Przemarsz Różowej Wstążki

W piątek 23.09.2011r. kolejny dzień w biurze i zaraz po 13.00 wyjazd do Warszawy na Ogólnopolski Przemarsz Różowej Wstążki. Powiem szczerze, że przeżyć było trochę. Wyjeżdżałam z Katowic ze słynnego peronu piątego. To dopiero początek atrakcji. Po trzech godzinach jazdy za Skierniewicami zepsuł sie elektrowóz. Stanęliśmy w szczerym polu. Postój trwał ok. 70 min. Wszyscy nieźle się bawili. Poznałam bardzo ciekawych ludzi, którzy mi opowiedzieli o chorobie nowotworowej ich najbliższych. Jedno musze stwierdzić, że w każdym rejonie Polski są problemy zdrowotne które należy zmienić. Po raz kolejny uświadomiłam sobie, że działania, które od lat z ekspertami podejmuje są słuszne. Cieszę się, że znajduję sprzymierzeńców na tej trudnej drodze, którzy mi chcą pomagać.

Wracając do tematu podróży to jestem zaniepokojona. Co się obecnie dzieje na kolei - to jest niewyobrażalne. Czy nikt nie widzi problemów? Pamiętam czasy, kiedy można było zgodnie z rozkładem się przemieszczać. Dziwię się, że ze sprawdzonych rozwiązań się nie korzysta. To taka mała dygresja.

Dojechałam do konsultantek z AVON-u na Starówkę do restauracji „Bazyliszek”. Dziewczyny były po całym dniu konferencji. Kolacja przepyszna w miłej atmosferze. Później przeszłyśmy do auta obok Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta. Podziwiałyśmy piękną Warszawę nocą.

Rano ok. 10.30 pojechałyśmy na Starówkę pod hotel Bristol, gdzie wszystkie konsultantki i liderki zebrały się wraz z mieszkańcami Warszawy w celu łączności przy idei walki z rakiem. Wielka przyjemność bycia razem bez względu na wszystko. Jedno należy stwierdzić, że kobiety stanęły jak zwykle na wysokości zadania. Koniec przemarszu był na Placu Teatralnym, gdzie odbywał się happening pro zdrowotny i badania dla kobiet w przygotowanych namiotach.

Super sprawa. To jest początek Kampanii na Śląsku, który będę wraz z ekspertami organizować od 2 do 7 października. Mam wspaniałe kobiety aktywne, które mi pomagają we wszystkim, za co dziękuję. Szczególnie moje kochane konsultantki z AVON-u, które wytrzymują moje tempo. Dziękuję za cierpliwość.

Zapraszam wszystkie kobiety do badań, które są przygotowane w różnych miejscach Województwa Śląskiego.

Wracając do wydarzenia ogólnopolskiego, to musze stwierdzić super sprawa. Zmęczenie, które mnie trochę ogarnęło ze względu na odległość i późny powrót do domu dodało mi z kolei takiej siły, że dzisiaj mogę góry przenosić.