XXI Sesja Sejmiku

Bardzo trudna Sesja Sejmiku. Trwałą od godz. 10.00 do 17.00. Część I dotyczyła wspomnień i uhonorowania wszystkich Radnych Sejmiku z poprzednich kadencji z obecną. Spotkałam wielu znajomych polityków. Miły akcent, który spowodował wydłużenie obrad.
Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w Województwie Śląskim. Temat jakby wywołałam na ostatnich obradach, aby pochylić się nad likwidacją posterunków policji w naszym województwie. Również bardzo istotnym problemem było po raz kolejny zwrócenie uwagi na prywatyzację szpitali. Tak jak już wcześniej wspominałam temat szpitala w Tychach. Niestety to przekształcenie jest bardzo kontrowersyjne. Cała akcja przeprowadzana jest na „żywym organizmie”. Bardzo mi się to nie podoba, ponieważ to dotyczy zarówno załogi jak i mieszkańców Śląska.

Po raz kolejny złożyłam interpelacje dotyczącą oddziaływania na środowisko naturalne „Szybkiej Kolei” na lotnisko. Niestety odpowiedź jaką otrzymałam od v-ce Marszałka Woj. Śląskiego Pani Aleksandry Gajewskiej-Przydryga była nie na temat. No niestety nie pozwolę na zbywanie bardzo ważnych tematów.