Sobota dla kobiet.


autor Alicja Kosiba-Lesiak data 25 sierpnia 2018, 06:55
kategoria: General ( Alicja Kosiba-Lesiak)


Sobota. To dzień, w którym wypoczywamy weekendowo. Mamy też czas na spojrzenie w miniony roboczy tydzień i podsumowanie. Nasuwa mi się jedno szczególne wydarzenie z tego tygodnia, o którym kilka zdań tu napiszę - to środa.
Przygotowania do przedsięwzięcia, które nastąpiło 22 sierpnia po południu, o godzinie 17:00 w restauracji "Sedlaczek" zaczęłam ... na początku bieżącego roku przez przygotowanie zestawienie nazwisk kilku kobiet, które chciałam zaprezentować podczas cyklu spotkań pomyślanego na okoliczność roku jubileuszowego, w 100. rocznicę nadania praw wyborczych kobietom w Polsce i w Niemczech.
- W Niemczech? - zdziwi się niejeden.
- Tak - odpowiem - W listopadzie 1918 roku Tarnowskie Góry znajdowały się w granicach państwa niemieckiego.

Ale do rzeczy. Cykl pod hasłem "Jakie byłyśmy. Jakie jesteśmy." to kilka spotkań z kobietami z przeszłości i teraźniejszości Tarnowskich Gór; z kobietami lub z osobami z nimi związanymi. I tak "przy herbatce" (to podtytuł cyklu) mówiliśmy do tej pory w maju o Irmgardzie Sedlaczek, w czerwcu - o dr hab. Urszuli Glensk, w lipcu - o Józefie Bramowskiej a w sierpniu (w minioną środę) - o Marii Wyciszczakowej. W planie? Tak, w planie są jeszcze następne spotkania, które jak zwykle odbędą się w winiarni "Sedlaczek", goszczącej nas ze szczerą otwartością, za co bardzo dziękuję.
 


Teraz krótka dokumentacja fotograficzna.

PS. Cykl powstał w ramach współpracy społeczników dwóch miejskich organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia "Śląski Dzwon Nadziei" i Fundacji "Kruszce Śląska" 

wysłano z : http://www.tg.net.pl/blog/kosiba-lesiak.php
wydruk z : http://www.tg.net.pl/blog/kosiba-lesiak.php?id=9059