W aquaparku z premierem

Przez kilka tygodni nie zaglądałam do parku wodnego a tam podobno miejscowy zasób ratowniczy uzupełniony został przez outsoursingową firmę, która wynagradza swych pracowników-ratowników co najmniej o 50% lepiej niż rodzimy zarząd własnych. Właściwie nie powinno mnie interesować, jakie są koszty wynajęcia tej firmy; na pewno skalkulowano tę operację zgodnie z prawami ekonomii. Nie powinno, gdybym była standardowym klientem ale jestem mieszkanką TG płacącą podatki, z których Park Wodny jest utrzymywany (pomijam funkcję radnej)


z parku wodnego pod żygacz; związek widoczny chociaż napewno nie zawodowy.


„Winston Spencer Churchill” autor: Andrzej Kastory, wydawnictwo: Ossolineum. Panie/Pani dzik! Nagroda za udział w moim prywatnym ale mocno lokalnie patriotycznym konkursie czeka z gratulacjami odręcznie napisanymi! Mój autograf może być cenniejszy od nagrody za niedługi czas! Proszę wskazać sposób odbioru. Pozdrawiam! Nie znalazłam odpowiedzi na pytanie o rasę psa, do którego upodabnia się moja suńka oraz o lokalizację gałązki! Nie rośnie ona w UM!

„Raz, dwa, trzy”, to nie tylko nazwa muzykującej grupy męskiej ale i odliczanie sesji w maju, bo oto na stronie www.tarnowskiegory.pl pojawiło się, co następuje: „Biuro Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach uprzejmie informuje, że na wniosek Burmistrza Miasta odbędzie się XXVI Sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach w środę, dnia 21 maja 2008r. o godz. 9.30 w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza.” W ostatni wtorek odbyła się również pozaprogramowo sesja na wniosek tym razem grupy radnych a za tydzień w środę odbędzie się „terminarzowa” sesja tj. 28 maja. Jestem odporna, ciśnienie mi się nie podniesie.


Chopy! Som tu jakie chopy? Pódżcie tu drapko, kurdela! A pociepejcie se temi kuloma! Dyć poredzicie, no niy? Zawrzdy bydzie to lypsze łod lonia wody, kurde balans.




O chwoście, frędzlu, kutasie

Co zrobić ma dziewczyna młoda, gdy głowę jej zajmuje jedno słowo powszechnie uważane za obelżywe? Niech cnotliwe dziewoje i nobliwe niewiasty wraz z  niewinnymi dzieciątkami wzrok i słuch swój odwrócą, gdyż zaraz malutkimi literkami napiszę oto: k...u...t...a...s... Czy aby tylko obsceniczny jest jego obraz?  Słowniki przecież także ustawiają znak równości miedzy wyrazami i synonimami: kutas, chwost, chwast, kita, frędzel, frędzla itd. jako elementami ozdobnymi strojów męskich i kobiecych, co prawda nieco zapomnianymi lecz nadal doszywanymi, dopinanymi, doczepianymi do części garderoby. Pojawiają się od też jako dodatek dekoracyjny we wnętrzach ludzkich domostw i nie tylko.  

Natręctwo myśli (blisko schizofrenii) chyba tej jakże młodej kobiecie jednak nie grozi; na zimno to przeanalizowała. Jednak prześladuje, drąży, wkręca się podświadomie w świadomość ten podstępny termin ni to wzorniczy, ni anatomiczny.


bukiety kwiecia na każdym kroku nastrajają do myślenia wiosenno-romansowego a nie maturalnego. Tak kwitnie "Wiśniowy Sad' - głóg, glicynia i inne.

Każda maturzystka na nie jedno takie niebezpieczeństwo jest narażona w wiosennym miesiącu maju. A i maturzyście podobne kłopoty nie są obce aczkolwiek skręcają w damską stronę. Nauczony przed egzaminem dojrzałości przecież więc z niego nie jest kiep lecz żródłosłów słowa 'kiep" znany mu nie musi być.

"Woźny pas mu odwiązał, pas słucki, pas lity,
Przy którym świecą gęste kutasy jak kity,
Z jednej strony złotogłów w purpurowe kwiaty"

(”Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza)

Do Maturzystów Tarnogórskich!
Podziękowań żadnych nie przyjmuję, lecz życzenia pomyślności przekazuję!


a tak czerwienią się pelargonie koralowe przy ul. Wyszyńskiego. Jest Wam z pelargoniami i kasztanami do twarzy, Maturzyści.




Tuning

ODRAŻAJĄCY, brrr! Tuning lipidowy. Nastąpiło nie zamierzone przetworzenie sznaucerka średniego quasi-pieprzowo-solnego (suczka brodata z wiszącymi cycuszkami) w o mało co osobnika rasy...(wstaw właściwą nazwę). Liczba fałdek na karczku kochanym to 8 a nad ogonkiem też parka zmarszczek się zainstalowała. 

ROZTKLIWIAJĄCY, mhmmm. Tuning ozdobny. Żaden z gentlemanów - autorów komentarzy do wcześniejszych moich wpisów nie rozwiąże tej zagadki. Gdzie znaleźć można takie gałązki? Kto wytnie je z tarnogórskiego lasu?
„Wycięty las
Szumi już tylko w nas” – J. Sztaudynger.
Czytajcie w tygodniku „Gwarek” o obrazkach na kamienicach.

URZĘDOWY, może być. Tuning organizacyjny. „Idę do magistratu” – jako dziecko dziwiłam się czasem używanemu przez moją babcię słowu „magistrat”. Coś szacownego, poważnego i odległego w nim tkwiło. Jawi on mi się teraz jako plaster woskowy w pszczelim ulu z komórkami zasiedlonymi przez naczelników, kierowników, którzy niczym królowe pszczele obsługiwani są przez urzędnicze robotnice, inspektorów, referentów itd. Dokumenty, pisma, listy, projekty to produkowane w ich odwłokach jaja składowane w wielkich ilościach papierów i, w obecnych dniach, elektronicznych zapisów. Jakże wielu współczesnym obywatelom miasta „magistrat” czy Urząd Miasta nie jest znany nie tylko fizycznie czy topograficznie ale i ... słownikowo.

Jacyś bezczelni plotkarze plotą, że mieszkańcy nie wiedzą, gdzie urzędują władze TG. A na domiar złego inni wszetecznicy twierdzą, iż niewiedza działa dwukierunkowo i dotyczy też drugiej strony, która zapomniała o adresach mieszkańców.




Obradowanie

Paaan Staaarooostaaa Kooorpaaak peeewneeegooo raaazuuu poooowieeeedziaaaałlll: "Pani radna, pani teksty na blogu są taaakie, taaakie ..." itd. No właśnie...

Przykład:
- Radni RM,
- zestaw VIP-owski - 3 Burmistrzów + Sekretarz UM,
- pracownicy Biura Rady Miejskiej,
- personel nieadministracyjny,
- przedstawiciele prasy i rzecznik UM,
- radcy prawni (etetowy i kancelaria),
- drukowanie zaproszeń, porządku obrad Sesji RM i innych materiałów, informacji itp.
- przygotowanie i użycie ważnego e-sprzętu z audio zaangażowaniem
- i jeszcze inne, o których zapomniałam, pominęłam, nie wspomniałam (No nie, o poniesionych kosztach i poświęconym czasie nie można zapomnieć)
Sporo ale... udało się to wszystko wczoraj zmieścić w 30 minutach od 17:30 do 18:00 - tyle trwała Sesja RM zwołana na wniosek grupy 6 radnych. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji. Przypuszczalnie można byłoby przyjąć je w czasie najbliższych obrad, za tydzień zaledwie 21 maja w środę, ale ... "jak trza, to trza" powiedziała kaczka do kaczora w jakimś dowcipie.


Tajemnicze działo zostało wycelowane w siedzibę władz samorządowych. Spodziewany efekt? Niespodziewany?
.......................................................................

"Gdzie pani mieszka?" - ktoś niedawno zadał mi pytanie proste
"W przepięknym miejscu, w Tarnowskich Górach" - z pełnym przekonaniem odrzekłam
"Taaak. Tarnów jest ładnym miastem ale gdzie tam są jakieś góry?"

............................................................


- Tak też można ustawić się w życiu
..................................

dwie poprzednie fotki mozna odebrać niejednoznacznie ale to zdjęcie powinno się interpretować w jedynie słuszny sposób: to jest piękne! A może jednak jakaś nadinterpretacja...?




Na skrzydłach.

Na skrzydłach gołąbka portalowego wleciał do mnie "Gwarek" od dwóch tygodni nie czytany, nie oglądamy, nie miętoszony. Otwieram strony jego kliknięciem bezinteresownym a tam rozwichrzony z oczyma rozmarzonymi pan Mirosław Ogiński. Wśród tataraku i wód stojących spoczywać winien jak zwykle, myślę, a tu - nie. Wśród nagrodzonych, wyróżnionych, promowanych za działalność w dziedzinie kultury przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Radzionkowa. Uściśnięcie dłoni wirtualne z gratulacjami, Twórco Malowniczy, przesyłam z załącznikiem całuśnym w okolicach nenufarów i brody szuwarkowej, jak na karykaturze Twojej a nie Twojej. I żałuję, że w Tarnowskich Górach Przewodniczący RM nie ma takich kompetencji nagrodowych jak radzionkowski jego odpowiednik (choć taki pomysł ktoś już zgłosił a nie byłam to tylko ja sama). Namacalność wyróżnienia Twej osob-y/-istości tym wyrazistsza jest, im więcej pracy bez profitów materialnych wykonałeś. To wiem ja i nie tylko ja. I za to Cię trzeba cenić, i innych podobnych Tobie.

A swoją drogą dobrze, że mamy Gwarka, bo Mirek farby nie puścił.
Wielkość Twa wyrażona nader skromnie, Artysto Powiatowy.



Przypadkowa przyzwoitość?


To prawda, że święty Antoni jest wiecznie żywy (nie mylić z Priesleyem/Presleyem)
To nie prawda, że każdy dobry uczynek musi być ukarany.

Komóreczka - nieodzowny element niezbędnika uczestnika cyber-współczesności.
A w niej ścieśnione-uciśnione:
1. kontakty służbowe i prywatne, jawne lub zaszyfrowane
2. kalendarz wydarzeń oficjalnych i zakamuflowanych, długoterminowych planów i przypadków miłosnych,
3. nagrania ruchów obiektów okolicznych i adoracji własnej sylwetki,
4. zapisane dźwięki segregowane i zanieczyszczające.

Niczym 5% z tych danych, jak w mózgu, bywa zaledwie pożytkowanych. Reszta to odpad produkcji bezcelowej. Utrata tego elektronicznego pojemnika wywołuje panikę i uwstecznienie uzależnionego posiadacza. Ooooo, jakże błogosławiona jesteś ludzka życzliwości i przyzwoitości! PKS - to nie tylko skrót znanego krajowego przedsiębiorstwa transportowego ale jeszcze: Przypadkowa Kobieca Serdeczność. Rozpadły ale nie podupadły lecz upuszczony telefon komórkowy podniosła, przechowała i ...!!! oddała właścicielce (w osobie AKL) Pani Kasjerka z dworca autobusowego PKS w Busku. Chwała jej, bo zaszczyt przedsiębiorstwu przynosi taki pracownik, co zadba bezinteresownie o własność klienta-podróżnika. Dziękuję Pani serdecznie i życzę doceniającej premii!
Pozdrawiam!




Chłopcy mali i duzi

Ze zmaterializowaniem moich najświeższych zdjęć mam trochę kłopotów chociaż w zrobieniu ujęć obiektów w nich zatrzymanych nic mi nie przeszkodziło. Trójka ministrantów z kolegiaty w Wiślicy wesołych a pobożnych wietrzących swe komże w oczekiwaniu na mszę chętnie pozowała do fotki. Ich pra-, pra-,pra...przydkowie, Wiśliczanie, przyjęli chrzest jeszcze przed znanym dokonanym przez Mieszka I, w 880 roku. Na moje pytanie: "W jakim jestescie wieku?" jeden z nich błyskotliwie odpowiedział: "W IX-tym" i wszyscy trzej się roześmiali zrozumiawszy kalamburek.


jakie są imiona kochanych ministrantów? Czy ich młodsi koledzy przyjęli dzisiaj I-szą Komunię Świętą? Pozdrawiam Was, IX-wieczni wiśliczanie!

Zapadliska, zagłębienia, odsłonięte skałki gipsów krystalicznych, jaskinie i wąskie ścieżki, trawy podobno stepowe - płachetek gruntu we wsi Skorocice zachowany przed zasypaniem śmieciami i ochroniony przez wyrównaniem przez spychacze. A tarnogórskie naziemne pozostałości szybów kopalni srebra? Co z ich przeszłością? "Przyjdzie walec i wyrówna"?


nogi biegające, pedałujące, ruchliwe - szczęśliwe chłopaki na wsi nadnidziańskiej. Przed chwilką pozujący do fotki w skupieniu; za moment - z ożywionymi uśmiechami. Pozdrówka! Czy tata wie o zabranym mu motocyklu?

We wtorek już nie zabawa a poważna nie cierpiąca zwłoki sprawa - na zwołanej poza harmonogramem sesji nastąpi przyjęcie protokołów z wcześniejszych sesji. Czy tylko to? Czy jeszcze coś innego zostanie umieszczone w porządku obrad? To przecież nie zabawa a poważna sprawa. Męska sprawa.


Nad wszystkimi chłopakami, maluchami i przerośniętymi dzieciakami, czuwają mamy, babcie, ciocie. 26 maja - pamiętajcie! Na zdjęciu przemiłe Panie z podziemia Domu Długosza w Wiślicy; kawka, herbatka, słówko - wszystko cieplutkie. Pozdrawiam Panie!




strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |