Ciągłość

Zasiadam nad papierami: interpelacje, pisma, lektura "Wspólnoty". Od czego zacząć? Czy uda się coś zakończyć?

Wilgotność ściółki leśnej spada jako i spada poziom mojej akceptacji niszczących pożarów. Także takich zaprószonych przez samorządowe krzesiwo i hubkę, w rolach których obsadzeni są Burmistrz i Rada Miejska. Czy pytać: kto krzesze iskry?

O pożarach lasów pisze Harmider: http://www.tg.net.pl/harmider/promocja3.htm
...........................................................................
.......

INFORMACJA:
W najbliższy czwartek, 03 czerwca br. (poprawka - lipca ofkos!:)w Biurze Poselskim Tomasza Głogowskiego przy rynku pełnić będę dyżur w godzinach od 15:00 do 16:00. Osoby zamierzające skontaktować się ze mną w sprawach Miasta, proszę o wcześniejsze umówienie się w Biurze tel.: 032-768-86-11.
Również w czwartek, 03 lipca (szur!) o godz. 17:00 w Tarnogórskim Centrum Kultury przy ul. Sobieskiego odbędzie się moje spotkanie z mieszkańcami głównie w sprawach bieżących remontów ulic, lub jak to woli, wyborcami. Które brzmi poważniej? Oczekuję szczególnie obecności mieszkańców rejonu Osiedla Staszica.
Inne na www.alicjakosibalesiak.tgory.pl
...........................................................................
...........
Nadzieje na właściwe efekty mojej pracy w samorządzie są słabe przed kolejną sesją.
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.


Gorąca niedziela

Pani Ilonka ma prześliczną, morelową cerę, białe zęby w uśmiechu i efektowny dekolt. Była dzisiaj w doskonałym nastroju. W „Galeonie” na antresoli Parku Wodnego wykonała specjalnie dla mnie serduszko ze spienionego mleka na powierzchni wspaniałej kawy. Całokształt sytuacyjny to ... niedługie rozwiązanie jej błogosławionego stanu. Trzymam mocno za Panią kciuki i czekam na maluszka!


...................................

Jedna z moich ulubionych modelek blogowych, pani Justynka z salonu fryzjerskiego „Agata” może pójdzie śladem pani Ilonki. Jeszcze niedawno pisałam o jej stanie „singlowym” a przed paru dniami na fotelu fryzjerskim, pod nożyczkami, dowiedziałam się, że za 3 tygodnie wchodzi w duet! Życzę wszystkiego najlepszego!
.........................................................................
Odpustowe baloniki, koguciki na patykach, śląskie makrony. chłopięce petardy, pierniki z polewą. To z okazji odpustu przy kościele p.w. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Nastąpiła rewitalizacja odpustowego kramiarstwa; staraganiarze nie polegli po atakach marketowców. Dzięki Bogu! Kto poda przepis na śląskie makrony, otrzyma nagrodę, może nie cenną ale pamiątkową!
Moją "szkolną" koleżankę, Danusię, która prowadziła przedmioty informatyczne w Sorbonie tarnogórskiej, spotkałam dzień po dniu, także i tu, nad straganem z odpustowymi słodyczami. Przez kilka miesięcy wcale się nie widywałyśmy. Pozdrawiam Panią Profesor! 


...........................................................................

Później przemknęłam na drugi kraniec miasta, gdzie bez celebry religijnej, osprzętu petardowego, poza świętem ratowników z Parku Wodnego i znad zalewu nakielskiego, w ciszy niedzielnego południa otwarto drzwi dla każdego potrzebującego. Noclegownia tarnogórska dla mężczyzn to przytulisko bezpieczne, spokojne ale zalatujące zapachem grzybów, nie leśnych a budowlanych, niestety. I chociaż nie mam alergii przeciw grzybom, nie podobają mi się właśnie te ścienne. Miejsce to potrzebuje p ieniędzy i doczesnej łaski gospodarza miasta. Serce już tu jest, należy do kierownika i pracowników socjalnych, którzy razem z podopiecznymi wdychają unoszące się strzępki grzybni w wilgoci miejsca, do którego się przywiązali.
........................................................
UWAGA 1! - Miła pani z dwójką dzieci - sobota, w cukierni Pana Zdebika i miła pani zza lady!!! Zdjęcie jest w albumie "U Zdebika"! http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/UZdebika

UWAGA 2! Informuję, że we wpisie "Letnia noc bezsenna" znajduje się rekordowo długi komentarz. Kto ma 30 minut czasu, może spróbować go przeczytać :-)
........................................................................

Upalna niedziela odpustowa - 29.06.2008Letnia noc bezsenna

Bo ja myślałam, że wszystko będzie się samo kręcić. Ale nie... los nie spuszcza mnie z oka natomiast dodatkowo on właśnie wpuszcza mnie w obieg. Znalazłam się na rynku przed godziną 17-tą a tam Janków i użytkowników ulic dostatek, bowiem Dzień Kultury Ulicznej staną ramię w ramię ze Świętojańską Nocą Muzealną. Ta druga przesunięta została się o kilka dni, jednak jej nie ubyło. Przed muzeum tarnogórskim grupy muzyczne i taneczne, wojowie i aktorzy, artyści i legendziarze, gołe ramiona i skórzane spodnie, deski, płachty, farby, mundury, broń biała i palna, dredy, znajomi, VIP-y, goście i tubylcy.


 mój ulubiony model w przyległościami. W czasie krótkiego spotkania z malowniczą grupą – Apache z romantycznooką towarzyszką i biszkoptowym czworonogiem na schodach ratusza - zdałam sobie sprawę, iż w pewien sposób stałam się dokumentalistyką życia tarnogórskiego, mniej formalnego więc z tej przyczyny „żywszego”. Dokumentuję też życie mego ulubionego modela, bowiem załączam kolejne zdjęcie z 4 chyba naszego bliskiego spotkania 3 stopnia. Ja zwykle ślę POZDROWIENIA! Bardzo serdeczne „głaski” dla aksamitnego blondyna! 


 – wiele hałasu o nic :-( , nie, poprawka! Trzeba hałasować, ściągnąć uwagę, być zapamiętanym – huk wystrzału z działa i chmurę dymu zapamiętamy do przyszłego świętego Jana, kiedy to Bracia Kurkowi znowu przytaszczą żelazną paszczę (jako i zapamiętamy erupcję emocji i ostatniej sesji RM. Czy można liczyć na przyszłoroczną portórkę?) CDN Fotki! http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/NocMuzealna27062008 I TUTAJ ZNAJDZIECIE FOTKI!!!

..........................................
świętojańska Noc Muzealna - 27.06.2008Rządy władców

Królowie złoci! Książęta prześwietni! W Was nadzieja i ostoja tego Miasta! Wasze rządy: Jana Przymierzonego z  Hahnowa i Arkadiusza Podruckiego herbu Kuzio chwalone przez podwładnych będą po wsze czasy, jako że w zgodzie je sprawujecie. 

Janku, dziękuję serdecznie za zaproszenie na wykład; Panie doktorze Podrucki! Władcy Śląska, gdyby żyli, czołobitność swą okazaliby Pana dziejopisarstwu. Ucieczka w przeszłość od rzeczywistości nie osłabi a wzmocni uciekinierów z teraźniejszości a wśród nich mnie samą.  


Po lewej - substytut Jana Hahna czyli Mirek Ogiński (bliźniak zarostowy). Po prawej - dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki, który dzisiejszego wieczoru prowadził wykład "Władcy Śląska"


Opiekunowie Galerii "Barwy Śląska" w Nakle - Stanisław Trefoń i Franciszek Żurawka wykonują odpowiedzialną czynność po zakończeniu wykładu - zamykają zgromadzenie pożegnawszy ostatniego gościa. Puste krzesła w dużej liczbie widziałam już dzisiaj na sali sesyjnej kołysanej jak okręt wzburzonymi falami. Kto schodzi z pokładu ostatni? Zwykle robi to kapitan.
Intrygująca przyszłość

Kiepska wiosna. Flirtuj, ile się da. Daleko od szefa.
To krótkie hasła z mojego horoskopu. Nie znam horoskopu Piotra ale z pewnością przyszłość przyniesie sporo nowego. Sesja niezwykle męcząca przeniesiona została na jutrzejszy dzień za sprawą już pierwszych punktów porządku obrad: ustalenie kolejności punktów obrad, trudne w ocenie projekty uchwał Burmistrza, obecność licznych gości zabierających głos (przedstawiciele "Solidarności", niepartyjni, niezwiązkowi itd ).


Oto przedstawiciele władz, nie samorządowych ale związkowych; bardzo aktywni ale oszczędni w słowach i gestach.

Teraz out-uję się i po prostu zrobię coś ważnego - spam...


Kilka kwiatków i mężczyzna. Ten widoczek poprawił mi nastrój przed nocą i jutrzejszą sesją. Cóż, trzeba się pogodzić z losem.
Pomimo sesji

Czuję się dobrze. Pomimo tego, że poranny świergot skrzydlaczków-lataczków przerywany jest co chwilę przez warkot silników; pomimo tego, że w rzeźkim, chłodnym powietrzu oddziałują na mnie pola elektromagnetyczne sprzętów codziennego użytku; pomimo tego, że po wejściu w ulice mojego miasta wokół pojawią się ludzie wrodzy mnie i miastu. Jestem optymistką i za Czesławem Niemenem wierzę, że ludzi dobrej woli jest więcej. A nawet Ci z mniejszości w większości :-) poprostu tylko nie rozumią wszystkiego.

Czuję się dobrze. Pomimo kilkudniowej pracy przed zbliżajacą się Sesją Rady Miasta. A dzisiaj na Sesji można będzie wiele zrozumieć. Obrady jej są dostępne dla ogółu podobnie jak i posiedzenia Komisji RM, co jest zapewnione odpowiednimi zapisami w Statucie Miasta (jest na mojej stronie www.alicjakosibalesiak.tgory.pl oraz stronie tarnogórskiego BIP-u). Obecnych i nieobecnych zapraszam na spotkania ze mną w Biurze RM lub w Biurze Poselskim Tomasza Głogowskiego. Poznamy się i dowiemy wiele od siebie wzajemnie oraz "wypracujemy wnioski" oraz podejmiemy wspólne działania. Tak jak to się odbywa w społeczeństwie obywatelskim i samorządnym.


Za dużo.

„W okolicy Tarnowskich Gór sa piękne lasy, ale zamiast do lasu, zawieźli mnie do sarkofagu” – mniej więcej takie mistyczne słowa wyrzekł Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. To nie omyłka –  naocznie i namacalnie zapoznał się Pan Sekretarz Stanu (nie mylić z innymi sekretarzami) z problemem likwidacji niebezpiecznych odpadów po Zakładach Chemicznych. Powiedziano już dużo w tej sprawie, czy trzeba mówić więcej? Zrobiono już dużo; z pewnością nie za wiele.

W Biurze Poselskim Posła Tomasza Głogowskiego prasa (DZ, Gwarek), radio (Piekary), telewizja (Silesia) w osobach swych wysłanników otrzymały odpowiedź na szereg pytań dotyczących nie tylko tychże Zakładów ale i gigantycznej inwestycji tarnogórskiej – budowy oczyszczalni ścieków.


od lewej do prawej młodzież dziennikarska wielomedialna. Senator Misiołek pominął mnie w rozgardiaszu przy powitaniu, kierując swą dłoń do... wiem już w tej chwili, jaki preferuje elektorat - z dużo młodszej dziennikarskiej grupy wiekowej; nie mojej. Senator przed kilkoma miesiącami zrobił na mnie doskonałe wrażenie swymi kompetentnymi wypowiedziami.


od lewej do prawej: powiat - przewodniczący, powiat - starosta, parlament - poseł, ministerstwo - sekretarz, województwo - wicewojewoda, parlament - senator 


Noc Kupały dopiero nastanie a kwiat paproci został już chyba znaleziony. Widziałam przecież noszącą go dla ozdoby przemiłą Świętojankę. Ani ona ani kwiat nie rozproszyły powagi spotkania i nie zmieniły jego celu. (...w tym miejscu świętojańską nocą pojawi się kwiatu foto... Szukajcie)


 nieformalne służbowe rozmowy kuluarowe
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |  246 |  247 |  248 |  249 |  250 |  251 |  252 |  253 |  254 |  255 |  256 |