Osikowa Dolina

Jadąc na zaproszenie do niezwykłego miejsca na Śląsku jakim jest Osikowa Dolina w Koziegłowach po drodze zobaczyłam niesamowite, ogromne postacie ze słomy w Woźnikach Śląskich. To naprawdę dzieło artystyczne.

Koziegłowy bardzo przytulne miasteczko, znane z produkcji kapeluszy i choinek. Sama też tam kupuję kapelusze. Da się zauważyć dużą inicjatywę małych i średnich przedsiębiorców wśród mieszkańców. Urzekła mnie czystość, wielka życzliwość i otwartość oraz pracowitość.

Można powiedzieć, że Osikowa Dolina to dolina, w której cuda się dzieją… Codziennie wyczarowywane są cacuszka z wiór osikowych. Z tego, skądinąd, niecodziennego tworzywa powstają ozdoby choinkowe, stroiki, świeczniki, aniołki, bombki, obrazy, kapelusze… w zasadzie wszystko, co tylko twórcom rękodzieła na myśl przejdzie.
Śliczności najlepiej prezentują się w naturalnym kolorze drzewa, ale w zasadzie można je zabarwiać zupełnie dowolnie. Ozdoby robione są na indywidualne zamówienie lub według oferty katalogowej.
Zapraszam wszystkich do Osikowej Doliny. Jej twórcom mocno kibicuję i wspieram! Oby więcej takich inicjatyw, z których ludzie czerpią przyjemność i zarobek.

Ja przeżyłam wspaniałą przygodę i zabawę z wielką twórczością ludową jedyną i niepowtarzalną na całym świecie.