Prace legislacyjne (cz. III)


autor Głogowski data 25 czerwca 2015, 12:23
kategoria: kategoria główna ( Tomasz Głogowski)

W tym tygodniu posiedzenie Sejmu od wtorku do czwartku (nietypowo, zapewne z powodu piątkowego zakończenia roku szkolnego).
Wczoraj bardzo pracowity dzień, głównie nad ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego (ponieważ dotyczy ona m.in. nabywania ziemi przez cudzoziemców zajmowała się nią również Komisja ds. Unii Europejskiej, w której pracuję). Najpierw miałem posiedzenia Komisji od godz. 9 do 14, a potem jeszcze półgodzinną o .. 23.15. Ale prace nad ustawą udało się zakończyć.
***
Dziś od rana długi blok głosowań (jeszcze trochę potrwa). M.in. uchwaliliśmy ustawę o in vitro (szerzej napiszę o tym w przyszłym tygodniu) i kilka innych ważnych rozwiązań - np. o nieodpłatnej pomocy prawnej (o niej także więcej niedługo).
Sejm przegłosował również zmianę ustawy o ekwiwalencie pieniężnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla osób uprawwnionych z przedsiębiorstw robót górniczych. To kolejna nowelizacja tej ustawy. Ja tą sprawą interesuję się i zajmuję od 2007 r. Często w tej kwestii spotykam się z przedstawicielami Stowarzyszenia Emerytów Górniczych z Radzionkowa (organizacji sprawnie działającej, bardzo merytorycznie). Ostatnie spotkanie mieliśmy w piątek i miałem wrażenie, że panowie nie dowierzali, że ustawa będzie przyjęta już w tym tygodniu... Z satysfakcją wysłałem więc smsa z informacją o jej przegłosowaniu :-)
wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php?id=7910