Kolej do Portu Lotniczego - Bobrowniki Będzińskie

Wczoraj po południu zostałam zaproszona do Bobrownik Będzińskich na spotkanie zorganizowane przez Wójta Bobrownik jak i Starostę Powiatu Będzińskiego w celu podjęcia wspólnych działań przy projektowaniu trasy łączącej Katowice z Lotniskiem Pyrzowice. Cieszyłam się, że po raz kolejny mogę się spotkać z mieszkańcami sąsiedniego powiatu. Bardzo to jest miłe. Wszyscy wypowiadający zajęli jednoznaczne stanowisko przebiegu trasy kolejowej z Katowic do Pyrzowic przez Tarnowskie Góry. Uzyskaliśmy zobowiązanie Starosty jak i Wójta do podjęcia odpowiednich działań prawnych. Jesteśmy w momencie historycznym, ponieważ nie ma pozytywnej opinii związanej z przebiegiem lansowanej jedynej trasy przez Piekary Śl.
Można o tym przeczytać na stronie:

http://www.gdos.gov.pl/News/view/4356/Obrady_sluzb_ochrony_przyrody_w_Katowicach

Aktualności
Obrady służb ochrony przyrody w Katowicach. materiał z 26.06
Dotyczy konieczności uzupełnienia raportu o alternatywny przebieg, o który wnioskowaliśmy. Jest duża szansa na przebieg przez Tarnowskie Góry, ale" trzeba kuć żelazo póki „gorące". Zapadła decyzja, że wszyscy podejmujemy akcję wysyłania pism do Generalnej Dyrekcji, Regionalnej Dyrekcji, Krajowej Komisji i Rady Ochrony Przyrody.

Ja jeszcze zawnioskowałam, aby nasze stanowiska wraz z całą dokumentacją przesłać do Brukseli, w celu wykazania degradacji Środowiska Naturalnego, które już po budowie autostrad jest „trochę” nadszarpnięte.

Jest jedna zasada w życiu, którą mi wpojono w domu - ten kto nie szanuje środowiska naturalnego tym samym nie szanuje człowieka jako najwyższej wartości.

Tu musimy wszyscy – co podkreślałam – unieść się ponad podziałami politycznymi i podjąć wspólne działania dla rozwoju naszego Regionu Śląskiego oraz wzmacnianie go na każdym kroku nie niszcząc tym samym środowiska naturalnego, którego jesteśmy integralną częścią.

Tylko w jedności siła DLA ŚLĄSKA. Wszystkie działania dotyczące budowy połączenia Katowic z Portem Lotniczym Pyrzowice można zobaczyć na TV BOBROWNIKI