Chodnik medyczny

Mój koreański samochód zawiózł mnie wczoraj do kilku medyków-mechaników cierpiąc w drodze dojazdowej na dolegliwości „brzuszne”. Szumy i szelesty spod jego powłoki skórnej wzbudzały już od jakiegoś czasu mój niepokój, jednak nie dałam się zwodzić fanaberiom „rozkapryszeńca”. Jestem odporna na cierpienie nieożywionego stwora podejrzewając go cały czas o symulowanie. Kryska na MatyskAlę jednak nadeszła w obliczu przymusowego niespodziewanego unieruchomienia symbionta metalowego. Leki i kuracje przewidziane przez 3 konsultantów niezależnych oceniłam jako zbieżne i poważnie się zabiorę za terapię.

Taką oto sytuację obserwuję od lat przed warsztatem samochodowym w Strzybnicy naprzeciwko kościoła: przytulamy się, ocieramy, dociskamy do samochodów i ogrodzenia przy omijaniu wyrw w gruncie chodnika, pożal się boże. My, mieszkańcy, my piechurzy, my chodziarze :-) Przy tym potykamy się na nierównościach, wpadamy w dziurska, załamujemy kolana i ... się. Pisałam do władz jakiś czas temu ja, pisali mieszkańcy, odpisywali urzędnicy miejscy, odpisywali i powiatowi... 70 cm z szerokości chodnika należy do gminy, 70 cm do powiatu, za nic dogadać się nie mogą „w temacie remontu” (powiedzenia elektryczne byłego Prezydenta). Napiszę, napiszę do władz kolejny raz, i powiem, powiem, co trzeba urzędnikom. Ale będzie to „W SPRAWIE remontu”. I ziści się może skutecznie: wykonawstwo jednej ze stron, druga strona partycypuje w kosztach. I tyle. Symbioza doskonała wystąpić może perspektywicznie na kawałku gruntu o długości 50 m i szerokości 70 cm, choć to element nieożywiony ekosystemu urbanistycznego.

Ja już symbiontem miejskim jestem; inni chętni?
...............................................................................................


I w ogóle, w całokształcie, generalnie : Nie jedź po lekach! Cz. 3.
.....................................................................................................
Nie jedź po lekach! cz.3

PULS MEDYCYNY Sekcja: Informacje
Data publikacji: 2008-04-09
Dziedzina: Inne

To już trzeci z kolei artykuł poświęcony lekom, które mogą negatywnie wpływać na zdolność kierowania pojazdami.
Oprócz leków uspokajających, nasennych, przeciwdepresyjnych oraz przeciwpsychotycznych, niepożądany wpływ na zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdów mechanicznych może wywierać wiele innych grup leków, które wpływają na funkcje ośrodkowego układu nerwowego (o.u.n.). Mogą one wywoływać sedację, senność, zawroty głowy, zaburzać proces widzenia lub działać poprzez zmniejszenie napięcia mięśni. ...

WIĘCEJ: www.analityk.slask.pl