Zadowolenie

Przed nosem mojego auta z miną niezmąconą jakimikolwiek bodźcami przechodził spoookooojnieeee po wypoczywającej w pozycji leżącej zebrze obywatel płci męskiej. Wiek lekko-średni do reprodukcji zakwalifikowany przez siły fizjologiczne. Wyraz samozadowolenia (powód - nie znany) kwitł na jego fizjonomii a żuchwa poruszała się z lewa na prawo jakby niezdecydowana politycznie w opcji gumy do żucia. Trochę to trwało...

Siedząca obok mnie pewna pani bez emocji wyraziła swoje zdanie: "Uważam, że osoby żujące gumę mają tępy wyraz twarzy. I wiesz, po latach zrozumiałam, dlaczego. Otępiająco wpływają na żującego miarowe, powtarzające się ruchy. Na mnie, jako widza, też tak działają. Kiedyś irytowały mnie, teraz wyciszają i mogę powiedzieć, że relaksują i co istotniejsze - wywołują u mnie również zadowolenie".

No cóż, nieraz łatwo jest zadowolić oczekującego zadowolenia.
.................................................................................

"Profilaktyka przeciwmiażdżycowa a zaburzenia seksualne"

PULS MEDYCYNY
Data publikacji: 2008-05-14
Dziedzina: Kardiologia


"Zadowolenie z życia płciowego jest jednym z elementów jakości życia. W sytuacji, gdy jest ono coraz dłuższe, problemem stają się choroby pojawiające się wraz z postępującym wiekiem, w tym m.in. zaburzenia seksualne."

Artykuł z PULSU MEDYCYNY
http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/9454
Potrzeby i zadowolenie

Mówiłam Panu, mówiłam, Panie Przewodniczący, że należy ustanowić kolejną nagrodę, wyróżnienie, dyplom, list gratulacyjny, medal, order, wstążkę itp, które przyznać może Rada M., Urząd M., Przewodniczący, Komisja, zespół, redakcja, muzeum, instytut, szkoła, naczelnik, itd.... Ja własne nagrody ufundowałam – 3 trafiły do odbiorców, jedna czeka w redakcji "Gwarka" na kolejnego. Zabrakło mi pomysłów na następne a bez nagród i pochwał dziwne myśli przychodzą do głowy oczekującym na nie. Nawet takie pomysły, że są ganieni lub łajani a nie widzą, że wskazuje się im ścieżkę.

Mówiłam, mówiłam, Panie Burmistrzu, że ludzi trzeba nagradzać, odznaczać, chwalić, doceniać, gloryfikować, afirmować... Zwłaszcza tych pracujących bez wynagrodzenia i wytchnienia, społeczników, zapaleńców, promujących TG, wprowadzających do miasta (nawet przez ogródki, cichcem) niepodważalne wartości „takieiowakie”, utrwalających istniejące dziedzictwo kulturalne, historyczne, nawet materialne (zamek Wrochema uratował pojedynczy człowiek a warpie pogórnicze mieszkańcy zasypią stadem).

Potrzeby w zakresie wysokich ocen są ogromne; zadowolenie społeczeństwa będzie tym większe, im więcej pochwał mu przypadnie.

Niniejszym przyznaję wirtualny Order Srebrnego Uśmiechu najśliczniejszym usportowionym uczennicom - "Ekonomik". Dziewczęta! Pozdrawiam Was serdecznie!!! A Panu Profesorowi gratuluję zdyscyplinowanej i niekłopotliwej grupy! Spójrzcie w górę! Kamienna dama spogląda na Was znad ratuszowych schodów.

..................................................................................
Pod sztandarami

Skond łoni wzieni, k---a, tyla sztandarów?” - usłyszałam męski chropawy głos nad prawym uchem po mszy rozpoczynającej rok szkolny w powiecie tarnogórskim. Poczty sztandarowe od powiatowego do ostatniego na chwiejących się obcasikach, w przydługich spodniach i białych rękawiczkach (!) poprzedziły polityków, samorządowców, urzędników, społeczników, pedagogów i MŁODOŚĆ. Na drodze z kościoła do liceum pochodem (dla niektórych - procesją lub konduktem) w eskorcie mundurowej dorośli i młodzież przemieścili się przy dźwiękach orkiestry.

 „Popatrz, popatrz! Ona siedzi obok niego! A tamten nie patrzy na tego!” – nad lewym uchem brzęczały mi głosiki damskie w czasie uroczystej akademii w Liceum Sempołowskiej (jestem jego absolwentką). Niektórzy się wymieszali, inni poobrażali, jeszcze inni wytrzymali duszną atmosferę i metodyczne krasomówstwo. Ukształtowała się też opcja wolnopalacka typu open-air.

Górą byli uczniowie i uczennice, jeszcze wyżej pierwszoklasiści obojga płci a ponad wszelakie poziomy wzleciały moje imienniczki z pierwszych klas, Alicje, do których należeć będzie najbliższe 10 miesięcy sukcesów – życzę im tego i trzymam za nie zaciśnięte kciuki. Tak zresztą jak i za wszystkie ich koleżanki i kolegów obojga płci i rozmaitych orientacji w zakresie... jakimktochce.


Aby otworzyć ALBUM FOTOGRAFICZNY należy kliknąć miniaturkę zdjęcia.

Inauguracja roku szkolnego - 01.09.2008
Święto Sowy


Z pewnością nie było sów, te bowiem śpią lub niedowidzą w dzień, na dzisiejszych obchodach Święta Sowy w Sowicach a może w Czarnej Hucie - kto by się tam połapał w nazewnictwie topograficznym. Były natomiast wesolutkie skowronki łopocące skrzydełkami czyli rączkami o siedmioletnim stażu. I kto jeszcze się tu zjawił? W zielonych oczach moczary, w zwichrzonych włosach sitowie, w ręku coś jakby pałka wodna (a może jednak mikrofon?). Jeden utopiec, drugi, trzeci itd... wychodzące z krzaka tarnogórskiej srebrnej tarniny nie przeraziły nikogo z obecnych.

Święto Sowy - 31.08.2008

....................................................
Otarłam się o GWIAZDĘ!!! Błyszczącą światowym światłem!!! Inaczej: dotknęłam dłoni GWIAZDORA - młody, przystojny mężczyzna!!! O nim między innymi, też tarnogórzaninie coraz bardziej, można mówić w tarnogórskim programie radiowego Programu Trzeciego. Na mojej stronie www umieściłam pewne zdanie na temat ludzi. LUDZI, którzy tworzą miasto a ON, słodki i równocześnie ostry jak pralinka z pieprzowym lukrem, jest dzisiaj cześcią Tarnowskich Gór http://www.damianjonak.com

 

  Czy Damian Jonak (po lewej) wygląda na bestię? Co z jego oczu można wyczytać? A może Młodzieżowy Mistrz Świata WBC ma dwa jestestwa? Jedno na "dzień dobry" a drugie na "dobranoc".
Widzowie

Widziałam niewiele, przyznaję uczciwie; jedynie widzów a może jeszcze precyzyjniej - potencjalnych, przyszłych, niedoszłych widzów. Wczoraj czyli 29 sierpnia zakwalifikowałam się w wiekowy limit (powyżej 18 roku życia) umożliwiający dopuszczenie mnie do obejrzenia czy też uczestniczenia w SUKA OFF o godz. 22:00 w TCK. Było, minęło.

Obrazek młodych ludzi jest przedpołudniowym wstępem do późniejszych godzin zgromadzeń także młodzieży pełnoletniej (rodzynki drugiej i trzeciej młodości okraszały całość towarzystwa). Proste uczesania, stonowana kolorystycznie odzież, spokojne ruchy oraz aksamit małego kotka - wygląd świadczy o uduchowieniu młodych muzyków. Nieprawdaż? Pozdrawiam obu Młodzieńców i przesyłam 3 "głaski" dla kotka!
......................................................................
Jestem niebotycznie zmęczona sesyjnym serialem, powzięłam decyzję o kilkudniowej abstynencji podaniowo-pisemnej, inne niejawne okoliczności ... No, gdyby nie to właśnie - wniosek z uzasadnieniem kandydatury do Golden Nachtop gotowy. Dla imprezy, w której nie dane było uczestniczyć wielu chętnym. Nominacja pewna. Kwadrans studencki - OK, pamiętam sprzed lat. 20 minut spóźnienia - artyści się cenią. Anonse wygłoszone ze schodów do tłumu widzów-niewidzów - to już prowizorka. 20 - 30% oczekujących na stojąco i siedząco mogło wejść do "Czarnulki"  - reszta w tył zwrot. Nad całością nie trzeba ubolewać - wstęp bez wstępu darmowy.
TARNOwidz Festiwal - tarnogórski, pierwszy, kopalniany, filmowy, cześciowo zaliczony. Był sobie. Byli też widzowie. Udało się!

Kliknij miniaturkę zdjęcia!!!

TARNOwidz - 29.08.2008Sesja Rady Miasta

Wczoraj rozpoczęła się i skończyła tego samego dnia XXIX Sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Podwyższanie czynszów i kapitału zakładowego, udzielanie pomocy i dotacji, wyrażanie zgody na sprzedaż i bonifikaty, opiniowanie i wygaszanie etc. Kardynalnie poważne i poważnie kardynalne tematy, wydźwięk wypowiedzi głęboki, myśli wyrażane z akcentem na mroczne aspekty sprawy, czarnowidztwo opadające na rajców, mieszkańców i pozostałych ze sklepienia Sali Sesyjnej. Czy to był makabrycznie masakryczny Dramo-dramat?

 SPOCZNIJ! Krótka przerwa w obradach uniemożliwiła oddalenie się poza ratusz na dłuższy czas.

 Uczestnicząc w obradach zaobserwowałam kilka akcentów komiczno-chimerycznych i zapisałam fragmenty wypowiedzi niektórych uczestników sesji:
- "Liczba narodzeń noworodków wyniosła ..." - z informacji Urzędu Miejskiego przedstawionej przez Burmistrza wynikało, że nie nie narodzili się napewno emeryci.
- "Nie wyrażę własnej opinii ale jest ona negatywna" - Kolega radny w sposób wyrafinowany zagrał na inteligencji obecnych
- " Skończyłem, dziękuję i do widzenia" - na koniec wygłoszonej mowy usłyszeliśmy od wzniośle perorującego radnego, który na szczęście po tym pożegnaniu nie opuścił sali
- "... na temat nie istniejącego Burmistrza Miasta" - nie chciał się wypowiedzieć Przewodniczący RM pod nieobecność Burmistrza na sesji.

Dzięki tym i innym lapsusom, wpadkom, hybrydom językowym przetrwałam prawie 10 godzin sesji przy zdrowych zmysłach. O szczęsna fortuno, dzięki ci losie! Także moje własne ble ble ble ale i innych dopuszczonych do głosu, albo i nie dopuszczonych (więc go zabierali siłą) zapisała cyferkami na twardym dysku elektroniczna aparatura rejestrująca.

BACZNOŚĆ! Pomimo zmęczenia posesyjnego oraz zapadającego zmroku nie przeoczyłam na ulicy mego byłego ucznia; pan Grzegorz ze śliczną żoną i pierworodnym tworzyli miłą trójkę. Pozdrawiam młodą rodzinkę! Kochajcie się i rozmnażajcie :)
....................................................................................................
Natomiast dźwięki cieniutkiej, kruchej porcelany można było usłyszeć w czasie spotkania z kolekcjonerami porcelany śląskiej, Państwem Ireną i Romanem Gatysami w Nakle w Galerii "Barwy Śląska" dzisiaj o godzinie 18:00 (z poślizgiem ponadstudenckim :) 
Ból w dolnej części pleców

Wczoraj w porządku mego dnia znalazły się:

- posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska i Funduszy Europejskich
- posiedzenie Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej
- posiedzenie w pracy nad stertą obrobionej technicznie celulozy
- posiedzenie w kręgu towarzyskim wyłącznie męskim
- posiedzenie przy komputerze przy akompaniamencie stukania w klawiaturę
- posiedzenie z przemieszczaniem i wygniataniem siedzenia kierowcy samochodu. ......................................................................................
Dzisiaj priorytetowym punktem aktywności dziennej w wersji pasywnej jest:
- posiedzenie na sali sesyjnej i na dolnym odcinku własnych pleców
.....................................................................................
Potencjalny efekt:
- ból w dolnej części pleców
PS. A może rozboli mnie głowa???
.......................................................................................

Bóle w dolnej części pleców stanowią częstą dolegliwość dzieci w wieku szkolnym. Ocenia się, że przed 17 rokiem życia większość uczniów doświadczyła takiego bólu co najmniej jednokrotnie, a u 5-19 proc. dzieci stanowił dolegliwość nawracającą.

Okres przyspieszonego wzrostu, duża aktywność fizyczna, palenie papierosów oraz niektóre choroby, na przykład depresja, mogą wiązać się ze zwiększonym ryzykiem występowania bólu pleców. Ponieważ dolegliwości tego typu najprawdopodobniej wiążą się z występowaniem zmian zwyrodnieniowych i bólu w wieku dorosłym, interweniować należy jak najwcześniej.

Artykuł z PULSU MEDYCYNY
http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/9383/1.html
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |  246 |  247 |  248 |  249 |  250 |  251 |  252 |  253 |  254 |  255 |  256 |