Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

Na ostatniej Sesji Radni Powiatowi dali czadu na sesji. Przez półtora godziny dyskutowali nad porządkiem obrad. Nie mogłam wyjść z podziwu jak ludzie, którzy otrzymali mandat zaufania od mieszkańców powiatu nie umieli dojść do porozumienia w tak banalnej spawie. Dziwią mnie zachowania, które nie służą rozwojowi naszego regionu. Zauważyłam, że niestety radnym nie zależy na naszych gminach i mieszkańcach. Przykładem może być brak reakcji na zmianę zasięgu działania pogotowia ratunkowego w powiecie, likwidacja niektórych posterunków policji i wiele jeszcze oszczędności, które nam serwuje warszawka.

Dla mnie to jest chore i skandaliczne. Dzięki zwołaniu ostatniej komisji zdrowia w Województwie Śląskim w temacie funkcjonowania ratownictwa i mojemu wystąpieniu podczas ostatniego Sejmiku zastało powstrzymane przeniesie dyspozytorni z Tarnowskich Gór do Gliwic. Dziwi mnie fakt, że nasi samorządowcy zajmują się tylko sobą zaniedbując ważne tematy dla naszego powiatu. To jest oburzające.Widzę, że od 20 lat niestety nasz Powiat traci pozycję w województwie.

Ja na to się nie zgadzam. Robię co mogę. Jednak nie zauważam determinacji w śród naszych samorządowców. Przecież przepychanki powiatowe niczemu nie służą. W/g mnie honorem i w ramach oszczędności byłoby zlikwidowanie Powiatu, który dubluje działalność urzędów miejskich i je hamuje w działalności. Nie zgadzam się na tworzenie bzdurnych programów oszczędnościowych kosztem mieszkańców Śląska.