Obrady Sejmiku

Dzisiaj przeżyłam kolejne obrady Sejmiku Śląskiego. W miarę przyjemnie było, nie mniej ośmieliłam się zwrócić uwagę na dwie ważne sprawy. Mianowicie pierwsza to była interpelacja odnośnie Stacjonowania karetki pogotowia w Mierzęcicach z czego niezadowoleni są mieszkańcy całej Gminy Ożarowice. Na moje ręce wpłynęła skarga mieszkańców jak i prawie 3000 podpisów za przywróceniem stanu sprzed 1.07.2011r., kiedy mieszkańcy w/w Gminy korzystali zarówno z pogotowia jak i szpitala tarnogórskiego. Przecież to jest gmina Powiatu Tarnogórskiego. Powiem szczerze, że włożyłam kij w mrowisko. Będę tej sprawy pilnować i wiercić dziurę w brzuchu aż wypracujemy WSPÓLNE STANOWISKO. Zdaję sobie sprawę, że jest to temat trudny, nie mniej uważam, że tylko dzięki dialogowi można wypracować kompromis dla dobra mieszkańców.

Osobiście mnie denerwuje jak są podejmowane decyzje bez udziału zainteresowanych. To jest karygodne i należy to zmienić. Po raz kolejny zauważam lekceważenie człowieka, traktowanie go przedmiotowo. Dziwi mnie fakt, że cała procedura była bardzo dziwnie przeprowadzona. Nie podjęto tematu na komisji zdrowia, gdzie jestem członkiem. Wydaje mi się, że na etapie opiniowania w komisji nie zapadłą by tak szkodliwa decyzja. Przykre było to, że nie widziałam wsparcia od radnych sejmiku z naszego powiatu. Co też mnie zaskoczyło. Ja uważam, że tego typu decyzje należy podejmować tylko społecznie, a nie politycznie zgodnie z wytycznymi od górnie. Nie wolno nigdy pomijać dobra człowieka. Ludzie są najważniejsi.

Drugim tematem, którym się zajęłam to podjęcie uchwały w sprawie opracowanego prze ze mnie programu naprawczego „Zdrowa Gmina XXI wieku”. Co do tej tematyki to wszyscy uznali, że jest to potrzebne i mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie podjęta uchwała intencyjna co do działania i wypracowania programu naprawczego dla Województwa Śląskiego, a później dla Polski.