Halowe Mistrzostwa Zdrowia

Zakończyły się Halowe Mistrzostwa Zdrowia podczas IV Śląskiej Wiosny ze Zdrowiem pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Jestem bardzo zadowolona zarówno z idei, w którą zaangażowało się Centrum Handlowe i Usługowe „HALA”, jak również ze współorganizatorów. Było i jest ich sporo. Na zakończenie Śląskiej Wiosny ze Zdrowiem będę wszystkim dziękować jako organizator całego przedsięwzięcia.

Przebadało się prawie 200 osób na obecność tlenku węgla w płucach oraz 100 osób na obecność cukru w organizmie. Tyle samo zmierzyło ciśnienie. Zadziwiła mnie jedna prawidłowość, że osoby, które nawet nie przypuszczały że mają początek chorób cywilizacyjnych bardzo sprawiały wielkie zaskoczenie i zaniepokojenie. Dobrze, że eksperci- pracownicy naszego Powiatowego Szpitala nr 3, bardzo fachowo udzielali informacji na temat dalszego postępowania oraz właściwego odżywiania. Muszę przyznać, że akcja odniosła wielki sukces. Szczególnie u osób badanych. W takich akcjach naprawdę wyłapuje się problemy zdrowotne społeczeństwa.

Bardzo wszystkim dziękuję, szczególnie za zrozumienie działań prozdrowotnych, które mam wielką przyjemność prowadzić już kilkanaście lat w naszym śląskim regionie.

Obecnie przez długi weekend będę mobilizować siły do dalszej części Wiosny ze Zdrowiem oraz będę się wyciszała przed maturą mojej córki. To chyba jest większe przeżycie niż własna matura.

Życzę wszystkim maturzystom spokoju, połamania pióra i języka.
Trzymajcie się kochani. Dajcie dużo czadu z siebie.
Rodzice maturzystów zachowajmy dystans. Jestem przekonana, że wszystko będzie ok.

Autorka zdjęć:
Anna Bursig
Wydawnictwo KA s.c.

42-600 Tarnowskie Góry
ul. Górnicza 12
www.kasc.pl
tel. fax: 32 39 000 39, 32 76 908 37
kom. 513 901 629
e-mail:
redakcja1@kasc.pl