Bal Charytatywny - Pałac w Rybnej, 18 lutego

Dzisiaj dopiero ochłonęłam by opisać coroczne wielkie wydarzenie, które wspólnie z Pałacem w Rybnej organizujemy „Bal Karnawałowy”, z którego dochód zasili konto Fundacji na Rzecz Zapobiegania i Zwalczania Nowotworów. Jest to wielka sprawa, ponieważ od przeszło 10 lat przy współpracy z Profesorami Instytutu Onkologii w Gliwicach (Rada Naukowa Fundacji) staram się prowadzić profilaktykę tzw. prewencje pierwotną i wtórną. Naszymi działaniami staramy się docierać do jak największego grona odbiorców szczególnie do dzieci, młodzieży – zmieniamy złe przyzwyczajenia szkodliwe dla organizmu oraz propagujemy bezpłatne badania zalecane przez NFZ.

Obecnie statystyki z zakresu zachorowalności jak i umieralności są dużo gorsze niż na początku 2000 roku. Przez to takie imprezy kulturalne, happeningi oraz edukacyjne spotkania przybliżają tematykę zdrowotną i możliwości zapobiegania rozwojowi chorób cywilizacyjnych.

Jestem podbudowana kolejnym wspaniałym, kulturalnym wydarzeniem w którym brało udział ponad 70 osób. Zespół GOLDEN MIX jak zwykle profesjonalnie i z wielkim sercem poprowadził zabawę. Przepiękne utwory od lat 60-tych aż do współczesności mogliśmy podziwiać w ich wykonaniu. Wszystkie pary wspaniałych tarnogórzan i nie tylko bawiły się do samego rana. Atrakcją wieczoru był pokaz pary tanecznej w rytmach latynoskich. Jak zwykle mój niezastąpiony kolega Piotr Olszówka przeprowadził perfekcyjnie i z dowcipem aukcję, gdzie kwota zebrana wyniosła 2 050 zł. Tu muszę podziękować wszystkim ofiarodawcom. Przedmioty pochodziły z Japonii, Peru, Kenii no i oczywiście z Polski. Całej licytacji towarzyszyła niesamowita zabawa i dobry humor.

Szczególnym wyróżnieniem Balu Charytatywnego było przybycie Posła RP Grzegorza Matusiaka wraz z małżonką z Jastrzębia Zdroju, który od kilku lat współpracuje ze mną na płaszczyźnie społecznej i profilaktycznej. Niestety tak jak wszystko ma swój kres, tak i w przypadku balu z wielkim żalem musiałam zamknąć. Dzisiaj tylko pozostaje wspaniałe wspomnienie i oczekiwanie na następne imprezy w tak doborowej obsadzie. Podczas balu wręczyłam prestiżowe certyfikaty „ AMBASADOR ZDROWIA”, które otrzymały za wieloletnią współpracę w Ogólnopolskiej Kampanii Wybierz Życie:

  • Tarnogórskie Wodociągi
  • Szpital Nr 3 im. Hagera w Tarnowskich Górach
  • Pałac w Rybnej.

Do tej pory ten tytuł otrzymały ś.p. Maria Kaczyńska, Iwona Schymala, Teresa Szaflik. Tak więc jest to szczególne wyróżnienie na tym polu, o które każdy może się ubiegać.