Byzuch


autor Alicja Kosiba-Lesiak data 14 października 2008, 15:53
kategoria: General ( Alicja Kosiba-Lesiak)

Z trojgiem znajomych wybieram się jutro do Klubu 22 na "byzuch", film tubylczy pt "Byzuch". To jasne, że spotkamy tam Jerzego Cnotę, nie tylko w filmowej postaci ale i na żywo.


 Czas płynie, leci, ucieka; Janosika - Marka Perepeczkę, zabrał do siebie Wielki Wódz, przed nim i za nim pociągnęli inni postukać ciupagami w niebiańskie skały. Ale Jorguś, nasz chłop, Ślonzok, hanys, będzie ściskał nasze dłonie, my poklepiemy go po plecach szerokości drzwi do zegara z kukułką a łon bydzie nom godoł jakeś wice i cheba śpiewoł po noszymu. Tuż dejcie ino pozór, wyrychtujcie co trza na byzuch i wejrzyjcie do Klubu 22 we Czornyj Hucie. Trzy ćwierci na ósmo jo tam sie przygibom, coby mi stołka abo ryczki żodyn nie porwoł.


   


 Zdjęcie - Znana ze swej aktywności prodziecięcej Królowa Dwojga Imion Elżbieta Jadwiga oszołomiła Jerzego Cnotę swą doskonałą pamiecią. A co z jego głowisią?


Bywali już w Klubie 22, siedzibie Galerii Na Tynku, satyrycy, rysownicy, błazny wszelakie. Będą i następni, inni a może i zjedzie Michaś Graczyk, zabawiarz/zabawkarz co się zowie; młode chłopię w wieku przedszkolnym prawie jeszcze ale o jakże dojrzałym poczuciem humoru. Przysłał mi on onegdaj pocztą nie gołębią ale internetową rysunek: "Twoja koleżanka, Ewunia, na rysunku się znalazła" pisze on prześmiewca takiowaki. I ja myślę, że po linii zdrowotnej to marna z niej koleżanka moja, po linii politycznej - ja do swej marności koleżeńskiej się przyznaję. To co łączy nas obie niewątpliwie to płeć żeńska , nie męska.


  


      


............................................................................


Dwanaście czynników ryzyka złamań kości

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opracowała i zaproponowała "Frax" - rodzaj formuły przydatnej do obliczania prawdopodobieństwa pęknieć i złamań kości kończyn lub bioder na przestrzeni 10 lat od badania. Uwzględnia się w nim dwanaście czynników: 1. wiek,

 2. płeć,

 3. masę ciała,

 4. wzrost,

 5. wcześniejsze złamania,

 6. stosowanie kortyzonu,

 7. występowanie reumatoidalnego zapalenia stawów,

 8. palenie tytoniu,

 9. spożycie alkoholu,

 10. osteoporozę wtórną,

 11. złamania kości biodrowych u rodziców

 12. oraz gęstość mineralną kości.

W czasie badań nad algorytmem obliczania ryzyka złamań kości przebadanych zostało łącznie 60 000 kobiet i mężczyzn na całym świecie.

PULS MEDYCYNY Nr 14(177) 17 września 2008
 http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/9944/1.html

wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/kosiba-lesiak.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/kosiba-lesiak.php?id=1373