Piękna polszczyzna

Dzisiejszy wykład na Uniwersytecie III Wieku był prawdziwą ucztą dla wszystkich słuchaczy. Wykładowczyni mgr Danuta Walizko zaraziła nas ideą zgłębiania języka polskiego-„z językiem trzeba się zaprzyjaźnić”. Zauważyłam, że słuchacze czynnie włączyli się w wykład i korygowali naleciałości z życia codziennego. Oczywiście Pani Danuta posiłkowała się najnowszym słownikiem Języka Polskiego opracowany przez naszego Patrona Honorowego Prof. Jana Miodka. Dopuszczalne jest powiedzenie w/g naszego profesora np.„ten rodzynek; lub ta rodzynka”.

Podobało mi się to, że wykład był podany lekko i przyjemnie, aczkolwiek bardzo merytorycznie. Wszyscy jednogłośnie prosili o dalszy ciąg „zabawy” z językiem polskim, ponieważ jako Polacy popełniamy niepotrzebnie błędy. Nasz język jest piękny- podkreślała prelegentka - niemniej jednak, żeby mówić piękną polszczyzną to należy trochę się nad nim pochylić. Przeżyłam kolejne wspaniałe spotkanie z moimi studentami, którzy dodają mi bardzo dużo energii do dalszych działań.
Pomimo brzydkiej pogody frekwencja była bardzo spora. Jak zwykle sala wypełniona po brzegi. To jest piękne i budujące na przyszłość. Zapraszam jak zwykle wszystkich chętnych do dalszych działań.