Ersatz, cholera, nie życie

Dziś wieczorkiem restauracyjną lampkę wina potwierdziłam nas... tęp... ny...mi niestety nie w towarzystwie adoratora ale żalącej się sąsiadki. I na tym podłożu wysnułam refleksję o rozdzielności tego i owego.

Pewien topowo-hitowy dyrektor tarnogórski zintensyfikował w kwiecie swych lat męskich życie nie bynajmniej płciowe a trunkowe. Zwykł mawiać mniej wiecej tak: ’”Dziwi mnie, że dojrzali mężczyźni tak często rozmawiają o seksie. Mężczyzna po 40-tce nie powinien uprawiać seksu, bo to blokuje jego sukcesy. Interesy, praca naukowa i zawodowa, działalność społeczna i artystyczna, oto na co winien pożytkować swe siły witalne”. Stosując tę myśl przewodnią w praktyce wprowadził do swej egzystencji alkohol i dokonał pewnych osiągnięć wręcz spektakularnych, niektórzy powiedzą.

Mam przed oczami niektórych szefów różnorakiego autoramentu. Widząc ich dokonania nieefektywne i nieefektowne w zakresach i dziedzinach również różnorakich podejrzewam, że seks uprawiają codziennie.

Inni natomiast wyraźnie za C2H5OH przepadają i o dziwo, wyniki ich pracy są nieraz wyraziste i znaczące. Niestety, za jaką cenę, to wiedzą żony i ...inne.

I gdzie tu znaleźć złoty środek? Być może znają go sprawujący władzę. W czasie minionych Gwarków baczne obserwacje czynili mieszkańcy utrwaliwszy sobie pewien obraz i refleksje, które do mnie dotarły. Podobno tarnogórska władza nareszcie mocno kocha przedsiębiorców (hm... zamiast alkoholu?). W perspektywie ma to przynieść wymierne i okazałe efekty. Na przykład? Może we wzroście tempa rozwoju gospodarczego regionu? Zdjęcie – I kto tu nami steruje? icon_eek
Igrzyska i ...

Wchłanianie i rozdawanie zaszczytów, pochwał, nagród, komplementów itp. mniej lub bardziej zasłużonych równa się uroczystościom, obchodom, świętowaniu, zabawie, fieście, igrzyskom ... To dwa rzadko rozłączane elementy. Ich ważność i gabaryty zależą od wnioskodawcy, organizatora, fundatora, sponsora, twórcy, dawcy, rozdzielnika... Czy korzystniej jest być wyróżnianym czy wyróżniającym? Czy gorzej jest być ocenianym czy oceniającym? Wręczanie nagród, odbieranie pochodu, przesiadywanie w lokalach, zabawy na otwartym powietrzu, wydawanie i zarabianie pieniędzy, sprzedawanie, kupowanie, ubieranie się w kostiumy, przebieranie ...w rozrywkach. Jest dobrze.

Czego spodziewałam się po Gwarkach? Teraz już prawie jestem pewna: jubileuszowej ważności, z dobrą klasą, bez nietaktów i niskich lotów. Powinny być dobrze zapamiętane i chyba tak będzie. Generalnie rzecz biorąc, jubileuszowe Gwarki, cóż więcej.
Pod renesansowym stropem

niedziela godz. 11:00 - uskrzydlanie
Łatwością wypowiadania oficjalnych tekstów jak i swobodą w komunikowaniu się nieformalnym ujęła mnie Pani Genowefa Grabowska – poseł europejski, utytułowana lecz na szczęście pogodna wewnętrznie. Jej eleganckie ruchy i kolory stroju spowodowały, że dokonałam aktu dokumentacyjnego czyli kilku fotek.

Gdyby na renesansowym stropie wymalowano twarze ludzkie, miały by kogo dziś oglądać. Podam niektóre rangi i tytuły niekoniecznie alfabetycznie, chronologicznie, "ważnościowo": posłowie, senatorowie, ministrowie, profesorowie, burmistrzowie, starostowie, radni, przedsiębiorcy, dyrektorzy, sędziowie, komendanci, naczelnicy, artyści, goście, goście, goście. Obrodziły krawaty, torebki, pantofle wizytowe.


Dziewczątka na rolkach jako zapowiedź pochodu


Tarnogórscy przedsiębiorcy w izbie muzealnej


W jasnych kolorach jest jasno w duszy - Pani Prof. G. Grabowska nie sama


Tuchola - to interesujący temat


Czyja to torebka?


Czyj to krawat?


Mundur – wymarzony dodatek do prawdziwego mężczyzny (Tych Trzech)
Żebyś ...

Przyznaję, nie miałam wyczucia sytuacji nie zabrawszy ze sobą aparatu fotograficznego na dzisiejszą wieczorną uroczystość. Było by sporo dobrej jakości smaczków. Ciapa za mnie, trudno.

Ale ... Mogę to powiedzieć z głębokim przekonaniem: we władzach samorządowych są gentlemani. Zaakceptowali moją mini-spódniczkę (wielkie mi co mini – zaledwie kilka cm ponad kolana) a domniemywam, że to nie dzięki niej pozytywnie zaopiniowano moje blogowe wpisy.

Fotogeniczność Pana Starosty Korpaka jest nie do przecenienia, jak zresztą i jego oratorskie umiejętności. Swoboda poruszania się wśród gości to walor miłośnika muzyki, Pana Burmistrza Czecha (zapewnił niespodziankę – koncert kwartetu kameralnego).

„Ja tu jeszcze wrócę” – słowa te padły z ust Starosty przed wyjściem na kolejną turę wyborów przecudnej urody i nieogarnionego intelektu (IQ czy AQQ) Miss Gwarków. Jak powiedział, tak uczynił. Wrócił przypuszczam, że z dobrze ukrywanym żalem a wówczas... tarnogórski establishment w osobach Burmistrza i Starosty obdarowany został przez Wice-Prezesa Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych pucharami rozmiarów znaczących. Trzecim obdarowanym był radny Piotr Gładki.

Ciemne garnitury i krawaty były w przewadze podobnie jak wąsy i okulary (mogę się nieco mylić ale niewiele przesadzam) – atrybuty władzy, powagi, zaufania. To ważne w okresie przedwyborczym. Czy obecny przez krótki czas na uroczystości Poseł Tomasz Głogowski zamierza nosić okulary i zapuścić wąsy?

Reprezentanci zaprzyjaźnionych miast zapewne przed przyjazdem do TG budowali treningami swą wytrzymałość na nudę i wzmacniali kondycję konsumpcyjną. Nasza gościnność bowiem dla niektórych bywa poważnym problemem. Rrozwiązujemy go jednak dzięki wymianie uprzejmości, uśmiechom, czerwonemu winu, kokieteryjnym spojrzeniom i czasem hm...hm... przyjacielskim(?) uściskom.

Z braku aparatu fotograficznego zdjęcia zostały wykonane telefonicznym – stąd gorsza jakość.
Samouleczenie typu flash

W niemocy duchowej zaległam po północy napisawszy wcześniej kilka zdań o francuskich gościach. Następnie usunęłam wpis z Portalu skazując się na rozterki ... właściwie nie wiadomo jakie.

Rano odbyłam rutynowe zakupy i... nastąpiło odrodzenie myśli. Główny organ pompujący krew w organizm zaopatrzył moją duszę i mózg we fluidy optymizmu.

Za jaką przyczyną? Otóż jako przyszywana psia ciocia odbyłam seans dogoterapii w sklepie zoologicznym przy ul. Lompy (zdjęcie 1 – odbiór kreatywnych fluidów poprzez ściskanie pieska). Później wdarłszy się do sklepu warzywno-owocowego wyniosłam z niego kilkanaście nieekologicznie plastikowych torebek z zieleniną i „owocowiną”, której konsumpcję natychmiast rozpoczęłam (zdjęcie 2 – samochody mojej ekipy ochroniarskiej obstawiają zaplecze sklepu). I ... tu ekstatyczne doznanie czyli kolejny zabieg psycho-terapeutyczny w wykonaniu pani Justynki w saloniku fryzjerskim „Agata” (zdjęcie 3 – tylko kobieta tak odporna jak ja, wytrzyma fotografowanie jej u fryzjera).

Z powyższych powodów jestem w moim pamiętniku ponownie i na dodatek załączam wycofany wcześniej wpis nocny.

PS. Jednak czasem znajduję coś niekoniecznie zabawnego (zdjęcie 4). Dziękuję właścicielowi psa za sympatyczną rozmowę.

.....................................................................................................................

SPOTKANIA, MIJANIA...
Wpis z 14.09.07 godz. nocna

Mericourt chętnie ekspediuje swych mieszkańców do Tarnowskich Gór dla zacieśnienia więzi kulturalno-sportowo-artystycznych. Znacząca liczebnie grupa dzieci, młodzieży i dorosłych wtopiła się w tłum bawiący się na płycie rynku oraz najechała wnętrza lokali tarnogórskich. No, może z wyjątkiem dwóch panów, którym nie udało się wtopić – wyróżniali się bowiem gabarytami. Ich poczucie humoru i umiejętności towarzyskie znalazły akceptację u tych, którzy się z nimi zetknęli a rekompensowały wszystkim trudność w porozumiewaniu się. Życzę wszystkim gościom zadowolenia z zabaw gwarkowskich i zakochania się w ...Tarnowskich Górach.

Czy byliście na koncercie charytatywnym i aukcji?


- birety i gronostaje to odzienie dla ojców miasta


- młodzież preferuje do tańca strój motocyklowy


- Kurna Chata zapewniła publiczności gorącą atmosferę


- Radny Sznajder promieniuje gościnnością

Gromady gości wypełniają pozostałe zdjęcia. icon_rolleyes
Za młodzi na ... Za starzy na ...

W 1957 roku tak młodzi, że już marzyli i działali. W 2007 roku nie tak starzy, aby przestać marzyć i nie działać. Ci wspaniali mężczyźni w odświętnych nastrojach i przepełnieni dumą rozpoczęli świętowanie jubileuszu ‘Gwarków” na konferencji w ratuszu. Było podniośle, wzruszająco i górnolotnie.

A na zapleczu przemiła niespodzianka: wspomniane zostały młodzieńcze lata i uczucie sympatii między moją mamusią a panem ... działaczem tarnogórskim.


- znikająca pozostałość po szybie kopalnianym – wycinka drzew a później...


- duet małżeńsko-kronikarski: pp. Kowalscy


- pierwszorzędni local authorities


- otwarcie „Abrahama” Gwarków przez Prezesa SMZT


- media lubią wyróżniać wyróżnianych


- czy medal jest ze szlachetnego kruszcu? - Jan Hahn w radosnym uniesieniu


- prof. Werner Lubos wzruszył się  wyróżnieniem


- kuluary ratują spragnionych - miłujący miasto: pp. Piernikarczyk i Langhamer


- polowa kwatera sztabu logistycznego „Relax”


- paszcza estrady pożre następny kęs techniki


- inauguracja zakupów gwarkowskich dokonana została punktualnie o godz. 12:00 w południe przez blogującą

 icon_wink
Zaczekajcie na gwiazdy

No, no... Aktywność społeczna radnych/samorządowców staje się przed Gwarkami bardziej widoczna, żeby nie rzec uwypuklona, nie tylko w sferze zarządzania ale i „fizyczności”. Pomoc w ustawianiu rusztowań na oświetlenie i reklamy a także wielkiej estrady może być domeną panów ale nad całością czuwa menadżerska damska głowa pani burmistrz.

Uwaga! Plotki o odwołaniu koncertów reinkarnowanych gigantów Kombi i topowej gwiazdy Brodki są głęboko przesadzone. Tony sprzętu instaluje się właśnie na rynku.

Sesja Rady Miasta (1 godz.) a przed nią posiedzenia kilku komisji zbilansowały się w czasie z 10-cio godzinną poprzednią sesją do średniej 5,5 godziny; rachunek czasu przybrał bardziej ludzkie oblicze. Wyrażenie przyjęłam z reklam i nie winę się za to nonsensowne sformułowanie. No bo czy o rachunku da się powiedzieć, że ma jakąkolwiek twarz.

Obecność Posła Głogowskiego wzbogaciła program sesji; zwykle zatrzymuje się on na sesjach co najmniej godzinę, jak zauważyłam. Dzisiaj był zaskakująco krótko z powodu szczupłości programu sesyjnego.

Piwko gwareckie według zapowiedzi zjedzie do grodu gwarków dzisiejszej nocy – amatorzy, koneserzy, degustatorzy, piwosze, zamierzeni i przypadkowi uczestnicy święta z mniejszym i większym obwodem w pasie zdegustują, pokosztują lub zwyczajnie napiją się lub nie. Wolna wasza wola, waćpanowie i waćpanie, byle z rozsądkiem i na zdrowie.

PS. Program Gwarków jest szczelnie wypełniony, zdublowany a nawet potrojony. W jaki sposób można się znaleźć równocześnie np. na występie kabaretu Tarnina i na otwarciu uroczystości (piątek godz 20.00)? Czy są jeszcze jakieś zaproszenia, których nie uda mi się zrealizować? W jak głęboką czarną rozpacz popadnę, gdy z któregoś zrezygnuję?

icon_confused

I tak sobie skromnie, z wysokości ratuszowych okien zapraszam mieszkańców na wspólne święto. Zapraszajcie i Wy gości do naszego miasta. Udanych Dni Tarnogórskich Gwarków!
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  14 |  15 |  16 |  17 |  18 |  19 |  20 |  21 |  22 |  23 |  24 |  25 |  26 |  27 |  28 |  29 |  30 |  31 |  32 |  33 |  34 |  35 |  36 |  37 |  38 |  39 |  40 |  41 |  42 |  43 |  44 |  45 |  46 |  47 |  48 |  49 |  50 |  51 |  52 |  53 |  54 |  55 |  56 |  57 |  58 |  59 |  60 |  61 |  62 |  63 |  64 |  65 |  66 |  67 |  68 |  69 |  70 |  71 |  72 |  73 |  74 |  75 |  76 |  77 |  78 |  79 |  80 |  81 |  82 |  83 |  84 |  85 |  86 |  87 |  88 |  89 |  90 |  91 |  92 |  93 |  94 |  95 |  96 |  97 |  98 |  99 |  100 |  101 |  102 |  103 |  104 |  105 |  106 |  107 |  108 |  109 |  110 |  111 |  112 |  113 |  114 |  115 |  116 |  117 |  118 |  119 |  120 |  121 |  122 |  123 |  124 |  125 |  126 |  127 |  128 |  129 |  130 |  131 |  132 |  133 |  134 |  135 |  136 |  137 |  138 |  139 |  140 |  141 |  142 |  143 |  144 |  145 |  146 |  147 |  148 |  149 |  150 |  151 |  152 |  153 |  154 |  155 |  156 |  157 |  158 |  159 |  160 |  161 |  162 |  163 |  164 |  165 |  166 |  167 |  168 |  169 |  170 |  171 |  172 |  173 |  174 |  175 |  176 |  177 |  178 |  179 |  180 |  181 |  182 |  183 |  184 |  185 |  186 |  187 |  188 |  189 |  190 |  191 |  192 |  193 |  194 |  195 |  196 |  197 |  198 |  199 |  200 |  201 |  202 |  203 |  204 |  205 |  206 |  207 |  208 |  209 |  210 |  211 |  212 |  213 |  214 |  215 |  216 |  217 |  218 |  219 |  220 |  221 |  222 |  223 |  224 |  225 |  226 |  227 |  228 |  229 |  230 |  231 |  232 |  233 |  234 |  235 |  236 |  237 |  238 |  239 |  240 |  241 |  242 |  243 |  244 |  245 |  246 |  247 |  248 |  249 |  250 |  251 |