Razem zadbajmy o zdrowie i piękno

Od dzisiaj rusza akcja „Razem zadbajmy o zdrowie i piękno”. Zaprosiłam na początek salon Ecoday Spa, gdzie w związku od lat prowadzonej kampanii przyjechał na moje zaproszenie mammobus. Również w Powiecie tarnogórskim jak i w całym Województwie Śląskim jest naprawdę bardzo dobrze już zorganizowana akcja z mammobusami. Dlatego zapraszam wszystkie panie w Wieku 50 do 69 do tych punktów. Tu musze podziękować wszystkim mediom za propagowanie i zapraszanie wszystkich kobiet. To jest wielka sprawa. Nie mniej cały czas trzeba się dyscyplinować i stwarzać kobietom jak najlepsze warunki do przeprowadzenia badań. Moją ideą jest to, żeby miejsca, gdzie często uczęszczają kobiety reklamowano i prowadzono ogólnopolską kampanie prozdrowotną. Zapraszam wszystkie salony piękności oraz wszystkie panie do spotkań i konsultacji z ekspertami. Jest to niezmiernie ważne. Lepiej zapobiegać jak leczyć.
Co roku międzynarodowe organizacje społeczne działające w nurcie zdrowotnym wspólnie z autorytetami międzynarodowymi wnosimy uwagi do programów prewencji pierwotnej i wtórnej, aby przestrzegać przed czynnikami wywołującymi choroby cywilizacyjne w tym nowotworowe.

Latem namawiamy do tego, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, ponieważ poparzenie słoneczne może podwoić ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Z Kolei uważamy, że wcześnie wykryty nowotwór skóry jest w pełni wyleczalny- wystarczy zgłosić się do chirurga, onkologa lub dermatologa. Taką akcję co roku prowadzi placówka DERCOMED – więcej: www.derkomed.pl.

Polecam wszystkim tę placówkę, którzy mają problemy albo chcą skonsultować wątpliwości. Naprawdę mówienie, „…że mnie to nie dotyczy”nie zamyka rozwoju choroby. W razie jakichkolwiek niepokojów można również do mnie drogą internetową skierować zapytanie.
Prowadząc wieloletnią działalność prozdrowotną wiem, że można czasem właściwie pokierować pacjenta i sukces gwarantowany. Nie możemy dopuszczać, aby nie rozmawiać na tak ważny temat dla nas wszystkich. Uważam, że w trudnych sytuacjach najważniejsze jest to, że człowiek nie jest sam.

Opracowany jest dokument:

EUROPEJSKI KODEKS WALKI Z RAKIEM:

I. Prowadząc zdrowy styl życia , można poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu zgonom z powodu nowotworów złośliwych.

1. Nie pal. Jeśli palisz, rzuć! Jeśli nie rzuciłeś, nie pal przy niepalących.

2. Wystrzegaj się otyłości.

3. Bądź codziennie aktywny ruchowo, uprawiaj ćwiczenia fizyczne.

4. Spożywaj więcej warzyw i owoców: jedz co najmniej 5 razy dziennie. Ogranicz spożycie produktów zawierające tłuszcze zwierzęce.

5. Nie pij; jeśli alkohol- piwo, wino lub napoje wysokoprocentowe- ogranicz jego spożycie: mężczyźni do dwóch porcji dziennie, kobiety do jednej porcji dziennie (porcja alkoholu to 8 g czystego alkoholu. Jest to równowartość 1 kieliszka wódki, 1 małego piwa lub 1 kieliszek wina.)

6. Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie. Szczególnie chroń dzieci i młodzie. Osoby mające skłonność do oparzeń słonecznych powinny przez całe życie stosować środki chroniące przed słońcem.

7. Przestrzegaj ściśle przepisów dotyczących ochrony przed narażeniem na znane substancje rakotwórcze. Przestrzegaj zaleceń zaleceń krajowych osrodków ochrony radiologicznej.

8. Bierz udział w programach szczepień ochronnych przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

II. Programy ochrony zdrowia publicznego, mogące zapobiegać rozwojowi nowotworów lub zwiększyć szanse ich wyleczenia.

1. Kobiety po 25 roku życia powinny uczestniczyć w badaniach przesiewowych w kierunku rak szyjki macicy.

2. Kobiety po 50 roku zycia powinny uczestniczyć w badaniach przesiewowych w kierunku rak piersi.

3. Kobiety i mężczyźni po 50 roku zycia powinni uczestniczyć w badaniach przesiewowych w kierunku raka jelita grubego.

Zapraszam wszystkich do samoobserwacji i wyczulenia na ból i zmiany skórne, ponieważ nasz organizm często wysyła impulsy, a my niejednokrotnie w pędzie dnia codziennego nic nie zauważamy i dopuszczamy do zbyt późnej diagnostyki. Zdaję sobię sprawę, że obecne funkjonowanie służby zdrowia ma wiele do życzenia, nie mniej my sami stwarzamy problemy idąc za późno do konsultacji. Musimy trochę zmieniać nasze podejście do życia tzn. tak funkcjonować, rozmawiać z lekarzami, żeby do dopuścić do ciężkich chorób, które naprawdę można wyeliminować. Uważam, że potrzebna nam jest taka mała dyscyplina zdrowotna czego sobie i wszystkim życzę.