Ola do Ali, odbiór!

Przed kilku dniami Ola z Barrie odpowiedziała "TAK" na moje zaproszenie do blogowania na Portalu tg.net. I oto mam ją w sąsiedztwie, blisko zupełnie, chociaż przez ocean. Zanim jednak Ola (wcześniej Alexandra - czytelniczka i komentatorka mojego bloga) uczyniła pierwszy krok czyli dokonała własnego wpisu blogowego, przysłała mi kolejne opowiadanie kanadyjskie; czwarte? Zamieszczam je poniżej wraz ze zdjęciem "dokumentalnym" :) i poprawione przeze mnie; no tak, bo wymieniłam w stosownych miejscach litery "ogólnoświatowe" na lokalne czyli polskie. W swoim blogu Ola pisze bez użycia polskich znaków - to nietypowe i dość...malownicze. Niech tak przez jakiś czas zostanie, Olu, dobrze? Czytanie takiego okrojonego z kreseczek i zakrętasków tekstu to dobry trening umysłowy.
..................................................................................................

Dzisiaj wieczorem nie poszłam ani na spotkanie Rady Dzielnicy Opatowice z miszkańcami ani nie pojechałam do Zbrosławic na tamtejsze spotkanie Starosty.  Porządkuję papiery i przygotowuję się do sesji a przed nią - do posiedzeń komisji między innymi tej, której przewodniczę (jest przecież ustalony harmonogram i plan pracy poza tematyką sesyjną). Przed południem pojechałam na ulicę Nakielską, aby jeszcze raz sfotografować maszkarony podobne podobno do pana Mrochema, byłego właściciela. Udało mi się wejść do kamienicy i porozmawiać z mieszkańcami. Wygląda na to, że to ZBK odświeżył stuletnie reliefy. Zdziwiła ale i podniosła na duchu ta dbałość administracji o  tzw. zasoby mieszkaniowe. Chwała urzędnikom!

     

W sąsiedztwie - szereg budynków ma również odnowione elewacje i całość wygląda w wiosennym słońcu bardzo "klimatycznie" (modne słówko). Wnętrza nie są już tak budujące, mam jednak nadzieję, że i tam nastąpi poprawa. 
   ............................................................................................................

Opowiadanie tarnogórsko-kanadyjskie

"Huston, we have a problem", pomyślałam sobie w mojej polsko-kanadyjskiej głowie siedząc przed moim podstarzałym komputerem marki Dell. Od paru dobrych chwil starałam się doczepić parę zdjęć do mojego e-maila. Próbowałam różnych sztuczek, ale zdjęcia się nie doczepiały. Jakiś usłużny security program, chroniący mój komputer przed wszelkimi wirusami i inną zarazą blokował moje zdjęcia przed doczepieniem. "Co jest grane, jeszcze wczoraj wszystko było w porządku", myślałam sobie.

Specjalistką od komputerów nie jestem, wiec postanowiłam zadzwonić po pomoc techniczną do Sympatico, mojego kanadyjskiego internetowego zaopatrzeniowca. Mają tam świetnych specjalistów dostępnych siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Jedyny problem ze specjalistami technicznymi z Sympatico jest taki, że większość z nich pochodzi z Indii. Wszyscy mówią świetnie po angielsku ale z dosyć ciężkim "domowym" akcentem. Moj angielski akcent też nie grzeszy lekkością, więc nasza konwersacja przypomina czasami rozmowę głuchego z niemym o sprawach technicznych, o których ja często nie mam zielonego pojęcia.

Tym razem było jak zwykle. Odezwał się bardzo grzeczny, ciepły glos byłego mieszkańca Indii pracującego w kanadyjskiej firmie: "How can I help you?". Nasza rozmowa nie była łatwa, oj nie była. Dobrnęliśmy jednak szczęśliwie do końca ku mojej wielkiej radości: "Yes, it's working!!!!  Pan technik komputerowy też był niezwykle zadowolony, że po przeszło godzinnej lekcji udało mu się z tępej uczennicy coś wycisnąć.

No, ale najważniejsze, że już mogę klikać na guziczki i doczepiać moje zdjęcia do e-mailow. Posyłam więc jedno bliskie mi sercu zdjęcie, pozostając z szacunkiem,

Aleksandra Kuziw 
 

     

     GWARKI 196?
Ten paź z lizakiem, obok Ślązaczki - to ja
Poważny wpis zagadkowy

Spotkałam kolegę Janka Hahna w pobliżu Tarnogórskiego Centrum Kultury: " Jakie to mądre ludzie w Tarnowskich Górach mieszkają! I my o nich nie wiemy! Ten co to odpisał na Twoją zagadkę w "Gwarku" to tęga głowa!"
Osobiście podobała mi się teoria Marka Panusia dotycząca medalionów na budynku przy ulicy Bytomskiej 14. Gratuluję! Nagroda czeka w siedzibie redakcji. Redaktor  Naczelny "Gwarka" też wziął udział w tym poszukiwaniu "zaginionego medalionu" umieszczając w tygodniku najpierw artykuł Pani Ani Sopuch a po kilku  miesiącach ponowił apel do czytelników .
http://alicjakosibalesiak.tgory.pl/aktualnoci-i-prasa/4-wydarzenia-rozne/56-pustymedalion.html

Jest jeszcze w Tarnowskich Górach co najmniej kilka ciekawych detali architektonicznych czy miejsc, zapomnianych, nie zauważonych czy pominiętych. Może ktoś wie coś o nich, ktoś słyszał od dziadków, ktoś ma stare fotografie...
.............................................................................
O godzinie 11-tej (dwie jedynki) doktor Marek Wroński z Instytutu Tarnogórskiego otworzył konkurs wiedzy o historii Tarnowskich Gór, w którym wzięło udział 44 (dwie czwórki) uczniów tarnogórskich szkół. Dwa magiczne duety cyfr uzupełniła kolejna para bo 55 (!) pytań konkursowych. Za dwa tygodnie ogłoszenie wyników konkursu. Dominik Ochman (znany mi także jako seryjny model moich zdjęć) - uczeń LO im. Stanisława Staszica był laureatem poprzedniej edycji konkursu.
    
 On jeden, dr Marek Wroński, i czterdzieści czworo młodych tarnogórzan. Tak było na otwarciu konkursu. Spojrzenie w oczy i ... do pracy.  

    
Nauczycielki oczekiwały na podopiecznych przez godzinę poza salą konkursową u jej drzwi. Pozdrawiam Panie! Miło wiedzieć, że nauczyciele wkładają angażują sibie i uczniów w zajęcia pozaszkolne. 

      
     A w sali praca wre; sam na sam z przyborami do pisania, ale nie bezbronni bo z orężem wiedzy o naszym mieście.
    
   Wasza Pani będzie trzymać za Was zaciśnięte kciuki, dziewczynki! Ja też!
    
Nie tylko kciuki się przydadzą ale i maskotka. Powodzenia!Infekcja blogowa.

Telefony komórkowe są siedliskiem licznych chorobotwórczych drobnoustrojów, które łatwo się rozprzestrzeniają przekazywane przez użytkowników tego cudownego sprzętu komunikacji międzyludzkiej. W rękach pracowników służby zdrowia telefony mogą stać się wręcz zabójczą bronią, dowiedziono bowiem, że ponad połowa telefonów zasiedlanych jest przez gronkowca złocistego ale też i przez inne bakterie, które mogą być odpowiedzialne za zakażenia wewnątrzszpitalne. 
PULS MEDYCYNY
Źródło: Ann Clin Microbiol Antimicrob. 2009, 8:7; doi:10.1186/1476-0711-8-7 http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/11033/1.html
Jaki czynnik rozprzestrzenia zakażenie blogomanijne? Czy blogowanie może nieść ze sobą skutek śmiertelny dla blogera lub dla blogoczytelnika? Która część populacji ludzkiej jest podatniejsza na infekcję blogoorganizmem - kobieca czy męska? Czy choroba ta przenosi się droga płciową? Jeśli tak, to czy odbywa sie to wirtualnie czy fizycznie? 
W ciągu ostatnich tygodni zakażenie przenosi się poprzez Portal tg.net.pl na coraz to nowe ofiary epidemii wręcz. Panowie i Panie przyłączają się do zainfekowanych rzesz tarnogórzan i nie tylko powiększając je w sposób niezaprzeczalnie spektakularny. Cieszy mnie szczególnie wejście w drzwi Portalu dwóch Pań: Alexandry Kuziw z Kanady i Ilony Koptyńskiej z Inicjatywy hospicyjnej. Równocześnie uprzedzam, że nie opuszczę swego bloga, chociaż, nie ukrywam, że trochę sobie pofolguję. Przeniosę cześć moich sił pisarskich na moja stronę "specjalistyczną" www.alicjakosibalesiak.tgory.pl
Darz blog!Femina tarnogórsko-kanadyjska

Skoro świt, po przetarciu zaspanych oczu spojrzałam na świat czyli na ekran monitora i wypatrzyłam maila od Oli z Kanady. Ma stracha...ha.ha.ha. Ale już za późno, bo wcześniej udało mi się ją namówić na pisanie własnego tarnogórsko-kanadyjskiego bloga w Portalu tg.net, wyraziła zgodę i ... słowo się rzekło, kobyłka u płota. Alexandra/Ola będzie wymagała trochę pomocy - pomogę ale po kilku wpisach puszczę ja samą na głęboką wodę a może w wysoki śnieg. Blog się właśnie trze w technicznej makutrze.
......................................................
"Czarnulka Obca" - sala w Tarnogórskim Centrum Kultury - otuliła czarną swą koszulką zgromadzonych. Zmieścili się goście, dyskutanci, gospodarze TCK i II Tarnogórskiej Feminy. Roman Pawłowski (190cm wzrostu, faliste włosy, intelektualna oprawa okularów, przystojny, mądry itd)  publicysta, współtwórca inicjatywy obywatelskiej "Indeks 73", zasiadł na estradzie twarzą w twarz z teatrolożką i moderatorem debaty - Anną Wróblowską. Porozumienie (lub jego brak) między samorządami a przedstawicielami środowisk twórczych, to jedno z zagadnień debaty publicznej pod hasłem: "Jaka kultura publiczna?" Prawie 30 % publiczności stanowili radni RM i RP (dowód na zrozumienie wagi zagadnienia przez przedstawicieli społeczeństwa lokalnego), kolejne 30%, jak sądzę, przedstawiciele pracowników TCK. Dość, że wytworzyła się nić porozumienia ale i chyba zauważnono... generation gap. Pan Pawłowski sprowokował uczestników do żywej dyskusji, co potwierdziło trafność wyboru tematyki spotkania i dało dowód efektywności jego zorganizowania.   

PS. Na tej jakże ważnej debacie o kulturze powszechnej i wysokiej najwyższe władze powiatu  reprezentował wicestarosta Artur Maligłówka.  

      

Około godziny 19:30 po zakończeniu debaty Łukasz Jastrubczak, młody lecz już znany, utalentowany TANCERZ (taniec/nietaniec warty był obejrzenia) przedstawił tzw. akcję artystyczną "pod prąd". Kolejna część wieczoru miała się odbyć "ekscentrycznie" w parku miejskim; nie zdecydowałam się tam udać za innymi z powodu m.in. dżdżystej mżawki (widział kto taką? :) i sennej pory.  
................................................................................................
      

Jutro dzień roboczy nastanie również dla Pani Agaty z salonu fryzjerskiego przy ulicy Opolskiej i uczennic, które znajdują się pod jej opieką. Pozdrowienia! Owocnej pracy i nauki życzę!
Nadążyć

Dzisiaj rano jechałam w kierunku Częstochowy między ścianami oszronionych drzew i przypominałam sobie, czego wczoraj nie napisałam w blogu. Otóż, nie udało mi się napisać o:

- czterech łabędziach kwękajacych mi nad głową,
- trzech uśmiechniętych dziewczętach z salonu fryzjerskiego "Agata",
- niezliczonych zamrożonych pączkach bzu przy murze stuletniej stodoły  
- ....

Dzisiaj wieczorem nie zdołam napisać też o ....no, właśnie... Nie wystarczy mi siły? Talentu? Pomysłów?

                                                       Naiwni mówią...

                                            Naiwni mówią: "pocałunek Muzy" -
                                            A to są rany, kopniaki i guzy.
                                             
                                            Jan Sztaudynger
Rada

W trojaki sposób dzien dzisiejszy zwiazany był z "radą":

1. Rada Muzeum w Tarnowskich Górach zebrała się dzisiaj w nowym składzie (patrz "Gwarek", Radio Piekary, Biuletyn Informacji Publicznej UM itp), aby obradować m.in. nad:
 - Sprawozdaniem z pracy Muzeum w TG w 2008 r.
 - Planem pracy Muzeum na 2009 r.
 - Projektem planu finansowego Muzeum na 2009 r. wraz z uzasadnieniem

Kilkugodzinne obrady poprowadzone zostały przez Przewodniczącego Rady, profesora J. Drabinę, i sprawnie przebiegły a efektem ich były między innymi wypracowane wnioski do Burmistzra Miasta.

    

Miałam zaszczyt pozować do zdjęcia u boku Pani Senator Marii Pańczyk-Pozdziej oraz Pani Ireny Białas na tle eksponatów aktualniej wystawy.
.......................................................................................

O godzinie 18:00 rozpoczęło się spotkanie mieszkańców dzielnicy Sowice z Rada Dzielnicy, przedstawicielami Urzędu Miasta i Rady Miasta. Przewodniczący Rady Dzielnicy dysponując wyrazistą sylwetką poprowadził spotkanie w sposób bardzo uporządkowany (przynajmniej do momentu opuszczenia przeze mnie spotkania, co uczyniłam około godziny 19:00)

       

..........................................................................................................................
    

Podbramkowa sytuacja.
..................................................................................................................

Spóźniłam się na pierwszy wykład Tarnogórskiej Feminy w TCK, niestety, lecz udało mi się sfotografować wykładowców. Temat wykładu czy też późniejszej dyskusji oscylował podobno wokół męskości - tak przekazała mi spotkana znajoma, Pani Grażynka.
    
    

........................................................................................................

Dzisiejszy dzień kładzie się już spać. Jutro też jest następny dzień... 
Korespondencja

Otrzymuję i wysyłam maile, posty, newsy itp czyli prowadzę korespondencję jak i inni współcześni użytkownicy internetu. Modne jest przesyłanie znajomym listów bez jednego chociaż słowa użytego tytułem wstępu czy pożegnania. Taki oto załącznik bez zwrotów wstępnych i pożegnalnych otrzymałam jakiś czas temu; sam jest przykładem prawidłowej formy listowej.
.........................................................

Do serwisu technicznego,

około roku temu zmieniłam oprogramowanie na rzekomo lepsze. Do tej pory używałam pakietu Przyjaciel 5.0,a zmieniłam go na intensywnie promowany pakiet Mąż v 1.0.Niemal natychmiast po uruchomieniu nowego oprogramowania zauważyłam, że system pracuje dużo wolniej, szczególnie jeśli chodzi o aplikacje związane z kwiatami i biżuterią, które pod pakietem Przyjaciel 5.0 działały błyskawicznie i bezbłędnie.

Jakby tego było mało, instalacja pakietu Mąż 1.0 spowodowała automatycznie odinstalowanie tak wartościowych programów jak Romantyczność 9.9, za to zainstalowanie istnego śmiecia informatycznego, jak Żużel 4,5 i Liga Polska 3.0. Nie chce przy tym działać program Rozmowy 8.0, a próba uruchomienia programu Sprzątanie& Porządki 2,0 powoduje zawieszenie całego systemu. Próbowałam ratować system uruchamiając Pretensje 5.3, ale bez widocznych rezultatów.

Co robić ?                                                     

 Zdesperowana

.................................................................................................................................

 

Szanowna Zdesperowana,

przede wszystkim pamiętaj, iż Przyjaciel 5.0 to pakiet rozrywkowy, a Mąż to profesjonalny system operacyjny. Radzę spróbować komendy CO/JUŻ MNIE NIE KOCHASZ, po czym zainstalować Łzy 6.2 . System Mąż 1.0 powinien wtedy automatycznie uruchomić aplikacje Poczucie Winy 3.0 i Kwiaty 7.0. Pamiętaj jednak: nadużywanie aplikacji Łzy 6.2 może spowodować, że Mąż 1.0 zresetuje ustawienia na Milczenie 2.5, Hulaj Dusza 7.0 lub Gorzała 6.1.Ten ostatni jest szczególnie groźny, ponieważ powoduje wygenerowanie plików dźwiękowych Chrapanie. WAV.

POD ŻADNYM POZOREM nie instaluj pakietu Teściowa 1.0. Nie próbuj też zainstalować nowej wersji pakietu Przyjaciel. Oprogramowania te spowodują definitywne zniszczenie systemu operacyjnego Mąż 1.0.

Podsumowując, system Mąż 1.0 to mimo wszystko wspaniałe oprogramowanie.

Jedyne jego niedoskonałości to mała pamięć operacyjna i wolne instalowanie aplikacji. Nieoficjalnie radzę zastanowić się nad zakupem dodatkowego oprogramowania, poprawiającego działanie systemu Mąż 1.0. Osobiście polecam Wykwintna Kolacja 3.0 oraz Sex Bielizna 6.9.

Powodzenia

Serwis Techniczny
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |  246 |  247 |