściej od swego poprzednika była w rezydencji w Wiśle, więc powinno być to możliwe do zorganizowania.

Przy okazji mała ciekawostka. O powiecie tarnogórskim z Bronisławem Komorowskim (wówczas Marszałkiem Sejmu) najdłużej miałem okazję rozmawiać dwa i pół roku temu w … Dubrowniku (towarzyszyłem mu wówczas podczas oficjalnej wizyty w Chorwacji i Albanii). Marszałka szczególnie interesowała sytuacja lotniska w Pyrzowicach – jako minister obrony przeprowadzał proces przekazywania zarządzonych przez wojsko terenów lotniska samorządowi.
wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php?id=4905