Koniec lata - koniec akcji profilaktycznej.

Wakacje letnie weszły w swój ostatni miesiąc. Sierpień to również ostatni w tym roku, trzeci miesiąc trwania promocyjnej akcji dla emerytów i rencistów powiatu tarnogórskiego prowadzonej przez laboratorium "Analityk".
  
Na podstawie legitymacji emeryta/rencisty można wykupić szereg podstawowych badań analitycznych z 50% zniżką.
Natomiast badania TSH i PSA objęte będą 20% rabatem 

                     Na badania można zgłaszać się do:
1.  laboratorium w przychodni przy ul. Piłsudskiego 16, I piętro,
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 11:00, w sobotę od 8:00 do 10:00.
 
2. punktu pobrań laboratoryjnych w przychodni przy ul. Szwedzkiej 2
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 9:00

Informacje: pod numerem telefon 32-285-63-92 i komórkowym 600-942-192 oraz na stronie internetowej www.analityk.slask.pl, email:biuro@analityk.slask.plDiagności chcą bezpośrednich kontraktów

W czerwcowym numerze "Pulsu Medycyny" opublikowany został tekst na temat sposobu finansowania diagnostyki laboratoryjnej. Według Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych zlecenia na badania laboratoryjne są wydawane pacjentom przez lekarzy zbyt rzadko. Najczęściej dopiero wówczas, gdy widoczne są już zewnętrzne objawy choroby, bardzo rzadko zlecenia mają charakter profilaktyczny. Badania te powinny być podstawą stawiania diagnozy, wyboru sposobu leczenia oraz ocenie rezultatów terapii. Stąd, zdaniem wypowiadających się, konieczne jest rozpoczęcie kontraktowania badań bezpośrednio z NFZ a nie kontynuowanie, jak to jest do tej pory, kontraktowania usług medycznych tylko z lekarskimi zoz-ami, w których laboratoria są jedynie podwykonawcami usług diagnostycznych.  

Diagności chcą bezpośrednich kontraktów

http://pulsmedycyny.pl/2619945,40112,diagnosci-chca-bezposrednich-kontraktow
Bądź mężczyzną!

Co oznacza kryptonim "Program M45+", chyba niewiele osób wie, chociaż dotyczy on ogólnopolskiego programu skierowanego do mężczyzn powyżej 45 roku życia. Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Instytutem Onkologii w Warszawie realizuje kampanię społeczną mającą na celu propagowanie profilaktyki chorób nowotworowych męskiego układu moczowo-płciowego (prostaty, nerek, pęcherza moczowego).  Postępowanie profilaktyczne w tym zakresie nabiera coraz większej wagi, gdyż w Polsce w ostatnich latach wzrasta zachorowalność i umieralność na nowotwory układu moczowo-płciowego.
 
Artykuł w Pulsie Medycyny: "Bądź mężczyzną. Chroń zdrowie." http://pulsmedycyny.pl/2636599,57703,badz-mezczyzna-chron-zdrowieJak poprawić zdrowie Polaków?

Choroby naczyniowo-sercowe są nadal najczęstszą przyczyną śmiertelności Polaków. Polscy kardiolodzy obecni na konferencji na Zamku Królewskim w Warszawie 03 lipca
apelowali o ograniczenie spożycia soli oraz walkę z nikotynizmem.

http://pulsmedycyny.pl/2632441,19084,prawie-30-proc-pierwszoklasistow-ma-zaburzenia-widzeniaLeki w czasie ciąży

http://pulsmedycyny.pl/2581729,13166,leki-w-czasie-ciazy

Jesteś w ciąży? Zwracaj uwagę na to, jakie leki przyjmujesz i czy powiadomiłaś o nich swojego lekarza. Czytaj również skrupulatnie ulotki dołączone do opakowań z lekami.

Najczęściej przyjmowanymi przez kobiety ciężarne lekami są tez grupy przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, działające przeciwdepresyjnie oraz leki przeciwgrzybiczne. Ze względów etycznych nie testuje się nowych leków  na kobietach ciężarnych , dlatego nie wiadomo czy i jaki jest ich wpływ na płód, jego uszkodzenie lub obumarcie ani  na zgon noworodka wkrótce po urodzeniu.  Dlatego aby zapobiec takim przypadkom, zarówno lekarze i same kobiety ciężarne powinni być bardzo ostrożni i ograniczyć przyjmowanie leków podczas ciąży do niezbędnego minimum.

Artykuł : Puls Medycyny

 
Spać! Spać! Spać! A rano na badania!

To lubię! Maj przechodzi obok, czerwiec z uśmiechem wciska się w szpary każdego domu, a sny przy nocnych dźwiękach przyrody spadają na nas łatwiej i szybciej.

Czy tak jest naprawdę? Samotna tułaczka przez kilka bezsennych godzin nocnych niejednemu dała się we znaki. A jakie są tej bezsenności konsekwencje? Wiemy coś o tym, wiemy... 

Artykuł Iwony Kazimierskiej "Serce potrzebuje snu". Puls Medycyny
http://pulsmedycyny.pl/2614553,44467,serce-potrzebuje-snu
.....................................................................................................

Laboratorium medyczne ANALITYK od 01.06. do 31.08.2012
przeprowadzi akcję promocyjną badań laboratoryjnych dla emerytów
.

Na podstawie legitymacji emeryta seniorzy z powiatu tarnogórskiego będą mogli wykupić szereg podstawowych badań analitycznych z 50% zniżką. Również niektóre badania specjalistyczne objęte będą 20% zniżką. Akcję laboratorium przeprowadzi po raz 4-ty. 

                     Na badania można zgłaszać się:
1.  do laboratorium w przychodni przy ul. Piłsudskiego 16, I piętro,
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 11:00, w sobotę od 8:00 do 10:00.  
2. do punktu pobrań laboratoryjnych w przychodni przy ul. Szwedzkiej 2
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 9:00                                                  Wykaz badań z 50% rabatem:
1. morfologia krwi + OB
2.parametry krzepnięcia krwi (czas i zawartość protrombiny, INR)
3.glukoza i amylaza (diastaza) we krwi
4. profil lipidowy (cholesterol całkowity, trójglicerydy, HDL, LDL)
5. próby wątrobowe AspAT, AlAT, bilirubina
6. próby nerkowe: kreatynina, mocznik, kwas moczowy
7. analiza ogólna moczu

                                                      Badania z 20% rabatem:
1. TSH - hormon tyreotropowy
2. PSA - białko gruczołu krokowego (prostaty)
 
Informacje:
- pod numerami telefonów; 32-285-63-92 oraz 600-942-192
- pod adresem mailowym
:
biuro@analityk.slask.pl
- na stronie www.analityk.slask.pl
Puls seniora

Czy seniorów po 65 roku życia należy namawiać do odchudzania się? Takie pytanie zadali sobie amerykańscy naukowcy i przeprowadzili badania kliniczne aby uzyskać na to pytanie odpowiedź.
Całość artykułu na ten temat można znaleźć tutaj: http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum 15824,odchudzanie,starszym,wieku.html
A oto fragment:

"Podsumowując, wykazano, że osoby starsze mogą odnieść z odchudzania istotne korzyści zdrowotne. Najlepszą metodą pozbycia się nadmiaru kilogramów jest połączenie diety z umiarkowaną aktywnością fizyczną"

Autor: Marta Koton-Czarnecka
Artykuł opublikowany w numerze 8 Pulsu Medycyny (247)
Data publikacji: 2012-05-16
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |