Japońskie i repeckie trendy

Japończycy zwracają uwagę na grupę krwi osoby, z którą chcieliby umówić się na randkę, albo chociaż trochę poznać. W Japonii istnieje pogląd, że grupa krwi wpływa na osobowość, co rzutuje z kolei na życie, pracę i miłość.  A jakie grupy mają największe wzięcie zarówno przy poszukiwaniu pracy jak i partnera? Grupa A oraz AB, bowiem osoby z grupą A są godne zaufania, można na nich polegać. Grupa B jest charakterystyczna dla wolnomyślicieli ale i dla egoistów i ekscentryków. Grupie 0 przypisuje się stanowczość i pewność siebie a nawet apodyktyczność. Ja jestem posiadaczką grupy krwi ...  
.........................................................
   Przed kilkoma dniami na jednym z sąsiednich blogów pojawiła się informacja, na podstawie której można było wyciągnąć wniosek, że w Reptach położone są następujące ulice: Nowa, Daszyńskiego, Szarych Szeregów, Ludowa i sąsiadujące z nimi przez Obwodnicę ulice Piernikarczyka i Rudna. Wiem doskonale, bo sama składałam wnioski w sprawie nakładek asfaltowych i oświetlenia w tej okolicy a nastepnie obserwowałam realizacje tych zadań - ulice te są z pewnością w Dzielnicy Śródmieście-Centrum. 
   Ulica Bolesława Śmiałego natomiast znajduje się w Bobrownikach - tam dokładnie, gdzie położona jest hektarowa działka, na temat której na środowej sesji obradować bedzie Rada Miejska, ponieważ na wniosek Burmistrza ma zostać przekazana nowo powstałej fundacji.
   Ulice Włoska i Saperów zaś są w pobliżu Szwedzkiej, gdzie zlokalizowane jest moje miejsce pracy - laboratorium ANALITYK czyli na Osiedlu Przyjaźń. A ulica Opatowicka - niedaleczko Analityka - rozpoczyna sie juz w okolicy liceum im. Sempołowskiej, której jestem absolwentką.
  I tylko ulice Spokojną i Niemcewicza znaleźć można  w Reptach ale to na pewno pan Burmistrz wie doskonale, i tylko przypadkowo wrzucił je wszystkie do Rept jak do jednego burego wora. Ale takie maleńkie potknięcie topograficzne czyli w terenie jest zupełnie niezauważalne, naprawdę.
.......................................................................
Handel. Od dłuższego czasu są pewne problemy, nie zawaham się powiedzieć - znaczące - z miejscami do prowadzenia handlu czyli związane z nieformalnie zwanym tzw. placem targowym. Sa interwencje handlujacych, swary między nimi i perspektywa może nawet likwidacji. Gdy dzisiaj rano robiłam małe warzywno-owocowe zakupy na placu synagogi, nie wyczułam jednak atmosfery zagrożenia i napięcia. "Fotnęłam" tam kilka bardzo kolorowych zdjęć sprzedawanych towarów. Poniżej jedno z nich.
       

A propos sprzedaży. Przeczytałam, że na specjalnych panelach reklamowych umieszczonych w niektórych pisuarach (ekologicznych!) w centrach handlowych, stacjach benzynowych, centrach sportowych, portach lotniczych w całym kraju reklamowany jest suplement diety dla panów. Poprawia erekcję. To takie małe skojarzenie przed jutrzejszą sesją. 
     W pełni

Napęczniały wydarzeniami minionego miesiąca księżyc wolno, ociężale unosi się na ciemnym niebie nad Tarnowskimi Górami. Kojarzy mi się ze skarbonką, do której tarnogórzanie wrzucali przez ten czas złote pomysły, dobre intencje i wspaniałe efekty pracy. A może to rodzaj pojemnika przyjmującego niesegregowane śmieci i odpadki z całego miasta? Kto to wie z nas, ludzi, skoro mocarna dłoń zawiesiła księżyc tak wysoko, że tylko Najwyższa Izba Niebiańskiej Kontroli może zajrzeć do niego z jeszcze wyższej pozycji.   

 Czy miniony tydzień mogę uznać za udany? Kilka dni imieninowych (w tym własny) i urodzinowych (w tym ...) oraz zakończenie roku szkolnego i akademickiego, posiedzenia komisji i sesja RM. Noc świętojańska albo sobótkowa ze świergotaniem zakochanych ptaków i bzyczeniem upojonych komarów.
O nocy mistycznej, ognistej, upojnej i tradycyjnej, śląskiej, można przeczytać w Portalu Powiatu Tarnogórskiego w artykule Misterium Ognia i Wody http://www.tg.net.pl/indianer/promocja.htm  
...........................................................................................

Jutro znowu posiedzenia komisji oraz sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Doprawdy, mam szczere wątpliwości, czy aby projekty uchwał burmistrza wymagały niezwłocznego postawienia ich pod obrady Rady i zwołania sesji w trybie nadzwyczajnyym. Pośpiech i krótki czas na ich zbadanie nie jest dobrym przepisem przy podejmowaniu decyzji o finansach miasta, bo takich zagadnień te projekty dotyczą.
Czy opuściłam którąś sesję? Nie potrafię sobie przypomnieć a więc dla zachowania dobrego wyniku statystycznego zamierzam i w tej, dodatkowej, uczestniczyć. Już zapoznałam się z materiałami otrzymanymi z Biura Rady Miejskiej i przygotowałam pytania na posiedzenia komisji. Projekty uchwał jak i porządek sesji umieszczono też na stronie Urzędu Miasta. Jak zwykle chyba.     

     

   

Ulica Gliwicka biegnie od rynku w kierunku, jak sama nazwa (niepolityczna) wskazuje, do Gliwic. Kamienica podcieniowa numer 3 stała się przed kilku laty własnością wspólnoty mieszkaniowej a wcześniej została wyremontowana. Czy jej obecny stan estetyczny i techniczy jest zadawalający? Budynek numer 2 (niedawno wyremontowany) jeszcze częściowo tylko jest własnością gminy; kiedy doczeka sie nastepnego remontu? Widoczna nad dachami wieża ratusza podsuwa mi pytanie: czy i ta budowla (własność ciagle jeszcze miasta), obecnie w remoncie, zostanie pocięta, poszatkowana i sprzedana w kawałkach?
Wieczór po.

Skończyła się bobrza impreza, właśnie zgasły fajerwerki i ucichła muzyka. Wiem o tym z autopsji - widziałam błyski na niebie a teraz słyszę ciszę. Dni Bobra 2010 odeszły w przeszłość.

Skończyła się debata pre-prezydencka. Czy ktoś wie na pewno, że Komorowski rzeczywiście zdobył 4 gole? Jaka będzie przyszła wyborcza niedziela?

Skończyła się sprawa przekazania przez gminę żydowską starostwu cmentarza żydowskiego. Zgodnie z zawartą umową powiat jest już właścicielem tego historycznego, pięknego i niesamowitego miejsca. Wiem bezpośrednio od starosty tarnogórskiego. Niedawno opublikowałam na swojej stronie www.alicjakosibalesiak.tgory.pl pismo starostwa przysłane mi w odpowiedzi na skierowane w tej sprawie pytanie.
Dzieci. Sobota. Bobry i nie tylko.

Właśnie wróciłam z pikniku dziecięcego w TOTU. Bywam tam okazjonalnie 2 razy w roku - na Boże Narodzenie i na początku wakacji wakacji ale też dodatkowo kilka razy z racji mojej funkcji w Radzie Społecznej ośrodka.

 Dzisiaj, na dorocznym pikniku nie spotkałam ani burmistrza ani jego reprezentantów a Radę  Miejską reprezentowałam - mozna chyba tak powiedzieć - ja sama. Był za to teatrzyk cieni, koncert, zabawy, konkursy, ceramika, ciasta itp itd.

Ktoś napisał dzisiaj do mnie anonimowego maila, a załącznikiem był artykuł z Gazety Wyborczej na temat trudnych warunków mieszkaniowych rodziny posiadającej trójkę dzieci w tym jedno niepełnosprawne. W odpowiedzi zapewniłam o próbie rozpoznania sprawy i zaradzenia problemowi. Ale... bardzo proszę Państwa o składnie interwencji nieanonimowo osobiście - dyżuruję w Biurze Rady Miejskiej lub na moje ręce pisemnie. Także mailem ale proszę o podpisanie się i podanie adresu zwrotnego lub telefonu.  
.......................................................
godznina 22:20
Pierwszy dzień Dni Bobra minął przy szczęśliwie dobrej pogodzie. Organizatorzy i działacze, mam nadzieję, zachowali siły na jutrzejszą niedzielę.

       
Pan Adam Pyrek wykonuje start w kosmos (jest w chwili "fotnięcia" na wysokości metra nad ziemią). Aż mu się dziwię, bo zostawia na ziemi taaakie damskie nogi.

To nie jedyny zespół muzyczny uczestniczący w tej imprezie. Mocno wyczekiwana i ogromna atrakcja to Tarnogórski Big Band. Słuchać, patrzeć i cieszyć się - tarnogórzanie potrafią! Zdjęcia są w Albumie fotograficznym zamieszczonym poniżej.

Zanim skończy się sobota, mój ALBUM FOTOGRAFICZNY będzie przez ten czas kompletowany aż do wieczora. Oto on:

Sobota z bobrami i nie tylkoOstatni dzień, świętojańska noc

Odsłonięte zgrabne łydki dziewcząt na wysokich obcasach, powiewające fałdy lekkich spódnic i błyszczące, miękkie włosy. Wyżelowane fryzury chłopców i rzadko zakładane garnitury na chłopięco wysmukłych sylwetkach. Oprócz tego detale wiążące dzieciństwo z dorosłością - papieros w ustach, jakaś szklanka piwa, głęboki dekolt, świadectwo niedbale położone na stole pod kawiarnianym parasolem. Zakończenie roku szkolnego na rynku w Tarnowskich Górach. Odkąd sama uzyskałam dyplom magistra kojarzy mi się z urodą młodzieży, buzującą nonszalancją a czasem onieśmieleniem wywołanym nagle uzyskaną swobodą. To ja niegdyś z moimi koleżankami. To oni dzisiaj wśród kolegów. Odlegli w czasie ale w tym samym miejscu. Podobni? Nie, tacy sami.
Wszystkim absolwentom napotkanym dzisiaj i tym, z którymi się minęłam, życzę świetnych wakacji i bezpiecznych powrotów do domów i szkół.
ALBUM FOTOGRAFICZNY należy otworzyć klikając na miniaturce zdjęcia.  
Ostatni dzień w szkole i muzealna noc świętojańska

Posiedzenie wyjazdowe połączonych komisji Rady miejskiej i Rady Powiatu zdarzają sie rzadko. W zakresie ochrony środowiska raz w roku. Do tej pory jako przewodnicząca Komisji ds. RZPSiOŚ zapraszałam na takie posiedzenia radnych powiatowych; dzisiaj nasza komisja udała się na zaproszenie radnych powiatowych na wizje lokalną na składowisko odpadów komunalnych w Rybnej. Obecni byli również wyżsi pracownicy starostwa powiatowego. Prezes firmy Remondis poinformował obecnych, iż pryzma budowana z odpadów rosła będzie jeszcze do 2016 roku a później odpady z rejonu Tarnowskich Gór przyjmować będą Gliwice.Po i przed

Sesja skończyła się nieplanowo, ponieważ przed godziną 15-tą. To wydarzenie należy zapamiętać może jako wzór sprawnego zarządzania albo jeszcze... sama nie wiem. Nadchodząca noc - świętojanska poprzedzi dzień imienin Jana.

 Tego czego potrzebują i o czym śnią niechaj mają Janowie
chociaż przez tę najkrótszą noc.
Wszystkiego dobrego!
Publiczny czy niepubliczny?

Godzina 12-ta, południe, a w TCK odbywają się tzw. konsultacje ze środowiskiem służby zdrowia w sprawie restrukturyzacji/prywatyzacji szpitali. Co zapamiętałam z mojego niespełna godzinnego (to przecież środek dnia roboczego a ja pracuję) pobytu na spotkaniu? Co dotychczas przeczytałam na ten temat? Co myślę o zmianie statusu SP ZOZ czyli Samodzielnego publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej? 
Kilka takich uwag:
1. szpitale powiatowe to często największe zakłady pracy w powiecie i pełnią oprócz funkcji leczniczych funkcje socjalne, bowiem zatrudniają bardzo wielu pracowników. 

2. jak powinien przebiegać proces przekształcenia? Od podjęcia uchwały samorzadowej przez wiele etapów aż do przekazania przez były SPZOZ kontraktu na usługi medyczne z NFZ powstałemu NZOZ. Mozliwie bez utrudnień dla pacjenta.   

3. Gdyby szpitale publiczne mogły świadczyć oprócz usług bezpłatnych równiez usługi komercyjne, poprawiłoby to ich kondycję finansową oraz podniosłoby poziom leczenia. Niestety, nie ma uwarunkowań prawnych umożliwiających publicznym szpitalom oferowanie usług komercyjnych. Mogą to robić Niepubliczne ZOZ-y.
4. zdarza sie, że 90 procent budżetu szpitala przeznaczone jest na płace, a brakuje środków na sprzęt i leczenie pacjentów. Istnieją też z kolei szpitale publiczne, które dobrze sobie radzą przeprowadziwszy potrzebne zmiany umożliwiające efektywne zarządzanie. Nie ma więc potrzeby ich przekształcać. 
itd itp.
.........................................................
W TCK przebiega remont sali widowiskowej. Przez unoszący się w ilosciach niezmierzonych pył zobaczyłam dyrektora Błaszczaka, wykonawców i jeszcze...
Tu powinno znaleźć się zdjecie. I znajdzie się ale nie dzisiaj.strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |  246 |  247 |  248 |  249 |  250 |  251 |