Trudna Sesja Sejmiku Samorządowego Województwa Śląskiego

Dopiero obecnie jestem w stanie opisać wydarzenia minionego tygodnia. Jak zwykle przyjechałam bardzo wcześnie rano, w celu przygotowania się do obrad na kolejnej Sesji Sejmiku. Najpierw odbyły się spotkania w klubach, a później o godz. 10.00 udaliśmy się na przekazanie „betlejemskiego światełka pokoju” od Śląskiej Chorągwi Harcerskiej. W klimacie kolęd wykonanych przez chór chłopięcy z Częstochowy wszyscy otrzymaliśmy od harcerzy. Piękna tradycja, która wyzwoliła miły nastrój świąteczny.

Następnie udaliśmy się na salę Sejmu Śląskiego, gdzie oznajmiono nam o ewakuacji i o podłożonej bombie. Wszyscy pracownicy Urzędu wraz z Sejmikiem Śląskim wyszliśmy na zewnątrz budynku. Po kilkunastu minutach zwołano sejmik do sąsiedniego budynku w celu otwarcia i zamknięcia sesji oraz przeniesienia na 20.12.2012r. Szok był dla nas wszystkich. Niestety taka akcja podobno była pierwszy raz podczas obrad Sejmiku Województwa Śląskiego.
Przeżycie było bardzo przykre, tym bardziej że mieliśmy odwołać Marszałka Województwa Śląskiego, po tym jak Koleje Śląskie rozłożyły komunikację w Naszym Województwie.światełko betlejemskie