Dzień kolejarza listopad 2012r.

W poniedziałek 26.11.2012r. około południa przed dworcem kolejowym w Tarnowskich Górach zebrali się wszyscy przedstawiciele władz kolejowych, władz samorządowych oraz mundurowych. Piękna historyczna uroczystość.

Przy tej okazji zakręciła mi się łza w oku odnośnie podupadania głównego europejskiego węzła kolejowego jakim był nasz węzeł Tarnogórski. Pamiętam czasy, kiedy ojciec miał rozkład jazdy wielkości 100 kartkowego zeszytu, a obecnie mamy rozkład jazdy miasteczka wiejskiego na jedną stronę zeszytu. Przykre to jest dla mnie jako tarnogórzanki i córki oraz wnuczki kolejarzy, gdzie wychowano mnie w poczuciu wielkiego szacunku do zawodu kolejarza. Gdzie zawsze mówiono mi, że kolej stoi na początku rozwoju gospodarczego oraz spełnia rolę służebną- dowóz ludzi do pracy.

Tarnowskie Góry to było miasto kolejarzy, górników i hutników.
Mam nadzieję i dokładam wielkich starań do przywrócenia Tarnowskim Górom oraz reaktywowania historycznego miejsca w kolejnictwie naszego regionu.
W pewnym sensie niestety Powiat Tarnogórski ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Dla mnie to jest niezrozumiałe. Jak zwykle dla naszych powiatowych bohaterów sprawa Rozwoju Regionu Tarnogórskiego to temat jak z filmu Hitchcocka.

Życzę kolejarzom w dniu Ich Święta, zdrowia, Błogosławieństwa Bożego, opieki św. Katarzyny w służbie dla ludzi oraz rozbudowy wszystkich spółek kolejowych.
Szczęść Boże