Niezawodny Portal tg.net

Poniedziałek godz. 6:15 A teraz??? Pan nie zawiódł, Panie Redaktorze Zbyszku, ani redakcja portalowa. To pomieszanie z poplątanie synaps, dendrytów, ładunków elektrycznych w mojej mózgoczaszce było powodem "braku widoków". Pozdro!
Motocykliści 27.04.2008
................................. MEA CULPA!!! Redaktorze Kochany! Poranek odświeżył moje myśli w zakamarkach zwojów mózgowych; może wczoraj wystąpił przejściowy wyprost skrętów? :( Teraz dwa linki. Opisy wrażeń, wieczorkiem wprowadzę!
Motocykle 27.04.2008 wieczórAWARIA!

Pech! W Portalu tg.net jest jakaś awaria!
Nie jestem wstanie wstawić linków do galerii z otwarcia sezonu motocyklowego!
...........................................................................
.................
Godz. 23:20 . NAPRAWIONE!
........................................................
http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/Motocykle27042008WieczR
.....................................................

Zaplanowany - motocykle!

Udział - wirtualny poniekąd -w zjeździe motocyklistów planowałam od dawna. Dwa cele wyznaczyłam stanowczo:
1. „obfocenie” tego giga-hitowego galimatiasu skórzano-metalowego
2. wykonanie wyjazdu z bezpiecznym powrotem w trasę na krótkim dystansie np. 100m "-) tam i z powrotem. Ma to być podróż wspomnień – pierwszy raz po 25 latach na motocyklowym siodełku obejmując wpół kierowcę pojadę we wspomnienia. Studenckie czasy odurzenia motorową prędkością i męską bliskością motocyklisty przypieczętuję dzisiaj nieodwołalnie  dokumentując ten fakt fotką.
..................................................................................
Stop! Wersja 2 - w koszu na kółkach z siedzią na trasę! Obiecał mi sympatyczny wyglądający na poważnego człowieka pan w czerwonym krawacie (?)

Już o godzinie 11:30 znalazłam się pod Klubem 22 w Czarnej Hucie czarniejszej niż w zwykłe dni. Słońce nie dało się przyćmić czernią i asystowało mi ślizgającymi po skórze ubiorów i chromach promykami.
Motocycles the Great!
.....................................................

Natenczas pies się obs... i zmuszona zostałam do kąpielowego powrotu; z nawrotem pod Klub 22 i Na Tynk za krótki czas.

UWAGA: galeria już czynna!!!

http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/MotocykliCi27042008
..............................................................
Nie planowany

Ten nie planowany wpis wykonuję nocną sobotnią porą ale nie powiem, że piszę do poduszki. Przemyśliwać bowiem zamierzam jeszcze przed północą o tym, co za mną i co przede mną.

Wczoraj zadano mi takie pytania: "Niech no pani powie, jak to jest teraz w Radzie? O co chodzi? Dlaczego zmienił się układ?" A ja: "Zaraz, zaraz! Trzy pytania do jednej kobiety, w jednej chwili, na jeden temat? Nie, nie. Wysokiej władzy pozostawię interpretację publiczną wydarzeń. Ja natomiast mogę panu powiedzieć o laboratorium ANALITYK albo o moim blogu, albo o Obszarze Natura 2000. Polityka dla liderów, życie dla mnie. Może innym razem..." 


Tę nadziemną pozostałość szybu obserwuję o różnych porach roku i doby. "Rogalik" jest niczym kosmiczny pojazd osiadły na pustyni. Czy ma nadal połączenie ze Skarbnikiem czy już z Marsjanami?


 Mój ulubiony model zdjęciowy! Tym razem bez Stonera (szczenię wyrosło podobno do gabarytów i ciężaru worka z ziemniakami). Towarzysząca osoba płci żeńskiej ma najbardziej melancholijne oczy, jakie kiedykolwiek widziałam. Oto przypadek - kontuzjowany obiekt określonych działań medycznych przed apteką! Dużo zdrówka Państwu życzę!


 Po traumatycznych przejściach - uśmiech :-) Metalowe ozdoby nadają kolorytu ozdabianej parze.

...........................................................................

Nie jedź po lekach! cz.2


PULS MEDYCYNY
Sekcja: Informacje
Data publikacji: 2008-02-27
Dziedzina: Inne  
 Lekarz przepisujący pacjentowi lek mogący ograniczyć jego zdolność do bezpiecznego prowadzenia pojazdów powinien go o tym uprzedzić oraz poinformować, jak długo ten efekt będzie się utrzymywał. Jedną z grup leków, która może szczególnie ograniczać tę zdolność są leki oddziałujące na funkcje ośrodkowego układu nerwowego.

 Niepożądane działanie w tym zakresie może powodować wiele leków z grupy N, zwłaszcza leki nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, neuroleptyki oraz niektóre przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe, a także leki zmniejszające napięcie mięśni.

WIĘCEJ: www.analityk.slask.pl
Dawno, dawno...dzisiaj

Wchodząc do pomieszczeń muzealnych zwykle miewam odruch Pawłowa: spoglądam na stopy w poszukiwaniu kapci, swoistego symbolu kulturalnego ery socjalistycznej. KAPEĆ: kawałek grubego materiału, chyba filcu, zeszytego w odpowiednich miejscach, z troczkami umożliwiającymi umocowanie go (ich – 2 - po jednym na każdą stopę) do dolnej cześci kończyn dolnych. Rozmiar i płeć „nosiciela” nieistotne –  atrybut soc-kultury gwarantował uniseksowość, unirozmiarowość i posuwistość w ruchach (nie kojarzyć z czymkolwiek!)
Zapytajcie rodziców i dziadków.


Pani Dyrektor z Gośćmi, i Pani Kustosz z Jubileuszem, i Państwo Pracownicy z karminadlami, i Państwo Prywatni „Donosiciele” ze sznitami z tustym; zgromadzili i wyeksponowali graciarstwo zalegające szafy, piwnice, strychy. Monumentalne, gigantyczne, monstualne, ...wzruszające i tkliwie sposobiące widza meble, ubiory, sprzęty, plakaty, gazety, drobiazgi, zabawki...


 Samorząd Burmistrzowsko- Starostowski (?) nie przybył uświetnić uroczystości otwarcia wystawy z okazji 50-lecia istnienia Muzeum Tarnogórskiego; byłam ja i inni GOŚCIE kochający Nasze Miasto. Nie zawiedliśmy dzisiaj i nie zawiedziemy go przez następne lata.
 
Zdjęcie : Z jakiej to piosenki? „A ja sobie giczałami, giczałami sobie kiwam”

Serce nie tylko rośnie ale i śmieje się oczyma i ustami abiturientów, Staszic, Sempa, Sorbona, Budowlanka, Handlówka, Plastyczne i inne szkoły były dzisiaj na rynku twarzami do słońca. Jesteście dorośli, uwolnieni, szcześliwi ale czy dojrzali? To się okaże w maju, w czasie egzaminu dojrzałości.


Przeurocze dziewczęta, nonszalanccy chłopcy, garnitury przedmaturalne, obcasiki niebotyczne, czerń z bielą, błękit nieba z różowymi płatkami, piwko z lodami, całusy z uściskami. Zapamiętajcie, Kochani te godziny! Kochani i kochający - dzieciaki, młodziaki. Moja Przeszłość dzisiaj szła z Wami ku Przyszłości. Wasz ostatni dzień szkolny; podobny do mojego - ówczesnego.


Dużo dobrego! I matury z pluszaczkiem maskotliwym  pomyślnie zdanej! NIE DZIĘKOWAĆ!

UWAGA: Publikowanie fotografii pochodzących z mojego bloga wymaga mojej zgody!
Alicja Kosiba-Lesiak

Dzisiaj 29 kwietnia 2008 - Maturzyści Majowi uwiecznieni przez moje cyferki fotograficzne mogą pobierać zdjęcia do woli! W przypadku kłopotów prosze pisać! Pozdrawiam staromodnym machnięciem dłoni (aczkolwiek mając w pamięci własną minispódniczkę :)

Muzeum i matura 2008
...................................................... I jeszcze inny adres: http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/MuzeumIMatura2008


Kumy i kumowie.

Czy można aprobować protekcję? „Barwy Śląska” proteguję, popieram, rekomenduję z całego serca jako cacko, klejnocik w naszej powiatowej rzeczywistości kulturalnej. Osadzony jest ten brylancik w zamku nakielskim, który niedługo pozbawiony zostanie przez czas i kwaśne deszcze swej ozdoby – wieży z wieżyczkami. Zamek to wersja "domku na lato" :-) www.tg.net.pl/indianer Póki co zbiory można tu podziwiać codziennie a malarstwo intuicyjne wzbudza w widzach wielorakie odczucia, jak to w życiu bywa. Dzisiaj przybyło wielu gości, aby uczestniczyć w wernisażu wystawy „Od Nikifora do Ociepki". www.barwyslaska.pl


Zadanie dla Starostwa: zdobyć fundusze na ratowanie nadwątlonych przez warunki atmosferyczne, nadgryzionych przez czas fantazyjnych elementów architektonicznych.


Andrzej Roczniok przytargoł swoja cerka na wernisoż. A jego baba ostała sie doma. A łobudź sie, dziouszko, a watrko! Warcej! Jestżeś przeca pojszczód artysóf, gościóf i ...fajnych ludzióf! Pozdrowiom Wos, Rocznioku!

Jak wiela niewiast połoblekło gryfne szaty, tego nie spamientałach. Ale wim, co fajniście śpiewoły aże mi sia giry ruszoły. A Mirek kolyboł mnom roz w lywo, roz w prawo. Wesołe Kumoszki som ze Świętoszowic a Mirek z Radzionkowa, jo na Górach mieszkom, we Nokle my się sczaśli - żodna to przeszkoda, coby pośpiwoć i pośmioć sia pod łobrozkami.


 zdjęcia z mojego aparatu są niestety ostatnio złej jakości, jednak prawie zawsze wiadomo, kogo "obfociłam": pan Trefoń w towarzystwie malarskim


Kobietki! Zaangażujcie mnie na stałe – chętnie z Wami pośpiewam albo... lepiej nie :(


.........................................................

Nakło Sląskie - wernisaż
Zalegam... Jutro wieczorkiem w Klubie 22 - zespół OUTset. a za tydzień, 02 maja, tamże wielka impreza w w galerii satyry Na Tynku! Jest piątek, godz. 19:20 No nie, przed godzinką telefonicznie otrzymałam informacje o odwołaniu koncertowania Outset-u. Czyli jesteśmy wy-outowani...www.http://natynku.klub22.art.pl/
Mistrzowie

„Wandziaaa!!! Chodź tu szybko!” wołał Wacek z pokoju do żony siedzącej w łazience. „Coś strasznego stało się w TG!!!”. Po drodze do telewizora zgubiła ręcznik, zwinęła stopą róg dywanu, strąciła popielniczkę z niedopałkami, nadepnęła psa, który poturlał się bezwładnie pod stolik. „Przewrót? Jaki przewrót? To przecież ja sama prawie przewróciłam mniejszą połowę umeblowania martwego i ożywionego”. Odpowiedział dudniącym głosem: „Nie rozumiem! Przez ekran przesuwał się pasek z rujnującymi mój spokój słowami! Rewolucja, zamach stanu, kataklizm polityczny?” Wackowi trzęsły się ręce, gdy wlewał piwo do szklanki.


piękna niedzielna pogoda dnia 13 kwietnia - wcale nie takiego trefnego, jakby na to data wskazywała.

Dwóch przystojnych operatorów TV, dziennikarze Gwarka i DZ, redaktorzy naczelni prasy lokalnej uprawiało wczoraj swoją profesję, jak im Pan Bóg przykazał. A i procedury komentatorskie wzmacniane były dopuszczalnymi ogólnie procesami. Proceder dziennikarski indukował recenzje. Podobną aktywność podjęli też zapewne obecni na sali jak zwykle urzędnicy, okazjonalnie przybyli związkowcy i sporadycznie przedstawiciele biznesu, handlu, small kultury itd. Reportaże, filmy, felietony, komentarze, recenzje, opinie, ploty, artykuły, posty, „forumno-wpisy” i inne „exemplumy” :-) kreatywnej płodności rozkwitną kwietniowo w mediach od papierowych do sieciowych poprzez audiowizualne.


Co Pan teraz buduje? A może rujnuje? Czy podjął Pan już decyzje? Mój słuchacz z CKU rozpoznał mnie maszerującą przez praktyczny market. Ależ to było miłe! Pozdrawiam Pana serdecznie.

Pamięć moja wywołała fotkę a nawet filmik z sesji majowej ubiegłego roku: „Obecny układ personalny uwyraźnił system władzy w samorządzie lokalnym”.  I obecnie słyszę: ”...obywatele mają prawo wiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność...”. Wypisz wymaluj sobowtórcze słowotwórstwo. Prawie jak u nie rymowanego Sztaudyngera.
.......................................................................................................
***
Kto dobrze gospodarzy,
Nie boi się dziennikarzy.


To jest dzisiaj zagadka:gdzie znaleźć tego kwiatka?
.................................................................................

Jutro, we czwartek, 24 kwietnia, w zamku w Nakle Śląskim odbędzie sie wernisaż wystawy pt. "Od Nikifora do Ociepki". Malarstwo intuicyjne w zbiorach Stanisława Trefonia to wyraz spojrzenia na Śląsk jego mieszkańców. Nikifor zamieszkiwał góry (ziomek tarnorórzan?), malował w Krynicy.
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |