60 lat miasta Radzionkowa

Wspaniała uroczystość. O godz.16.00 msza św. w Kościele Radzionkowskim. Godz. 17.00 uroczysta Sesja w Domu Karolinka z udziałem zaproszonych gości.

Piękny rys historyczny zaprezentowany wszystkim uczestnikom pokazał bardzo istotną rolę Radzionkowa w historii Śląska. Dla mnie to było wielkie przeżycie, ponieważ mój ojciec jest Radzionkowianinem, który zakochał się w Tarnogórzance. Wszystkie miejsca szczególnie Księża Góra są mi bardzo bliskie. Podczas prezentacji wróciły wspomnienia z dzieciństwa, kiedy babcia Klara z dziadkiem Franciszkiem prowadzili mnie wraz z bratem na spacer. Pamiętam, że babcia zawsze dbała o tradycję i dużo mi opowiadała o czasach młodości. Z wielką uwagą wsłuchiwałam się w słowa prelegenta i poczułam jakby czas się wrócił. Wielkie gratulacje znajomości swojego miasta.

Później nastąpiło wręczenie wyróżnień i nagród. Na zakończenie przedstawiciele samorządów złożyli gratulacje. Wspólnie z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Czechem gratulowaliśmy sukcesów, a ja z racji Swojej funkcji Radnej Sejmiku, tak jak do tej pory zaoferowałam współpracę.