Kusi nas egzotyka, straszy malaria

Kusi nas egzotyka, straszy malaria
PULS MEDYCYNY Sekcja: Wywiady Data publikacji: 2008-06-11 Dziedzina: Choroby zakaźne

Istotne szczepienia dodatkowe. W związku z coraz częstszymi wyjazdami Polaków do krajów egzotycznych, epidemiolodzy przewidują w najbliższym czasie wzrost zapadalności na choroby tropikalne w Polsce. O tym, jak się przed nimi zabezpieczyć, jaka jest rola lekarza i farmaceuty mówi specjalista medycyny morskiej i tropikalnej dr. n. med. Piotr Kajfasz z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/9600
Oni

To całkiem miły młody człowiek. Nie powiem, że nie. Maszeruje zwykle energicznie z prawie pogodną i równocześnie poważną, chociaż niegroźną miną lekko wydłużając krok, co podobno podwyższa go o 15 centymetrów. Ma krótko ścięte włosy - coś na modłę lat 60-tych. Chętnie wygłasza krótkie i znaczące: „Mhm” głosem ściszonym; tak jak i każde wypowiedziane przez siebie zdanie – 2 a nawet 12 wyrazowe, np "Wiesz, Alu". Ten chłopak lubi brąz a imię jego, jedyne wśród 22, sławi go. Jak to zwykle w moich blogowych zagadkach i konkursach bywa, nagroda jest pewna - zgadujcie. Może bohater zagadki sam się rozpozna? Szczgólne wyróżnienie czeka już na niego!


Mężczyźni zmieszani z kobietami i dziećmi w urozmaiconej grupie zadeptują podłogi zamku nakielskiego. Z wernisażu na wernisaż ich przybywa. Dzisiaj "Barwy Śląska". www.barwyslaska.pl


Dwie malarskie panie - reprezentacja utalentowanych artystów z grupy Obsydian - i dwaj malowniczy panowie - gospodarze galerii ale nie galernicy.


Będę się zaraz wspinać na ławeczkę - tłum zasłania mi obrazki!!!


zamek nakielski przynosi szczęście; oto przedstawiciele wolnych zawodów - artysta domniemany i artysta rzeczywisty. Firma Remondis zaoferowała im dobrze płatne posady!!! Podobno przyjęli ofertę!
Rolowanie

„Stop! Niech pan się zatrzyma!”. Rolki poddały się memu poleceniu bez zwłoki – oto siła mózgu. Osobnik płci męskiej, sympatyczny, w chusteczce na głowie i wąsami pod nosem pchał przed sobą wózeczek zasiedlony nieznanej mi płci dziecięciem. Z dykcją bardzo poprawną wygłosił słowa zgody na fotografowanie. I oto ulica Ratuszowa pochyliła swe budynki nad naszą trójką a w obrębie niektórych ram okiennych pojawiły się tzw. organy nadzorcze - oczy czujnych mieszkańców.

Takie też organy zaobserwowały czynności jakoby konserwacyjno-remontowe na drogach gruntowych centrum TG tj. wysypywanie tam pyłu i popiołu zamiast pełnowartościowego i trwałego materiału w celu wyrównania nawierzchni dróg gruntowych. Wykonawca w tym roku się nie spisał, Panie Kierowniku MZiM-u. Chyba wyrolował i Pana i mieszkańców. A jak Pan na tym wyjdzie?
 
Pan Grzegorz znaleziony został przeze mnie w „Innym Śląsku” bez rolek i wózka, za to w towarzystwie właścicieli życzliwych obliczy obliczających własne spożycie pokarmu i napoju doczesnego. Mieć należy nadzieję, iż dziecie bez rozpaczy przeżyło rozstanie z Panem Grzesiem a odstawione gdzieś do kątka rolki nie zostały sponiewierane i już niebawem ucieszą stopy jego lub innego osobnika ludzkiego.

Poczułam się "sponiewieraną" okrutnie po dzisiejszym dniu a nie powinnam może użyć tego przymiotnika, gdyż cień wątpliwości lub podejrzeń o niecne czyny mógłby paść na osoby, z którymi dziś się kontaktowałam. Istotna przyczyna mego stanu: podobno „wielkim zainteresowaniem” cieszył się mój dyżur przed dwoma tygodniami w Biurze Posła Głogowskiego – przyszły 3 osoby. Dzisiejszy – to szokujący sukces frekfencyjny -  4 osoby „przesłuchałam”; jedna osoba „nie została zakwalifikowana” do rozmowy (spóźniony telefon) a jedna odeszła spod pańskich Głogowskich drzwi nie przestąpiwszy nawet progu. Do następnego razu, Szanowni Państwo.


zmiana kolorystyki ale nie asystentki
Rozdwojenie

W tym samym czasie dzisiaj znajdę się w jednym miejscu lecz uczestniczyć będę ? w dwóch wydarzeniach tj. kontynuacji Sesji XXVII z 25.06.br zwołanej przez Przewodniczącego RM i Sesji XXVIII z 02.07.br. zwołanej przez Burmistrza (i może jeszcze jakiejś BIP-owskiej sesji XVIII ). http://www.tarnowskiegory.pl/


STATUT GMINY
Regulamin Rady Miasta Tarnowskie Góry
Rozdział 2 Obradowanie
§ 5 pkt 1 Na wniosek Burmistrza lub grupy radnych stanowiących co najmniej ¼ ustawowego składu Rady, Przewodniczący Rady zwołuje sesję w terminie 7 dni od złożenia wniosku.

Panie Burmistrzu, Panie Przewodniczący, Panowie Przewodniczący Klubów Radnych, Panowie Radcy Prawni Kancelarii Prawnej, Panie Pełnomocniku Burmistrza ds. Prawnych, Panowie Radni i inni nie wymienieni z braku miejsca, czasu i „laku” uczestnicy wiekopomnych bo dokumentowanych w formie elektronicznej i papierowej wydarzeń lokalnych!
Jestem JEDNA a Was wielu. Litości!

PS I dopisuję nieśmiało maleńkim druczkiem mając w pamięci Jonasza Koftę: Pamiętajcie o ...mieszkańcach. To maleńkie literki ale może zobaczycie je i.... Proooszęęe...

PS 2 Mam nadzieję, iż nikt po sesji nie powie: "To była powtórka z rozrywki". Sesja Rady Miejskiej to dla mnie bardzo poważna sprawa.

PS 3. Ostatnim, który opuszcza okręt jest ...

Ciągłość

Zasiadam nad papierami: interpelacje, pisma, lektura "Wspólnoty". Od czego zacząć? Czy uda się coś zakończyć?

Wilgotność ściółki leśnej spada jako i spada poziom mojej akceptacji niszczących pożarów. Także takich zaprószonych przez samorządowe krzesiwo i hubkę, w rolach których obsadzeni są Burmistrz i Rada Miejska. Czy pytać: kto krzesze iskry?

O pożarach lasów pisze Harmider: http://www.tg.net.pl/harmider/promocja3.htm
...........................................................................
.......

INFORMACJA:
W najbliższy czwartek, 03 czerwca br. (poprawka - lipca ofkos!:)w Biurze Poselskim Tomasza Głogowskiego przy rynku pełnić będę dyżur w godzinach od 15:00 do 16:00. Osoby zamierzające skontaktować się ze mną w sprawach Miasta, proszę o wcześniejsze umówienie się w Biurze tel.: 032-768-86-11.
Również w czwartek, 03 lipca (szur!) o godz. 17:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury przy ul. Sobieskiego odbędzie się moje spotkanie z mieszkańcami głównie w sprawach bieżących remontów ulic, lub jak to woli, wyborcami. Które brzmi poważniej? Oczekuję szczególnie obecności mieszkańców rejonu Osiedla Staszica.
Inne na www.alicjakosibalesiak.tgory.pl
...........................................................................
...........
Nadzieje na właściwe efekty mojej pracy w samorządzie są słabe przed kolejną sesją.
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.


Gorąca niedziela

Pani Ilonka ma prześliczną, morelową cerę, białe zęby w uśmiechu i efektowny dekolt. Była dzisiaj w doskonałym nastroju. W „Galeonie” na antresoli Parku Wodnego wykonała specjalnie dla mnie serduszko ze spienionego mleka na powierzchni wspaniałej kawy. Całokształt sytuacyjny to ... niedługie rozwiązanie jej błogosławionego stanu. Trzymam mocno za Panią kciuki i czekam na maluszka!


...................................

Jedna z moich ulubionych modelek blogowych, pani Justynka z salonu fryzjerskiego „Agata” może pójdzie śladem pani Ilonki. Jeszcze niedawno pisałam o jej stanie „singlowym” a przed paru dniami na fotelu fryzjerskim, pod nożyczkami, dowiedziałam się, że za 3 tygodnie wchodzi w duet! Życzę wszystkiego najlepszego!
.........................................................................
Odpustowe baloniki, koguciki na patykach, śląskie makrony. chłopięce petardy, pierniki z polewą. To z okazji odpustu przy kościele p.w. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Nastąpiła rewitalizacja odpustowego kramiarstwa; staraganiarze nie polegli po atakach marketowców. Dzięki Bogu! Kto poda przepis na śląskie makrony, otrzyma nagrodę, może nie cenną ale pamiątkową!
Moją "szkolną" koleżankę, Danusię, która prowadziła przedmioty informatyczne w Sorbonie tarnogórskiej, spotkałam dzień po dniu, także i tu, nad straganem z odpustowymi słodyczami. Przez kilka miesięcy wcale się nie widywałyśmy. Pozdrawiam Panią Profesor! 


...........................................................................

Później przemknęłam na drugi kraniec miasta, gdzie bez celebry religijnej, osprzętu petardowego, poza świętem ratowników z Parku Wodnego i znad zalewu nakielskiego, w ciszy niedzielnego południa otwarto drzwi dla każdego potrzebującego. Noclegownia tarnogórska dla mężczyzn to przytulisko bezpieczne, spokojne ale zalatujące zapachem grzybów, nie leśnych a budowlanych, niestety. I chociaż nie mam alergii przeciw grzybom, nie podobają mi się właśnie te ścienne. Miejsce to potrzebuje p ieniędzy i doczesnej łaski gospodarza miasta. Serce już tu jest, należy do kierownika i pracowników socjalnych, którzy razem z podopiecznymi wdychają unoszące się strzępki grzybni w wilgoci miejsca, do którego się przywiązali.
........................................................
UWAGA 1! - Miła pani z dwójką dzieci - sobota, w cukierni Pana Zdebika i miła pani zza lady!!! Zdjęcie jest w albumie "U Zdebika"! http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/UZdebika

UWAGA 2! Informuję, że we wpisie "Letnia noc bezsenna" znajduje się rekordowo długi komentarz. Kto ma 30 minut czasu, może spróbować go przeczytać :-)
........................................................................

Upalna niedziela odpustowa - 29.06.2008Letnia noc bezsenna

Bo ja myślałam, że wszystko będzie się samo kręcić. Ale nie... los nie spuszcza mnie z oka natomiast dodatkowo on właśnie wpuszcza mnie w obieg. Znalazłam się na rynku przed godziną 17-tą a tam Janków i użytkowników ulic dostatek, bowiem Dzień Kultury Ulicznej staną ramię w ramię ze Świętojańską Nocą Muzealną. Ta druga przesunięta została się o kilka dni, jednak jej nie ubyło. Przed muzeum tarnogórskim grupy muzyczne i taneczne, wojowie i aktorzy, artyści i legendziarze, gołe ramiona i skórzane spodnie, deski, płachty, farby, mundury, broń biała i palna, dredy, znajomi, VIP-y, goście i tubylcy.


 mój ulubiony model w przyległościami. W czasie krótkiego spotkania z malowniczą grupą – Apache z romantycznooką towarzyszką i biszkoptowym czworonogiem na schodach ratusza - zdałam sobie sprawę, iż w pewien sposób stałam się dokumentalistyką życia tarnogórskiego, mniej formalnego więc z tej przyczyny „żywszego”. Dokumentuję też życie mego ulubionego modela, bowiem załączam kolejne zdjęcie z 4 chyba naszego bliskiego spotkania 3 stopnia. Ja zwykle ślę POZDROWIENIA! Bardzo serdeczne „głaski” dla aksamitnego blondyna! 


 – wiele hałasu o nic :-( , nie, poprawka! Trzeba hałasować, ściągnąć uwagę, być zapamiętanym – huk wystrzału z działa i chmurę dymu zapamiętamy do przyszłego świętego Jana, kiedy to Bracia Kurkowi znowu przytaszczą żelazną paszczę (jako i zapamiętamy erupcję emocji i ostatniej sesji RM. Czy można liczyć na przyszłoroczną portórkę?) CDN Fotki! http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/NocMuzealna27062008 I TUTAJ ZNAJDZIECIE FOTKI!!!

..........................................
świętojańska Noc Muzealna - 27.06.2008strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |