Pod opieką jabłek

„Na redukcję liczby udarów niedokrwiennych wpływają takie czynniki jak: abstynencja tytoniowa, BMI w granicach normy, regularne ćwiczenia fizyczne i zdrowa dieta. Wytyczne zalecają dietę ubogą w tłuszcze nasycone i sól oraz bogatą w błonnik czyli zawierającą dużo warzyw i owoców. Nie udowodniono, które warzywa i owoce są najbardziej korzystne w pierwotnej prewencji udarów.(...)”

http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/15084/1.html

Źródło: Stroke 2011, 42:3001-3002.

„Dieta bogata w jabłka chroni przed udarem”
Puls medycyny 07.11.2011
Po zdrowie do krawca.

Odzież człowieka może reagować na stan zdrowia swego właściciela. SmartShirt to rozumne ubranko! Jeśli nie jutro, to w niedalekiej przyszłości bliska ciału koszula będzie zgadywać zachcianki organizmu ludzkiego. Nieprawdopodobne? A już podobno realne, jak donoszą media!
 O tym w "Pulsie medycyny", artykuł pt: "Po zdrowie do krawca"   http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/15271Bez Mikołaja o bólu

Gdy ulice miasta przemierza bezgłośnie i niewidzialny Święty Mikołaj z workiem prezentów, przypomiman, że istnieje oprócz jasnych świateł też ciemna strona życia. I trochę z przekory, trochę ku przestrodze, wkładam w to też objęte świątecznym, radosnym nastrojem miejsce, szczyptę prawdy, nie bajki.

   

„Psycholodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęli badania nad odczuwaniem różnych rodzajów bólu - m.in. bólu głowy, bólu wywołanego eksperymentalnie, bólu porodowego czy bólu sportowca po maratonie. Pierwsze wyniki badań mają być znane za około pół roku. (...)”

   Autor artykułu: Monika Wysocka    Puls medycyny: 06.12.2011
www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/15205/1.html

       
Zdjęcie - W trójkąt wyznaczony przez ulice Piłsudskiego i Sienkiewicza osadzona została przed ponad wiekiem perełka architektoniczna. O ile o godnym podziwu remoncie willi Leschnitrzera (zwanej też willą Moellera) wspominałam na moim blogu niejednokrotnie, o tyle o jej bliskim sąsiedztwie dopiero raz może. Mikołajowym prezentem dla mnie jest widok tej nowej budowli a w stylizowanym na stuletni makijażu. Bez rozterki i bólu duszy spoglądam na ten zmieniony "ostrów" między rzekami dwóch tarnogórskich ulic. Ale z niepokojem i lekki kłuciem w sercu myślę o budowie "spodka międzygwiezdnego" czyli dworca autobusowego. 
Jak to jest z wagą?


http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/15026/1.html
"47 proc. Polaków ma problemy z nadwagą. Mimo to 82 proc. z nich deklaruje zadowolenie ze swojego wyglądu, w tym 73 proc. osób z nadwagą. To wyniki sondażu „Demokracja wg wagi” przeprowadzonego przez pracownię badań publicznych TNS OBOP na zlecenie firmy Herbalife na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków powyżej 18 lat."

Autor: Iwona Kazimierska Artykuł opublikowany w numerze Pulsu Medycyny z 2011-10-20An apple a day keeps your doctor away

Nowe leki kopiują efekt jedzenia jabłka

Jedno jabłko dziennie trzyma doktora z dala ode mnie” — kolejny dowód na prawdziwość tego starego, brytyjskiego porzekadła został zaprezentowany podczas tegorocznego kongresu Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą w Lizbonie. (...)

http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/14959

Autor: Marta Koton-Czarnecka
Artykuł opublikowany w numerze: PM 14 (235)
Data publikacji: 2011-10-06

       

Różnie mówi sie o jabłkach. O jeżach, że są nieprzystępne, a ten? Młodociany osobnik zamiast zamknąć się w szczelnej, kolczastej kuli z zaciekawieniem popatruje, wysuwa nosek i wystawia łapki. Nie nauczył sie jeszcze nieufności do ludzi. Za chwilę schowa się w stercie liści. 
Grypa żołądkowa?

Termin "grypa żołądkowa" jest dość znany, ale czy wiemy coś o rotawirusach?
http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/14779

"Zespół objawów określanych pojęciem „grypy żołądkowej” w rzeczywistości jest zwykle konsekwencją zakażenia rotawirusowego."
Szlachetne zdrowie! Ile kosztujesz...

http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/14700,prywatne,zdrowie,kosztujesz?.html

Za ochronę zdrowia Kowalski coraz więcej płaci z własnej kieszeni. W 2010 roku wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce wyniosła 28,8 mld zł przy dynamice na poziomie 4 proc. W 2013 roku segment prywatnych usług medycznych ma osiągnąć wartość 34,4 mld zł – szacuje w najnowszym raporcie firma badawcza PMR.(...)”

Artykuł z 15.07.2011 - Puls Medycyny
strona :  1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |