Witamy jesienią w Polsce!


autor Alicja Kosiba-Lesiak data 8 października 2010, 20:45
kategoria: General ( Alicja Kosiba-Lesiak)

Czy jesteśmy przygotowani na jesienny wzrost zachorowań na grypę? To pytanie do indywidualnych Polaków, tarnogórzan. Czy przygotowany jest nasz system opieki zdrowotnej? Na to pytanie powinniśmy oczekiwać odpowiedzi od odpowiedzialnej za zdrowie Polaków Ewy Kopacz. Jak przebiega zakup szczepionek przeciw grypie, ile pieniędzy przeznaczono w tegorocznym budżecie na ten cel i na leczenie sezonowej, świńskiej, ptasiej i innej odmiany grypy, która może się pojawić, ile na leczenie powikłań?
Lekarze pierwszego kontaktu przepiszą recepty na leki przeciwgrypowe ale wysokie ich koszty np Tamiflu mogą spowodować, że wielu pacjentów nie rozpocznie terapii - po prostu nie wykupią ich w aptece. Pojawią się trudne w leczeniu i kosztowne powikłania. Narodowy Fundusz Zdrowia stanie jak co roku przed problemem związania końca z końcem swoich finansów. Tak jak i my, pacjenci, pozostaniemy przed wyborem: kupić - nie kupić. Skutki dokonania wyborów mogą okazać się groźne dla wielu z nas. Zwłaszcza tych najmłodszych, najstarszych, z wszczepionymi stentami, POCHP itd . Grypa jest kontraktowana a kontrakty w wielu placówkach służby zdrowia, szczególnie tych specjalistycznych, właśnie się kończą.
.................................................................
.....................................
Energia i zdecydowanie świadczą z pewnością o doskonałej kondycji fizycznej i mentalnej pana Erharda Reissa, radnego Radzionkowa, spotkanego przeze mnie w cukierni "Danuta" pod podcieniami. Stanowczo aczkolwiek bardzo szarmancko złożone zaproszenie pana radnego przyjęłam i w ciągu przemiłych 15 czy 20 minut zjadłam ciastko z ostatnimi malinami i przeprowadziłam żywiołową rozmowę o nowych i starych Tarnowskich Górach nie pomijając miejskich i powiatowych elementów samorządowych.  
          

Oto motyw na romantyczne poranne spacery jesienią; niespodziewanie można być swiadkiem magicznych zjawisk. Słońce o tej porze roku wschodzi nad bobrownickim kościołem.  
wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/kosiba-lesiak.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/kosiba-lesiak.php?id=4221