Piękno wiedeńskich kościołów

W czwartek 26.01.2012r. wspólnie z moją przyjaciółką Gabrysią Szubińską udałyśmy się do Archidiecezjalnego Muzeum podziwiać wystawę poświęconą architekturze wiedeńskich kościołów, której autorem jest Tarnogórzanin Pan Henryk Rupik. Wystawa "Wiedeńskie kościoły oraz ich witraże" jest piękna i warta obejrzenia. Czynna będzie do 26 lutego - w dni robocze od 9.30 do 14.30 - we wtorki i czwartki do godziny 18, w niedziele od 14.00 do 18.00 po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu - 519 546 023.

Henryk Jerzy Rupik urodzony w Tarnowskich Górach, który ponad 30 lat przepracował we Wiedniu pisze: - Byłem w Wiedniu! Mieście pełnym zabytków, muzeów, kościołów, ładnych budowli, uroczych ulic, parków, ogrodów i historii. Nieustannie można odkryć coś nowego, coś interesującego i pięknego. Także dzisiaj, przy odrobinie fantazji, można spotkać Straussa, Schuberta, Mozarta czy Bethoveena, a ze wzgórza Kahlenbergu podziwiać piękny widok na Wiedeń. Wieczorem zaś, w jednej z niezliczonych winiarni z kieliszkiem Neuburgera można wsłuchiwać się w "Opowieści Lasku Wiedeńskiego".

Całość wydarzenia upiększył koncert duetu pod patronatem Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia". Przyjechałam późno w nocy przeżywając obejrzane zdjęcia architektury kościołów wiedeńskich oraz rozpamiętując przepiękne akordy występujących muzyków.