Wstrząsy odczuwalne podczas jazdy samochodem przez ulice tarnogórskie nie robią na mnie wrażenia. Dlaczegóż by miały je robić? I dlaczego się o nich mówi? To przecież standard pozimowego krajobrazu miejskiego. A co standardowe to i nieinteresujące. Gdy czegoś jest dużo, wszędzie i często - to tak jakby tego nie było. Taką filozofię trzeba przyjąć, nie myśląc nad ulicznym problemem bez potrzeby. Problemu nie ma a myślenie męczy i już. Prawda? Prawda! Dowiedziałam się wczoraj od jednego z użytkowników gminnych dróg, że taki właśnie punkt widzenia reprezentują służby miejskie odpowiedzialne za stan nawierzchni. Sprawdzę.
"Większość ludzi używa głowy nie do myślenia, lecz do potakiwania"
.................................................................................................
"AWANS. Aktywna integracja społeczna i zawodowa klientów pomocy społecznej na terenie gminy Tarnowskie Góry" - poniedziałek, 23.03.br., sala sesyjna ratusza tarnogórskiego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował spotkanie w ramach projektu o wyżej podanej nazwie. Współfinansuje go Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej. Zaproszenie zawierające takie i inne treści otrzymali m.in. radni RM (reprezentacyjna męska Trójka/Trójca/Ich Troje czyli; K. Łozinski, K. Sznajder, J. Ślepaczuk wsparta została przez moją osobę płci żeńskiej). Przy prezentacji materiału bardzo przydała się aparatura audio-video, która wykorzystywana jest głównie na sesjach RM oraz posiedzeniach Komisji RM.

Zdjęcie - Pani Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach, Ewa Brachaczek, z zatroskaniem myśli o problemie bezrobocia na terenie naszego powiatu. Na przeciwnym skrzydle radny Ślepaczuk reprezentuje optymizm. Spokój wybrał radny Sznajder: "Rozważymy wszystko w odpowiedniej chwili".
.........................................................................................
Godzina 16:30 - rozpoczęcie wykładu w akademickim mieście Tarnowskie Góry.

Na zdjęciu przed wykładem w towarzystwie Panów: Prezesa Uniwersytetu III Wieku i prof. dra hab. Bogdana Dembińskiego z Uniwersytetu Śląskiego, Pani Stanisława Szymczyk.

Przy tym stole słuchacze mogą załatwić sprawy organizacyjne i zasięgnąć informacji.
Podczas otwarcia ubiegłorocznego Powiatowego Konkursu Ortograficznego, Pan Starosta Korpak rzekł do mnie: " Pani radna, w przyszłym roku staniemy razem do współzawodnictwa". Nie udało mi się zrealizować planu Starosty, ponieważ dzisiejszy poniedziałek obfity był w wydarzenia nakładające się jedno na drugie i wymagające dokonania między nimi wyborów. Nie znam wszystkich oficjalnych zwycięzców ale jednego przedstawiono dziś wieczorem po wykładzie Uniwersytetu III Wieku - Pani Hildegarda Płowiec zwyciężyła w swej kategorii. Gratuluję Złotego Pióra!

Zdjęcie - wśród studentów Uniwersytetu III Wieku znajduje się
zdobywczyni Złotego Pióra (drugi rząd, pierwsza z prawej)
Pan Profesor wykład na temat filozofii Platona i nie tylko wygłosił w sposób bezpretensjonalny i kompetentny. Mówił w nim m.in. o:
- kulistości kuli
- kołowatości koła
- kwadratowości kwadratu
- trójkątności trójkąta
a po nim podpisał kilkadziesiąt indeksów studentów tarnogórskiej uczelni "III - wiecznej"

Po tym punkcie porządku dnia około godz. 19:30 zapadłam w godzinny sen (dobrze, że padając trafiłam na sofę a nie na klawiaturę)
..........................................................................

Sklepik "Morelka" przy rynku, w którym wiele osób robi z przyjemnością owocowo-warzywne zakupy z ostatnim dniem kwietnia zaprzestanie swej działalności. Przyczyna - przed kilku miesiącami nastąpiła znaczna podwyżka czynszu. Może na tym miejscu pojawi się pub albo salon gier? Będzie zabawniej.