W pełni

Napęczniały wydarzeniami minionego miesiąca księżyc wolno, ociężale unosi się na ciemnym niebie nad Tarnowskimi Górami. Kojarzy mi się ze skarbonką, do której tarnogórzanie wrzucali przez ten czas złote pomysły, dobre intencje i wspaniałe efekty pracy. A może to rodzaj pojemnika przyjmującego niesegregowane śmieci i odpadki z całego miasta? Kto to wie z nas, ludzi, skoro mocarna dłoń zawiesiła księżyc tak wysoko, że tylko Najwyższa Izba Niebiańskiej Kontroli może zajrzeć do niego z jeszcze wyższej pozycji.   

 Czy miniony tydzień mogę uznać za udany? Kilka dni imieninowych (w tym własny) i urodzinowych (w tym ...) oraz zakończenie roku szkolnego i akademickiego, posiedzenia komisji i sesja RM. Noc świętojańska albo sobótkowa ze świergotaniem zakochanych ptaków i bzyczeniem upojonych komarów.
O nocy mistycznej, ognistej, upojnej i tradycyjnej, śląskiej, można przeczytać w Portalu Powiatu Tarnogórskiego w artykule Misterium Ognia i Wody http://www.tg.net.pl/indianer/promocja.htm  
...........................................................................................

Jutro znowu posiedzenia komisji oraz sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Doprawdy, mam szczere wątpliwości, czy aby projekty uchwał burmistrza wymagały niezwłocznego postawienia ich pod obrady Rady i zwołania sesji w trybie nadzwyczajnyym. Pośpiech i krótki czas na ich zbadanie nie jest dobrym przepisem przy podejmowaniu decyzji o finansach miasta, bo takich zagadnień te projekty dotyczą.
Czy opuściłam którąś sesję? Nie potrafię sobie przypomnieć a więc dla zachowania dobrego wyniku statystycznego zamierzam i w tej, dodatkowej, uczestniczyć. Już zapoznałam się z materiałami otrzymanymi z Biura Rady Miejskiej i przygotowałam pytania na posiedzenia komisji. Projekty uchwał jak i porządek sesji umieszczono też na stronie Urzędu Miasta. Jak zwykle chyba.     

     

   

Ulica Gliwicka biegnie od rynku w kierunku, jak sama nazwa (niepolityczna) wskazuje, do Gliwic. Kamienica podcieniowa numer 3 stała się przed kilku laty własnością wspólnoty mieszkaniowej a wcześniej została wyremontowana. Czy jej obecny stan estetyczny i techniczy jest zadawalający? Budynek numer 2 (niedawno wyremontowany) jeszcze częściowo tylko jest własnością gminy; kiedy doczeka sie nastepnego remontu? Widoczna nad dachami wieża ratusza podsuwa mi pytanie: czy i ta budowla (własność ciagle jeszcze miasta), obecnie w remoncie, zostanie pocięta, poszatkowana i sprzedana w kawałkach?