LGBT, OCZYSZCZALNIA i ANTYSZCZEPIONKOWCY- to dało wygraną Dudzie...


autor Głogowski data 30 lipca 2020, 11:45
kategoria: kategoria główna ( Tomasz Głogowski)

Przewaga była tak mała, że bez żadnego z tych trzech elementów Duda nie miałby szans na zwycięstwo.
„Nie głosuję na geja” - słyszałem nieraz na ulicach i targach (oczywiście śląskich miasteczek, a nie gdzieś na wschodzie). Odpowiedź „o ile mi wiadomo Rafał Trzaskowski nie jest gejem, poza tym jakie to ma znaczenie”, tylko na moment zbijała z tropu zatwardziałych wyborców Dudy. Po sekundzie, dwóch zastanowienia odpowiadali: „Ale on popiera gejów”.
*
Popsuta oczyszczalnia, zatruta Wisła, zatruty Bałtyk - takie frazy padały jeszcze częściej. Tak jakby Trzaskowski projektował tę oczyszczalnię, budował ją, czy nią zarządzał. Pewnie, że gdyby nie było tej awarii TVP wymyśliła by coś innego bzdurnego, a umowna „oczyszczalnia” jedynie pokazuje jak przekaz TVPiS trafiał do osób nie włączających myślenia podczas oglądania telewizji.
*
Kiedy usłyszałem, że podczas ustawki TVP w Końskich Andrzej Duda wypowiedział się przeciwko szczepionkom tknęło mnie, że to może być ten niuans, dzięki któremu wygra wybory. Niestety miałem rację, chociaż zaraz po tej wypowiedzi wielu komentatorów oceniło, że Duda przegrał debatę z samym sobą.
Zachowywanie Dudy było oczywiście skandaliczne. Takie wypowiedzi mogły ujść w XVII wieku, ale nie w XXI, kiedy każdy myślący człowiek wie, że szczepionki zapobiegają chorobom i nie są groźne. Oczywiście sam Andrzej Duda też o tym dobrze wie, ale widząc, że walka jest wyrównana postanowił zdobyć głosy osób, które uważają, że szczepionki powodują autyzm... Ta wypowiedź nie wyrwała się Dudzie (przecież on nie tylko znał pytania, ale i odpowiedzi, które miał wyliczone co do sekundy). Celowo wypowiedział się przeciwko szczepionkom, aby do antyszczepionkowców dotrzeć. A że w przyszłym sezonie ktoś przez jego słowa nie zaszczepi się na grypę? Zachoruje, zarazi kilka innych osób, może nawet umrze? Może ktoś zachowa się jeszcze idiotyczniej i nie zaszczepi dziecka przeciwko odrze? Ta wypowiedź z pewnością takie wypadki spowoduje,
Ale czy będzie to obchodzić Andrzeja Dudę i jego sztab? Przecież liczy się tylko to, że wygrali.
wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/glogowski.php?id=9398