Śląska Barbórka 2012

Już ochłonęłam po Śląskiej Barbórce 2012r. oraz IV Zjeździe Baś, Barbórek i Barbar pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

W tym roku doświadczyłam niesamowitego zainteresowania imprezą. Zjechali na uroczystość praktycznie przedstawiciele z całego regionu Śląskiego. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że ta działalność oparta na historii Śląska jest bardzo potrzebna, ponieważ jeszcze raz tyle chciało brać udział i z przykrością musiałam odmówić, zapraszając na inne organizowane wydarzenia. Po raz pierwszy w Sali Rycerskiej Kompleksu Zamkowego znalazło się 300 osób. Można stwierdzić, że koncert wyzwolił niesamowitą energię. Najpierw wystąpiła Górnicza Orkiestra Bytom ze wspaniałym repertuarem oraz pokazem artystycznym wykonanym przez członków orkiestry. Następnie moi synowie Piotr i Paweł z Januszem Gomoluchem jako nadzwyczajne trio zagrali dwie polki przed Koncertem Irminy Barczewskiej-Garus oraz przyjaciół: Zbigniew Garus- mąż, Danuta Rajchel. Koncert poprowadziła Ewa Reymann aktorka z Teatru ATENEUM, przy fortepianie akompaniowała Justyna Wielgos-Borek. Wszystkie utwory były w tematyce miłosnej. Wszyscy artyści byli wspaniali!

Wyczuwało się niesamowitą aurę pozytywnej energii. Zaskoczeniem dla mnie było to, że utwór zadedykowany dla mnie Zbigniew Garus wybrał z repertuaru Bogusława Meca „Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt……” i to był strzał w dziesiątkę, ponieważ od dziecka jest mi bliski. Skąd Pan Zbyszek to wyczuł to naprawdę nie wiem. Wszystkie utwory były zachwycające. Trudno mi wyrazić słowami, ale wszyscy artyści dali czadu. Na zakończenie pierwszej części Śląskiej Barbórki po raz drugi wystąpiło nadzwyczajne trio Piotr i Paweł Dziuk z Januszem Gomoluchem z życzeniami barbórkowymi oraz świątecznymi w utworach mix śląskich standardów oraz mix znanych utworów Strassów. To było coś niesamowitego wszyscy rytmicznie włączali się ze śpiewam i oklaskami.

W tej pięknej atmosferze udaliśmy się do Restauracji „WROCHEM”, gdzie wspólnie z DJ Markiem poprowadziłam biesiadę barbórkową. Zabawa oczywiście SUPER! z niezwykłymi atrakcjami. Dziękuję wszystkim artystom jak i współorganizatorom za wielkie zaangażowanie oraz życzliwość i cierpliwość. Dla takich przeżyć warto żyć.
Mam już w głowie kolejne działania. Uwielbiam być wśród ludzi i z ludźmi.