W parze ...

... bywa się nierzadko obligatoryjnie obowiązkowo. A dobrowolnie często jest we dwójkę raźniej. Dzisiaj bliskie spotkania takie i owakie kilku par zapisuję:

1. para ministrantów rozpoczęła kolędować punkt g. 15-ta a za nią przybieżał ksiądz Sikora. W dobrym zdrowiu go odebrałam  jako i małych tragarzy. Z Panem Bogiem na Nowy Rok!

2. para kobieca, dla odmiany, stała się dla mnie towarzystwem doskonałym na dzisiejszy wieczór. Bożenka przywlokła dwa torbiszcza materiałów promocyjnych krajowo-europejskich a Monika jedną ekologiczną papierową torbę  materiałów lokalnych – gminnych. Wymiana czysto i radośnie poznawcza.

3. para mieszana  - pstrąg i jego sympatyczny jednakowoż poniekąd oprawca przysłużyli się mojemu żołądkowi i tkankom oczekującym na dostawę kalorii, witamin oraz mikro- i makroelementów.

4. para zdublowana typu mix w liczbie 4 osób otrzymała zasłużoną w moim przekonaniu porcję uciech stołowych ale i rozrywkowych – pokarm, talerze, pojemniki, sztućce według cen menu oraz sesja fotograficzna gratis. Pozdrawiam i życzę podobnych udanych wieczorów towarzyskich!

5. para koronowanych głów zjawiających się w kolejności czasowej tj. starosty Korpaka i burmistrza Czecha tak zaskoczyła Monikę Trzcionkowską, że momentalnie wspaniałe koncepcje promocji miasta wyparowały jej z głowy.

......................................................................................................................................

....
Ach, coś zupełnie innego chciałam zapisać! No chyba , że zacznę teraz a dokończę jutro? Niech się stanie!

Podśpiewując przemknęła przez ulicę na zebrze nie na oklep, gdy olśnił ją jego wizerunek widoczny na ścianie pobliskiego budynku. Zaskoczona została myślą o nim ...cdn.
3 bit

3 - razy wchodziłam dzisiaj do Parku Wodnego – zapominalstwo, „roztrzepaństwo”, marzycielstwo
3 – chłopców alfabetycznie: Artur, Dawid, Filip świętowało niedzielę pracowicie i wolontaryjnie w znanej Orkiestrze

3 – ważne zadania mam dziś do wykonania:
a. uporządkować papiery dot. pracy w Radzie Miejskiej,
b. napisać ważne sprawozdanie i plan pracy na pierwsze półrocze 2008 dla KOŚiFE,
c. zezwolić na rozgrzebywanie krecich nor mojej suńce z zatkanym noskiem i zaakceptować jej zalepioną, zaciapraną, zaświnioną mordką i TAKĄŻ futrzastą resztę. Oczywiście ja osobiście będę je prała, bo ona sama do tego łapy nie przyłoży. Radość w praniu odnajdę najsłodszą i dowód na jej chęć do życia.
Słońce i płomyki.

Dzień zaczęłam od włączenia słońca. Pomyliłam włączniki, bo zapaliło się wiosenne a przecież czas zimowy jeszcze nakręcony. Nawet ucieszyłam się tą pomyłką i świeciłam nim do zachodu. Najpierw jednak pogodę mego ducha przyćmił gesty dym z komina mijanego domostwa; pochodził, jestem przekonana, z palonych trampek, czyjakimtam - tenisówek, a może i opon traktora rozlatującego się na podwórzu.

Kilka następnych godzin produkowałam się w pracy czyli służbie dwojakiej: zdrowia (kontakty z pacjentami są nieraz wywrotowo odkrywcze, gdy obliczają wysokość przyszłych pensji lekarskich) i społecznej (ktoś próbował wkręcić mnie w wyrwy a może zapadliska, czy prace odkrywkowe przy ul. Szybów). Później pewna parka rozanielona wiosenną atmosferą przyciągnęła moją uwagę i zoom lecz przeszkodzić jej nie śmiałam a raczej, przyznaję, lekko zazdrośnie podglądałam.

Jako że wodny ze mnie znak w wir zakupów akwarystycznych wciągnięta zostałam. Ze szwarnom paniusiom my se pogodały trocha i tym z magistratu sie dostało a i burmistrzowi tyż.  Ale dobrze się mu dostało, bo prostolinijne w swych opiniach panie sprzedawczynie 5  za kontakt ze społeczeństwem mu przyznały (raz w tygodniu rybki tu kupuje). Ja ze swej strony 6 im stawiam za uśmiech, za sprawność i za godka naszo ślonsko. Pyrsk, dziouszki roztomiłe!

Tego dobrego co mnie dziś spotkało nie było końca, bo oto on-line/ce BIAŁEJ zawiesił czy przyczepił ratusz skrzyneczkę, budeczkę fikuśną. Mijał ci naród tę nową promocję miasta niejasną, nieczytelną, nie uwierzytelnioną (?) z dużą dozą nieśmiałości, nieufności i bojaźni nie przerywając sobotniego marszu sklepowego.

Nie spodziewałam się a zobaczyłam kilka białych, gołych d..., w naturze, przed zachodem słońca. Nie zdradzę gdzie, żeby komuś nie przyszło do głowy głaskać. Kto poszuka, ten znajdzie.

Nooo, a teraz... tylko spokoju mi trzeba. Nie, nie tego świętego; o święty spokój poproszę może przy innej okazji Szefa naszego najwyższego. Teraz trzeba mi tylko małej szklaneczki płynnego spokoju o smaku martini dry, przy kominku, ze stopami pod brzuszkiem futerka ufnego z oczkami ciepłymi jak wolno pełzające po polanach płomyczki.
Karnawałowo

Bardzo szablonową wręcz muzykę, czyli dla ludzi, do tańca wygrywają może jeszcze o tej godzinie DJ-e w Magazynie Pizza Club : klubowa, house, electro,  rzeczywiście bardzo typowa! ... muzyka taneczna hmmm...  DJ Arcadio (Arkadiusz) i DJ D (ksywa Diablo!) śledzili moje marsze na metalową antresolę i w dół po schodach, pod fotografiami nagich aniołów i pod kratami schodów. Jeden z nich w nausznikach dźwiękoszczelnych słabo reagował na bodźce zewnętrzne, drugi przeciwnie - Arkadio, nawet udzielił mi rozsądnie kilku info. Sympatyczny młodzieniec, ten DJ Diablo. Dziękuję Wam obu!

Bilety wstępu – pomarańcze w niedegradowalnej torbie plastikowej oczekiwały na skasowanie w przewodach pokarmowych klientów a urocza twarzyczka barmanki uprzyjemniała owocom ostanie chwile.

Nie dredy wprawdzie, których zdjęcia kolekcjonuję, ale sploty rozplecione spoczywały na plecach innego gościa w sposób uporządkowany i przemyślany. Jakże żałował właściciel, że nie uprzedzono go o sesji zdjęciowej.

Menu z oryginalnymi nazwami potraw poległo z rezygnacją po zalewem chmielowego napoju, wcześniej jednak wymacane zostało co nieco przeze mnie i dwóch rozmownych i uprzejmych (!) ziomali. Jak sądzę tarnogórzan.

Pełnoletnia młodzież garnęła się do się wśród betonowych i ceglanych ścian i w obecności płynu usypiającego lub, jak kto woli, napędzającego. Dodam, że pewien dekolt mobilizował męską płeć do zamaszystych ruchów (odchylone od ciała ramiona) i wypowiedzi potoczystych; poprzestanę na tym i  nie wspomnę, z przymiotnikami, o wzroku.

Impreza karnawałowa, pomarańczowa, taneczna, młodzieżowa. Rodzice! Czy wiecie, że tu grzecznie bawią się wasze dzieci? Dorośli, przyjdźcie tu ze swymi dorosłymi dziećmi na pokazy filmowe i nie tylko. Spodoba się wam w scenografii undergroundu lub magazynu. 

 icon_lol
Pojedynek...

... na obiecanki w ochronie zdrowia trwa. Słowa, parole, words – padło ich wiele ze strony wcześniejszej ekipy rządowej, lecz prof. Religa roztaczał perspektywę poprawy dopiero za chyba 7 lat. Niedawno co najmniej tyle samo obietnic usłyszeliśmy ze strony pani minister Kopacz, bo otóż po latach chudych już od 2010 roku zapanują tłuściutkie jak bibilijne krowy. Zarobki lekarzy rychłe i wysokie zapewnią w tym pojedynku wygraną obecnej minister. Na dodatek dama obiecuje dać więcej. Więcej niż podobno żądają związki zawodowe. Obiecywanie, wmawianie, hipnotyzowanie, kodowanie. No cóż, jak się dobrze obieca, to nie trzeba niczego dawać. Albo nie ma z czego dać, bo największym problemem Ministerstwa Zdrowia jest znalezienie pieniędzy na te podwyżki.

Taaaak... hipnoza i kodowanie.

Idąc trotuarem chodnika przemożną jakby siłą pchnięta zostałam w drzwi sklepu, gdzie za szybą lady mrugnęła do mnie grahamka. Mniej dziwne by było, gdyby przedstawiciel rodzaju męskiego miast mnie w jej kierunku spoglądał czyli przykładowo rogal. Parka z rogala i grahamki nie od parady byłaby – otoczona ramieniem rogalowym leżałaby ona żona, czy narzeczona w oczekiwaniu na konsumpcję związku świeżo upieczonego. Tymczasem miast miłosnych karesów spotkało ją unicestwienie w procesach fizjologicznych i zgoła nieromantycznych, bo na mym talerzu śniadaniowym. Czy w wyniku zalotów epuzera (rządu) do panienki na wydaniu (służby zdrowia) utylizacji poddani zostaną zahipnotyzowani, bezsilni pacjenci?
O choroba!

Zamiast pojechać na "Lecą żurawie" w Magazynie Pizza Club - dramat zapamiętany przeze mnie w czerni i bieli z lat jedynie słusznego kierunku, albo jasełka do Domu Kultury w Miasteczku Śl. – moja koleżanka Irena Lukosz-Kowalska kieruje nim z wielkim sercem od wielu lat, pojechałam do weterynarza. Martwi mnie od ponad tygodnia nosek suńki cichutkiej i mądrej. Piesek pieskie ale niebiańskie z pewnością życie prowadził wraz ze mną ale teraz to życie jest zasmarkane, zakichane, zasmucone. Dla niej i dla mnie solidarnie.
UWAGA! Prezentowane zdjęcie jest bardzo drastyczne! Proszę odesłać sprzed ekranu dzieci i osoby niewrażliwe na cierpienia istot żywych!


 do niedowiarków i niepewniaków  z kamiennym sercem pytanie: ”Pomożecie?” i apel: „Pomóżcie!”


w scenografii gwiazdkowej i płaszczyku pooperacyjnym suńka nie spała przez wszystkie noce świąteczne ale nie sama

Kurczę blade!
Wirus grypy ptasiej H5N1 na widok mat, plastikowej odzieży ochronnej, pułków służb sanitarnych powinien był natychmiast „pitnąć” a tego nie zrobił. Niektórzy podejrzewają, że choroba ta jest chorobą polskich premierów (w przeciwstawieniu do międzynarodowej choroby tropikalnej prezydentów), bowiem wiosną 2006 Marcinkiewicz obejmując rząd postawił na nogi odpowiednie służby z powodu łabędzia z Torunia. Obecnie kurzęce strefy zapowietrzone ogłoszono z okazji objęcia premierostwa przez Tuska.


jeszcze z wczorajszego spotkania polityczno-towarzyskiego: panowie w czarnych garniturach (i czarnych skarpetach?) - Przew. R Powiatu, senator Misiołek, poseł tarnogórski Głogowski, Przew. R. Miejskiej


 też wczoraj - mniej macho, bo kolory nie wieczorowe (też wójt Tworoga E. Gwóźdź i mój dawny kolega St. Pichura)


Pani Aniu! wyglądała pani wczoraj ślicznie z córcią! Panie Naczelniku, nie zamierzałam Pana zaskoczyć, przepraszam.
PO świętach.

„Nie, nie fotografuj mnie; podejdź tutaj; zrób nam zdjęcie; napisz o mnie w blogu; a po co to Pani? – takie i inne wołania, syczenia, poburkiwania, zachęcanie kierowano do mnie na spotkaniu noworocznym organizowanym przez Platformę Obywatelską powiatu tarnogórskiego. Dzisiaj wieczorem Poseł Głogowski i senator Misiołek oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szczęsny i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Fiała, starosta Józef Korpak, burmistrz Arkadiusz Czech, burmistrzowie sąsiednich miast, radni Rady Miasta, powiatu, Rad Dzielnic i jeszcze... odmawiam wyliczania, stawili się w garniturach (a inni w swetrach)


Oby nam się wszelkie dobra mnożyły, jako mnoży się  rodzina posła Głogowskiego


Płynność wymowy, falowanie ciała, przejrzystość przekazywanych treści – takich atrybutów należy panu staroście Korpakowi zazdrościć i naśladować.


Bezpośredniość i naturalność kontaktowania się z otoczeniem oto co dobrego spotyka nas ze strony burmistrza Czecha. Spóźnił się na otwarcie spotkania, mowy nie wygłosił. Dzięki temu udało mu się jednak w bliskości mamusi maluśkiej  córusi, czyli pani Ani Głogowskiej, pomarzyć troszkę o przyszłym może wnusiu, może synusiu...


zabrzańska rodzina w męskim składzie Urbańczyków opanowała ale nie internowała posła Głogowskiego


Pan starosta już nie jest tak oficjalny jak przy rozmowie z senatorem Misiołkiem i uśmiecha się do pani doktor Popowicz i Pana Przewodniczącego Fiały otwarcie i wręcz gorąco.


radnych jest dwóch a narzeczona jedna. Chmielowa czy Olesiowa? Ależ ten Jakub zdążył schudnąć od 28 grudnia (patrz wpis z tego dnia)


Przewodniczący Piotr Szczęsny uśmiecha się dzisiaj, chociaż zwykle zapracowany zapomina o tym szczególe mimiki twarzy. Czy ten uśmiech to zasługa wsparcia męskiego, ściany za plecami czy moich fluidów?


ta trójka jest szczęśliwa, zdrowa, młoda – swoboda ich uśmiechów tego dowodzi. Hej, Wy w Spichlerzu , pozdrawiam Was!


to także zadowolona trójka młodych (2x Urbańczyk, 1x Przybycin). Pozdrawiam Was serdecznie!


 icon_lol
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |  246 |  247 |  248 |  249 |  250 |  251 |