Czy Polacy leczą alergie?

Alergia i występujące za jej przyczyną choroby układu oddechowego jest przypadłością około 15 milionów Polaków, z których większość nie podejmuje leczenia lub przyjmuje leki jedynie doraźnie zwalczające jej objawy. Powodem tego jest prawdopodobnie niewielka świadomość rodaków na temat alergii, dlatego niejednokrotnie myla ją z innymi schorzeniami np. z infekcjami wirusowymi.  Z alergii można się wyleczyć, ale, jak podają alergolodzy, chorzy częściej przyjmują leki objawowe zamiast odczulających.
Zagrożenie po 50-tce.

Wzrasta liczebności zakażeń HIV u osób w zaawansowanym wieku, gdyż łatwość komunikowania się przez Internet, częste podróże oraz zniesienie wielu ograniczeń w życiu towarzyskim sprzyjają kontaktom płciowym. Najstarszy polski pacjent seropozytywny miał ponad 70 lat. 

Jedną z zagrożonych  grup wiekowych są dobrze sytuowane kobiety po 50 roku życia, samodzielne, zawodowo czynne lub na utrzymaniu zamożnego małżonka. W ich codzienności znaczącym elementem jest stres, rywalizacja zawodowa, kryzys w rodzinie, zniewolenie emocjonalne, współuzależnienie, rozwody, przemoc i to one wywołują niejednokrotnie chęć kobiet do odreagowania przez podejmowanie przygodnych kontaktów seksualnych. Bywa, że potwierdzeniem własnej atrakcyjności i wartości jest przypadkowy partner.

A stąd już tylko krok do konsekwencji w postaci zakażenia HIV.
Kobieca v----a ante portas!


W badaniach skuteczności preparatu będącego żeńskim odpowiednikiem v----y wzięło udział (na zasadzie wolontariatu!) 200 kobiet. Na czym badania polegały? Ich szczegóły zapewne dociekliwi internauci znajdą w sieci. Zaś ja w tym miejscu podam informację "z pewnego źródła", że zaobserwowano jedynie niewielkie skutki uboczne u niektórych badanych, to jest ból głowy lub zaczerwienienie skóry twarzy i szyi.

Postać leku? Jakże wygodna – tabletka! Wnioski z badań? „Imponujące i bardzo obiecujące” – podają amerykańscy naukowcy. Kiedy w sprzedaży? Cierpliwości! W 2016 roku.
Światowa siódemka

17 kwietnia, obchodzono  Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Na chorobę tę choruje na świecie ok. 400 tysięcy osób, nie jest więc choroba częstą ale nie da się jej całkowicie wyleczyć.

 W tym miesiącu, 07 maja, Światowy Dzień Astmy, na którą podobno na świecie cierpi aż ok. 300 milionów ludzi a jest ona jedna z głównych chorób cywilizacyjnych. Jej przyczyną coraz częściej są alergie a sprzyja jej rozwojowi zanieczyszczenie środowiska i wysoki poziom higieny (!) a także palenie papierosów, w tym przez kobiety ciężarne. Dolegliwości  znacząco pogarszają komfort życia.  To nie tylko duszności, to też zaburzenia funkcjonowania układu krążenia, zaburzenia snu i wynikająca z tego absencja w szkole i pracy.

„Już czas przejąć kontrolę nad astmą” – to hasło wiodące tegorocznego Światowego Dnia Astmy.
Przewrót w dietetyce? Z jajami???

Jaja są OK! Szczegóły?
W Bostonie, na konferencji Experimental Biology 2013poinformowano o badaniach, które prowadzono przez sześć tygodni a następnie 12 tygodni. Dotyczyły grupy kobiet i mężczyzn  konsumującychcodziennie dwa jajka na śniadanie a w drugim przypadku – trzy. Wyniki badań sugerują, że jaja kurze mogą być korzystne dla osób z chorobą niedokrwienną serca. Czyżby dietetyczna rewolucja? Czy jaja staną się trendy???

Cała Polska leczy nadciśnienie

Mija Mija kwiecień, który kojarzy mi się co roku ze zdrowiem a właściwie z dwiema okazjami

  1. Światowym Dniem Zdrowia
  2. ... to bardzo osobista okazja. Private!

Pominę drugą a o pierwszej powiem, że co roku święto ustanowione na pamiątkę powstania oraz przez WHO obchodzone jest pod innym hasłem. Tegoroczne to „Nadciśnienie tętnicze”.  W dniu 07 kwietnia (w tym roku to jest właśnie data Światowego Dnia Zdrowia) rozpoczęła się międzynarodowa kampania prozdrowotna, która trwac będzie do 31 grudnia bieżącego roku.

Aktualne badania stwierdzają, że co trzeci Polak ma nieprawidłowe ciśnienie tętnicze a tylko 30 do 50% wie o tym, natomiast zaledwie połowa z tych, którzy tę wiedzę mają, nie poddaje się leczeniu lub leczy się nieskutecznie. Kampania ma za zadanie podnieść świadomość społeczną na temat nadciśnienia tętniczego, jego przyczyn i skutków.

„Cała Polska leczy nadciśnienie” – http://cpln.e-medycyna.pl/
Przełom zimy i wiosny to najlepszy czas...

 
Kanada i Finlandia są uznawane za „czyste ekologicznie”; zanieczyszczenie środowiska jest tam stosunkowo niewielkie w porównaniu z innymi rozwiniętymi krajami. Z sugestii ekspertów wynika, że szkodliwe substancje chemiczne, niewłaściwa dieta i niezdrowy tryb życia zagrażają płodności Europejczyków.

A dlaczego jesienią rodzi się więcej dzieci niż w innych porach roku? Na to pytanie zespół naukowców z Izraela odpowiedział po przeprowadzeniu badań w okresie 3 lat na prawie 6,5 tysiącach mężczyzn, o czym przeczytać można m.in. w "American Journal of Obstetrics & Gynecology". oraz w Pulsie Medycyny:
 
http://pulsmedycyny.pl/3043940,39403,przelom-zimy-i-wiosny-to-najlepszy-czas-dla-plemnikow    
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |