You'll never walk alone

Kibice drużyny piłkarskiej z Liverpool śpiewają swój hymn z wiarą w jego słowa. Z pasją towarzyszą sportowcom w ich przygotowaniach i meczach. W licznej grupie i mniej licznych podgrupkach fetują triumf swych idoli. Jako adheranci drużyny piłkarskiej starają się właściwie oszacować możliwości ogólnokondycyjne piłkarzy i umiejętności strategiczne trenerów na długo przed meczem. Gorliwie wspierają swoich herosów w obliczu klęski. Rozpacz po porażce nie jest im obca. Nie pisany alians z piłkarzami trwa niejednokrotnie przez lata.  

YOU NEVER WALK ALONE.
......................................................................
Jak pani ładnie wygląda na tym zdjeciu! Mnie się bardzo podoba.
albo:
No, wiesz. takie nijakie! Zdjęcie w tym miejscu powinno być bardziej osobiste. 
I jeszcze:
Ależ się pani napracowała! No, jest co czytać! Zwłaszcza ciekawe są dokumenty.
albo inaczej:
I po co to... Przecież wiekszość ludzi tego nie czyta. Daremny twój trud.

Takie opinie słyszę od osób, w tym zaprzyjaźnionych ze mną, na temat mojej strony internetowej. Nie, to nie dotyczy bloga ale bardziej formalnej, nazywam ją, "strony radnej". Ostatnio zresztą z braku czasu utworzyły się na niej informacyjne "czarne dziury" - to należy nadrobić. Wiec potrzebuję pomocy. Raczej bezinteresownej, koleżeńskiej, bo zatrudnienie profesjonalnego doradcy do public relations i budowy wizerunku przerasta moje możliwości finansowe i nie widzę takiej konieczności. Odwdzięczę się za pomoc dobrym słowem, zrewanżuję uśmiechem, oddam z nawiązką życzliwość. Casting otwarty!

PS.
Podjęłam decyzję: przebuduję stronę samodzielnie! Na początek zmienię zdjęcia; skoro mają być bardziej osobiste, to znajdę jakieś seksowne fotki. No i z panami w tle; nie koniecznie z RM (skrót nie oznacza Radia Maryja). www.alicjakosibalesiak.tgory.pl.
Dobranoc

Na posiedzenia wyjazdowe, na wizje lokalne członkowie komisji Rady Miejskiej udają się własnymi środkami transportu - Urząd Miasta nie dysponuje samochodem służbowym, Straż Miejska swojego kangurka udostępniła w 2007 r na wyjazd w dolomity (nie włoskie ale bobrownickie) a dwa motorowery ... . Zaproszeni goście np. naczelnicy, burmistrzowie korzystają ze służbowych pojazdów, aby dotrzeć na miejsce albo podobno z ryczałtów. I tak było w ubiegły piątek: czworo członków Komisji, którą prowadzę, przyjechało na składowisko Remondisu w Rybnej czterema samochodami. Zaproszeni przedstawiciele Urzędu Miasta - dodatkowo własnymi. Delegacja Starostwa natomiast, w tym kilku radnych - oszczedziła środowisko, bo przybyła jednym samochodem służbowym - sześć osób.  Jeden radny powiatowy - prywatnym pojazdem. Praktycznie cały parking zastawiony był autami. Taka egzotyka. Z przedstawicelami starostwa na posiedzenie połączonych komisji gminy i powiatu przybyła protokolantka. Odpowiednio ja, z ramienia miasta, przejęłam na ten czas rolę osoby protokołującej, przewodnicząc równocześnie na posiedzeniu. Taki koloryt. Zwyczaje i obyczaje. Do subiektywnej interpretacji. 

Przez dwa wieczory sama osobiście kleciłam protokół. Do uśmiechającej się coraz częściej panny Joasi z Biura Rady Miejskiej należy przepisanie go w formie przyjętej na BIP-ie. A teraz... chce mi się ... śpiewać.


Dobranoc, dobranoc, mężczyzno
Zbiegany za groszem jak mrówka 

i jeszcze...

Dobranoc, dobranoc, niewiasto
Skłoń główkę na miękką poduszkę .

Ale najbardziej ...

Dobranoc, dobranoc, ojczyzno
Już księżyc na czarnej lśni tacy
Dobranoc i niech Ci sie przyśnią pogodni, zamożni Polacy 

No nie, jeszcze tak, żeby pewien i nie tylko ten jeden czytelnik wiedział, o co chodzi w piosence. I nie tylko mnie chodzi...

... wszyscy uczciwi od rana, od morza po góry, aż hen
Dobranoc, ojczyzno kochana, już czas na sen.


 
Notoryczny.

Zawsze. Nagminnie. Permanentnie. I po cóż ja się czepiam? Przecież sama interpelowałam w sprawie windy i ogólnie usuwania barier architektoniczych w budynkach Urzędu Miejskiego.

     
Zdjęcie - remont po remoncie czyli budowa szybu windy przy niedawno  wyremontowanej elewacji budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Sienkiewicza 2. Czynności bardzo chwalebne, choć może jednak... niezupełnie.

 Uważam, że konieczne jest zainstalowanie poręczy na klatkach schodowych po obu ich stronach. Ułatwiłyby one nie tylko pewniejsze poruszanie się osobom mniej sprawnym ale też zwiększyłyby bezpieczeństwo wszystkich, którzy poruszają się po wysokich stopniach schodów.
.........................................................................................
Stale, zwykle, często. Przystąpiono do układania krawężników a niedługo na zniszczonej nawierzchni ulicy Staszica zostanie położony dywanik asfaltowy czyli nakładka. "Nareszcie! Doczekać się nie można było!" - to okrzyki radości mieszkańców. "Teraz wariaci będą tu jeździć setką!" - mrożą ich inni. "Połóżcie tu ze dwóch policjantów! Niech po nich pojeżdzą." Czarny humor czyli życie.

     
Śpiewy w Górach

Wieczorem przesłam na falach deszczowego powietrza romantyczne zaproszenie dla słowika do codziennego zaroślowego śpiewu, jednak ten swego koncertu tym razem nie odśpiewał - za dużo wody z niebios spadło. Zaś dzisiaj szarzejącym świtem gardziołki porannych piewców uskrzydlonej radości nawilżone nocnym dżdżem płynnie przekazały mi zaproszenie do zwykłego tyrania.

Plan:
- hołubienie zakatarzonego psa
- polubienie seryjnych kłopotów z klimatyzacją w aucie
- rozkochanie się w słonecznych podmuchach wiatru o imieniu Nietylkodlacyklistów
- zamrożenie nerwów w czasie kolejnych oględzin demokratycznego zasypywania kilkusetletnich warpii; trza łobejrzeć i fotnuńć, coby boło ło czym godać abo i szrajbuwać.

Przerwa.

     

     Ni z tego, ni z owego - zagadka: jakie istotki zniknęły znad okien? Podpowiedź: fruwające. Przechodimy, mijamy ale nie widzimy, a podobno miasto lubimy.

     

Tutaj zasiadły wcale nie gołąbki. 
GÓRY!

Góóóry!
Góóóóóórrrryyyyyy!
GÓÓÓÓÓRRRRRYYYY!

Śmieci przybyło znacząco na składowisku odpadów w Rybnej czyli Laryszowie. Jako że adres jest raczej niesprecyzowany nie wszyscy mieszkańcy trafiają tu tworząc w wybranych przez siebie miejscach dzikie wysypiska śmieci. Istnieją też w terenach dowolnych dzikie naturalne oczyszczalnie ścieków działające na niekosztownej  zasadzie: wylej zawartość szamba lub rozszczelnij je - gleba to tani filtr. Funkcjonują też w TG dzikie spalarnie odpadów komunalnych. Wystarczy spojrzeć na kominy domostw, gdzie rodziny pozyskują (tak się im wydaje) energię z utylizacji (spalenia we własnym piecu) kubeczków po jogurcikach, kartoników po soczkach, oponek z autka itd.

Przed niespełna dwoma laty, gdy prowadziłam wyjazdowe posiedzenie Komisji OŚiFE na składowisku firmy Remondis nie widziałam takiego "górzystego zaplecza". Pomimo zainstalowania dodatkowych maszyn do segregacji i rozdrabniania odpadów, na terenie zakładu gromadzone są zapasy odpadów, gdyż podaż jest dużo większa niż moce przerobowe. "Dokompostowywanie" - taki oto termin wprowadzony został do słownika przybyłych przedstawicieli gminy i powiatu.    

UWAGA! Pytania na temat usuwania i składowania wszelkich typów odpadów z gospodarstw indywidualnych kierować należy bezpośrednio do firmy, która jest lepszym i skuteczniejszym informatorem niż radni.

    

Zdjęcie przedstawia zbudowaną przez człowieka sztuczną górę powstałą na skutek m.in. jego działalności produkcyjno-konsumpcyjnej oraz jego aktywności w zakresie tzw. ochrony środowiska naturalnego.

     

Zdjęcie drugie to budujący obraz siły natury - tęcza znad współczesnych osiedli ludzkich zatacza łuk, pod którym schroniły się ostatnie tereny po górnictwie kruszcowym. Nie na długo jednak zapewne, gdyż nowe już tam wchodzi. A podobno weszło jakiś czas temu na chroniony teren rezerwatu Segiet, gdzie właśnie budowane jest nowe osiedle produkujące nowe góry. Przekazał mi to info przypadkowo napotkany mąż mojej dawnej uczennicy vel słuchaczki.

Zbudujmy góry w Tarnowskich Górach! Tych nowych plastikowych gór chronić nie będzie trzeba - będą trwalsze od naturalnych, już istniejących, tych z Garbu Tarnogórskiego. A dla wyrównania terenu, co jest bardzo pożądane w naszym mieście, należy w zapadliska pogórnicze i odkrywki wsypać cosietylkoda, będzie jak gdzie indziej - równo. No i po co nam jeszcze jakieś powolniackie jeże, wybałuszające ślepia żaby, głupio kicające zające, wrzaskliwe ptasie potomstwo, o dżdzownicach, mrówkach, świerszczach, biedronkach i innym robactwie nie wspomnę. Może... do ziemi z nimi!
Szkolne kolory.

Siostrzenica mojej byłej uczennicy a właściwie słuchaczki, dzisiaj świętowała zdobycie dyplomu ukończenia szkoły średniej. Nie sama bynajmniej, bo w gronie swych klasowych koleżanek, młodszych uczniów, rodziców i przyjaciół.

No nie.... nie dzisiaj... jutro...

 SPAM. ODPADAM.

      

Młodzieńcze malowidła.

Malownicza młodzież.

Kliknięciem w miniaturę zdjęcia otworzyć można album z fotografiami.

Liceum Plastyczne 21.05.2009
Cuda

"Cudów nie ma" - ogłoszono z mocną wiarą w wypowiedziane słowa na zebraniu mieszkańców Lasowic, gdzie gośćmi byli przedstawiciele tzw. ratusza czyli sprawujący weń urząd Burmistrz, Naczelnicy Wydziałów oraz reprezentanci Rady Miejskiej. Ale:  "Wiara czyni cuda" - powiadają inni. I jak tu wierzyć osobom wierzącym i głoszącym tak skrajne twierdzenia? Która ze stron jest wiarygodna?

Dyskusja na spotkaniu okazała się być krótka i rozpoczęła się dopiero po około 90 minutach od rozpoczęcia. Zaobserwowałam wówczas, iż pierwsi lasowiczanie zaczęli opuszczać swe miejsca siedzące; ciężar danych technicznych i osobowych podanych na tacy prerogatyw i erudycji prezenterów, wizualizacje i pociągnięcia marketingowe uzupełnione reklamą stanu niebiańskiej błogości uzyskiwanych na tarasach apartamentowców dały oczekiwany skutek - nastąpiło zmęczenie materiału (ludzkiego).

Podstawowe tematy poruszane przez biorących udział w dyskusji:
- podziękowania za to i owo oraz za spisane na papierze gratulacje,
- pieniądze pozyskiwane z pracy rąk ludzkich i sposoby ich upłynniania,
- drogi, chodniki, lampy i guliki,
- inne ważne.
Skutkiem uważnego wsłuchania się w głos społeczeństwa pojechałam na ulicę Staszica, gdzie w sobotę rozpoczęły się prace przy nakładce asfaltowej. Inwestycję tę zawnioskowałam do budżetu bieżącego roku i właśnie odbywa się realizacja mojego wniosku. Tamtejsi mieszkańcy w rozmowach ze mną zwrócili uwagę na konieczność właściwego odwodnienia dwóch nieco obniżonych miejsc, więc jutro porozmawiam o tym problemie z błękitnookim Panem Kierownikiem MZUiM-u.

     

Zdjęcie - w naturze wiosenna pogoń za przyjemnościami: jelonek bieży za łanią. Miejsce przyrodniczych zabaw wstępnych: Dzielnica Śródmieście-Centrum.
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |  246 |  247 |  248 |  249 |  250 |  251 |  252 |  253 |  254 |  255 |  256 |