Światowy Dzień Walki z Rakiem

Rano byłam zaproszona do Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu na oddanie do użytku nowego specjalistycznego mammografu sfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego. To była wielka przyjemność. Trzeba tylko zmobilizować panie do badań, ponieważ w Bytomiu jak i gdzie indziej jest wiele do zrobienia. Zawsze zalecam kobietom i mężczyznom, aby byli czujni, ponieważ temat nowotworowy dotyczy wszystkich bez względu na wszystko. Tu trzeba mieć wewnętrzną dyscyplinę i słuchać zaleceń specjalistów.

Gratuluję Dyrekcji, jak również wszystkim pracownikom Szpitala nr 2 tak prężnego rozwoju w działalności prozdrowotnej. Będę nadal wspierać i wspólnie działać ze szpitalem w celu pogłębiania i propagowania profilaktyki pierwotnej i wtórnej.

Również dużo jest do zrobienia w temacie prewencji dla mężczyzn. Niestety oprócz informacyjnej kampanii dla Panów w TVP  nie ma obligatoryjnych rozwiązań. Zauważam, że należy stworzyć podobny program ogólnopolski taki jak jest dla kobiet. Zajmuję się tą tematyką i znajduję coraz więcej sprzymierzeńców.

Muszę stwierdzić, że Panowie są w jakiś sposób dyskryminowani. Nie mogę do tego dopuścić. Już coś wymyślę. Ja sobie zdaję sprawę, że te badania są średnio przyjemne, ale nie mnie należy zawsze zapobiegać niż leczyć. To się opłaca pod każdym względem. Nie wiem jak się to stało, że taki jest stan rzeczy. Przecież w większości prawo stanowią panowie, którzy nie potrafią zadbać o siebie. Wydaje mi się, że to jakieś przeoczenie, niedbałość. Oczywistym jest to, że bez zdrowia nie ma zdrowej rodziny, biznesu, Rozwoju gospodarczego itd. Musimy wspólnie coś zrobić i wypracować model wspólnej prewencji. Panowie do dzieła!

Po uroczystościach udałam się do TG do domu po najmłodszego syna Pawła, w celu przygotowania go do balu przebierańców organizowany w Państwowej Szkole Muzycznej. Muszę powiedzieć, że przez cały bal organizatorzy nie rozpoznali Pawełka, a wcielił się w postać ZORRA. Wyglądał rewelacyjnie.

Również dzisiaj byłam gościem na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Tarnogórski Uniwersytet III Wieku w TCK. Było wspaniale. Cieszyłam się, że spotkałam wielu przyjaciół i mogłam cieszyć się wspólnym radosnym przeżyciem. To było piękne. Gratulacje dla Magdy, Stasi, Michała oraz wszystkich występujących. Piękny koncert. Tak trzymać!