SOS dla Pogotowia

Wczoraj pojechałam do Ożarowic na spotkanie z mieszkańcami w sprawie przywrócenia punktu dla Pogotowia Ratunkowego.

Obecnie decyzją Wojewody zmieniona od 1.07.2011r. miejsce stacjonowania na Mierzęcice. Jako Radna Sejmiku Wojewódzkiego z komisji Zdrowia wypracowałam kompromis dla mieszkańców i województwa. Chcąc zmienić decyzje, która była wydana bez konsultacji społecznej można zmienić stanowiskiem Komisji Zdrowia w Województwie Śląskim i zaprosiłam Pana Wójta Gminy Ożarowice jak i przedstawiciela Woj. Śląskiego na Komisje Zdrowia, która się odbędzie w Czwartek. Mieszkańców Gminy poprosiłam o zebranie podpisów w celu złożenia mojej interpelacji w Sejmiku Śląskim.

Dziwi mnie fakt, że przy tak ważnych decyzjach nie rozmawia się z mieszkańcami, których sprawa dotyczy. Wydaje mi się, chociaż mam nadzieję, że tak nie jest -moje odczucie może być jedno- totalna ignorancja człowieka. Zauważam te trendy podczas spotkań z ludźmi starszymi, chorymi, szczególnie tymi nie mającymi siły przebicia. To się obecnie ładnie nazywa wykluczeniem społecznym. Dla mnie to jest coś niesamowitego.

Jak można było podjąć decyzję zmiany punktu Pogotowia Ratunkowego bez uwzględnienia sytuacji administracyjnej i połączeniowej, gdzie Gmina Ożarowice jest w Powiecie Tarnogórskim i połączenia lokalne są z Tarnowskimi Górami. Cała dokumentacja medyczna też jest w Tarnowskich Górach.

Po raz kolejny widzę dyskryminacje naszego regionu. Ja jako mieszkanka po raz kolejny nie pozwolę na takie bzdurne rozwiązania.

Udało mi się z poparciem społecznym nie dopuścić do powstania przy Rynku Tarnogórskim KASYNA, z którego dochód miał iść do Opola, również w tym temacie nie pozwolę na zniszczenie już wypracowanych praktyk z zakresu Pogotowia Ratunkowego.

Zarządzającym jak i radnym wszystkich szczebli administracji państwowej życzę, aby przed zaleceniami odgórnymi wypracowywali wspólnie z ludźmi, których sprawa dotyczy stanowisko nie wprowadzające chaos i poczucie zagrożenia. Nie wolno nikomu odbierać podstawowych praw, które gwarantuje Konstytucja RP